Skocz do zawartości
Dario84

Pomoc przy analizowaniu ksiazki serwisowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialem sie was poradzis czy moja ksiazka serwisowa jest wiarygodna i czy moj pasio ma rzeczywiscie przejechane tyle ile ma na liczniku. W ASO podali mi informacje ze wedlig ich danych ostatni przeglad byl robiony 27.12.2005 i to sie zgadza z ksiazka ale w mniej wiecej w tym czasie auto w niemczech zmienilo wlasciciela i region. W zwiazku z tym zastanawia mnie to czy jest mozliwosc ze w aso nie maja bazy danych z wszystkich regionow w niemczech czy ksiazka jest podrobiona od tego mementu ? Dodam ze mam jeszcze jakis rachunek i 2 wydruki ktore przedstawiam na zdjeciach i nie wiem co to jest i co zostalo wymienione bo nie umiem tego przetlumaczyc. Na zdjeciach widac ksiazke i te wydruki.

Dzieki serdeczne za pomoc

Pozdrawiam VWManiaków :)

 

dscn1899sa9.jpg

Shot with E4800 at 2007-07-31

 

dscn1900cr0.jpg

Shot with E4800 at 2007-07-31

 

dscn1901qx4.jpg

Shot with E4800 at 2007-07-31

 

dscn1902zd1.jpg

Shot with E4800 at 2007-07-31

 

dscn1903ew9.jpg

Shot with E4800 at 2007-07-31

 

dscn1904rl0.jpg

Shot with E4800 at 2007-07-31

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aa0ffcf87f0fbe27.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f2345489ad68f757.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zdjeciach widac ksiazke i te wydruki.
A gdzie te zdjęcia? Bo u mnie nie widać :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chca sie wkleic na serwer, pozniej wkleje na imageshack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dario84, jesli nowy wlasciciel robil przeglady w nieautoryzowanym serwisie, to VW tego nie wiem. Zatem spij spokojnie.

Aczkolwiek z tych kwitow, ktore przedstawiles, wynika, ze koles robil najprostszy przeglad, bo pelny ma chyba z 200 pozycji (co sprawdzaja, co jest w porzadku, co nie jest i co naprawili).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze mi ktos przetlumaczyc co zostalo wymienione na tych rachunkach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dario84,

Mam dziabnieta przegladarke i nie moge otworzyc osobnego okienka z tymi zdjeciami ale z tego co zapamietalem to w tej serwisowej ksiazce masz tylko zaznaczone, ze okresowe przeglady (coroczne) zostaly wykonane (ale jesli tak, to powinienes miec tak jak ja, ze 2,3 kartki A4 w z wydrukiem co dokladnie robili) a Tobie zazanczyli tylko wymiane oleju i paska rozrzadu (chyba przy 105000).

W tym ostatnim rachunku po samych cenach mozesz sie zorientiowac ze to pierdoly takie jak, nabicie klimy, wymiana zarowki, plynu hamulcowego itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaly wykonane przeglady co 15 kkm z tego co udalo mi sie wyczytac. Do ksiazki dolaczona jest dokumentacja z przegladu TUV jest tam rachunek z wymienionymi czesciami, na drugiej kartce sa jakies cyferki, podejrzewam ze sa to pomiary geometrii i zbieznosci kol, jest tez dolaczony wydruk z VAGa albo czegos takiego bo sa tam wartosci przeplywki, predkosc obrotowa silnika, cisnienie turbiny temp. oleju itd.

Nie mam szczegolowego wyciagu z rzegladow co bylo naprawiane ale podejrzewam ze taki wyciag byl na zamowienie drukowany.

 

Moje watpliwosci co to rzetelnosci tej ksiazki (a wlasciwie od 2006 roku po zmianie wlasciciela) pojawily sie poniewaz mam troche wytarta kierownice z lewej strony na gorze, obdrapane klamki pasazera i kierowcy i mieszek zmiany biegow nieciekawy.

 

Co o tym wszystkim sadzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma nic do powiedzenia ??

Oto zdjecia srodka:

 

d7680a04bcbadcc2m.jpg a036317b1cd37b3dm.jpg 241fa8c2ab04b79bm.jpg 68facf9761a7065fm.jpg 1ec964ea412a4c3fm.jpg e5025a10e813bcc0m.jpg 6388bfc8e68cfee5m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dario84, a co chcesz uslyszec? Pisalem, ze facet mogl serwisowac auto u znajomwego, dlatego po ktoryms tam czasie, "slad" po nim w seriwsie VW zaginal. Albo ktos byl niemilosiernym flejtuchem, stad te "znaki czasu" w srodku auta. Mozliwe, ze ktos cofal licznik. Pewnosci 100% nie bedziesz mial nigdy, bo nawet nowe auta w salonie sa juz po zabiegach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie tylko dowiedziec czy passaty po przebiegach np. 200 czy 300 tys km wyglada podobnie (chodzi o elementy na zdjeciach), mozliwe ze te slady sa przez niechlujstwo poprzedniego wlasciciela, cala tapicerka byla takze brudna, ale po 170 kkm taka kiera ??

 

Chcial bym dojsc jak najblizej prawdziwego przebiegu a bynajmniej okreslic czy samochod ma rzeczywiscie 170 kkm czy moze 270 albo 370 kkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na "b" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B tzn ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
170 kkm czy moze 270 albo 370 kkm
"b" jest po środku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie i o takie opinie mi chodzi, swoja droga gdyby ten samochod mial 270 kkm to by oznaczalo ze przez ponad rok gosciu zrobil 140 kkm. Juz sam nie wiem co o tym myslec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba cie zmartwie swoją wypowiedzią, bo moje auto ma na 100% orginalny przebieg (sprawdzane :-D ) i na "zegarku mam 205 000 km ale:

-> moja kierownica przy twojej - wyglada jak nowa. Twoja jest po prostu "łysa"

-> mieszek przy lewarku zmiany biegów mam wytarty, ale tylko przy górnej częsci trochę, a dól prawie nie zużyty

-> tapicerka na siedzeniu : moja wygląda o wiele lepiej

-> uchwyt przy panelu elektrycznym w drzwiach mam podobnie porysowany - ale nie aż tak

-> wnęka klamki otwierania drzwi kierowcy - u mnie nie ma śladów aż takiego zużycia

 

 

Skłaniałbym się do odpowiedzi "c" , a nawet nie istniejacej "d" :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze ciezko jest zrobic ponad 100 kkm rocznie, ale oczywiscie moge sie mylic. jesli by mial ponad 300 kkm to gosc musial by zrobic ponad 140 kkm rocznie co wydaje mi sie niemozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dario84 - poczytaj sobie temat o największych przebiegach i popatrz szczególnie na mlodsze auta. Auta będące NON STOP w ruchu - robią po 100 tys i więcej rocznie. Tak więc jest to bardzo możliwe. I naprawdę nie chciałem cie zdołować swoim poprzednim postem, ale moje elementy wyglądają o wiele, wiele lepiej. Tak więc moze mieć ponad 300 tys albo więcej :znudzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie w jaki jeszcze sposob zweryfikowac przebieg auta, moze zobacze z ktorego roku jest zawiecho, moze jakies inne elementy ?? Ma ktos jakies pomysly ??

 

Danek masz linki do tych tematow ??

Co do kiery to jest wytarta tylko w tym miejscu, reszta bez zarzutu, a siedzenia... na zdjeciu widac to troche gorzej, to jest takie jakby odbarwienie materialu w tym miejscu, zadnych dziur nie ma. patrzylem na nakladki pedalow po zdjeciu ale nie ma na nich daty produkcji, a nakladki wygladaja stosunkowo dobrze (oczywiscie mogly byc zmienione).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

->Kto ma najwiekszy przebieg <-

 

A co ci da sprawdzenie daty produkcji zawieszenia :?: Prawdziwy przebieg można określić tylko wtedy, gdy nieumiejętnie był cofany licznik (zostanie ślad w jednostce sterujacej) - no i oczywiście VAG-iem się to robi (no chyba, że się mylę )

 

Możesz kliknąć w mój link w podpisie i zobacz, jak wygląda kiera i ten plastik na drzwiach, no i klamka - za duzo nie widac, bo nie taka perspektywa zdjecia, ale trochę lepiej to wygląda u mnie.

 

EDIT//

Spytam swojego mechanika, gdie na silniku należy rzucić okiem, by ocenić chociaz w przyblizeniu przebieg. Bo podobno przy określonych przedziałach przebiegów, pojawiają sie "przecieki" w konkretnych miejscach. Nie wiem, na ile w tym prawdy, ale mu wierzę. Często ściąga ostatnio auta i jeszcze żadne nie okazało się "padaczką" :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz cos wiedzial to daj znac, przyda mi sie taka wiedza. Myslalem ze jka ma nabite +100kkm to moze beda wymienione niektore wahacze.

Mysle tez zeby sprawdzic z ktorego roku jest rozrzad, bo byl wymieniany w (chyba 200 albo 2001) wiec jesli czesci beda nowsze to znak ze ma wiecej niz na liczniku. Rozrzad powinienem robic teraz przy 180 kkm wg ksiazki serwisowej. Tylko czy sa jakies znaki potwierdzajace date produkcji elementu na rolkach napinajacych ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności