Skocz do zawartości
Gość gh0st

MFD2 CD nie czyta niektorych plyt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gh0st

Mam problem z moja MFD2 CD w Touranie - przestala mi czytac nagrywana plyte z mapa polski 07/08, problem z plytka wykluczylem nagrywajac ja ponownie na tej samej nagrywarce. Myslalem tez ze jest to problem z czytnikiem w nawigacji, ale Alpy 07/08 czyta idealnie (nagrane ta sama nagrywarka na tych samych plytach). juz wczesniej mialem z nawigacja problem, bo nagrana plytka z polska, przez kilka dni dzialala OK, a pozniej po uruchomieniu navi przez kilka minut mialem "CD Incompatible" a pozniej sie wlaczalo, teraz przestalo wogule... navi rozebralem, wyczyscilem soczewke, ale nic to nie zmienilo... ma ktos jakies pomysly? bo mi sie skonczyly :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobnie z moją navi, czytała mapę polski a mapę alp nie chciała... w moim przypadku pomogło dokładne czyszczenie lasera...

 

spraw sobie inną płytkę z mapą polski, bo skoro laser czyściłeś a dalej navi czyta Ci wybiórczo płyty to moim zdaniem problem tkwi w źle nagranej płycie. Płyta może być taka sama (wizualnie) a jednak jest inna... i już klops - nie na gra się na niej poprawnie mapy...

 

pozdro :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak miałem jak mi sie nagrzewaly plyty, kombinowałem ze stara UK 03/04 ktora chodzila zawsze i wszedzie, potem jakos problem ustal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gh0st
miałem podobnie z moją navi, czytała mapę polski a mapę alp nie chciała... w moim przypadku pomogło dokładne czyszczenie lasera...

 

jak sie do tego lasera dobrales? ja sciagnalem gorna oslone, pozniej przod z wyswietlaczem, wymontowalem naped, ale dosted do optyki jest marny. sciagnalem blache oslaniajaca go z tylu i tamtedy wsowalem wacik nasaczony plynem do czyszczenia optyki. Niestety nic nie pomoglo. Dzis zrobilem upgrade firmaware`u, plytke (nagrana ta sama nagrywarka co wszystkie mapy) navi przeczytala bez zadnych problemow... ale co do map mam kompletna lipe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gps_sys

a orginaly Ci czyta? jesli tak to albo laser jeszcze jest brudny albo masz zle nagrane mapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostkę wetknę coś co mi się przytrafiło.... po wymianie napędu w MFD na nowy moje palone płytki przestał czytać, inne navi MCD i MFD (sprawdzone u kilku znajomych) otwiera bez problemu, czyszczenie laseru w nowym napędzie na wiele tu się nie zda ale spróbowałem i dalej ich nie czyta... oryginały chodzą bez zarzutu .pozdrawiam

Ktoś ma jakiś pomysł ? :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jako ciekawostkę wetknę coś co mi się przytrafiło.... po wymianie napędu w MFD na nowy moje palone płytki przestał czytać, inne navi MCD i MFD (sprawdzone u kilku znajomych) otwiera bez problemu, czyszczenie laseru w nowym napędzie na wiele tu się nie zda ale spróbowałem i dalej ich nie czyta... oryginały chodzą bez zarzutu .pozdrawiam

Ktoś ma jakiś pomysł ? :cwaniak:

1. Podkręcić laser /jego moc/.......ale nie wiem, czy on ma tam regulację na potencjometrze, jak w dawnych CDromach.

2. Ja czysciłem u mnie dwa razy, bo za pierwszym razem to miałem nie taki płyn /pozostawiał film/ a objawy jak u Ciebie, orginały chodziły, a kopie nie.

3. Wgraj od nowa wszystkie softy, po kolei od np 2002 roku, te z płyt z mapami, powinnieneś mieć dwa paski na ekranie z postępującym jakimś kolorem.

4. Może po wymianie napędu w navi, czyli chyba całej góry masz w nim surową pamięć???

5 Masz polskie menu ?

Więcej pomysłow na razie brak.....na razie.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może po wymianie napędu w navi, czyli chyba całej góry masz w nim surową pamięć???

5 Masz polskie menu ?

po wymianie napędu trzeba było wgrać soft na nowo tak mi powiedzieli, menu nie wiem czy pozostało ale po prostu było i jest a lektora trzeba było przywrócić.

z czyszczeniem faktycznie też nie miałem odpowiedniego środka :wstyd: zakupie i spróbuje jeszcze raz, mapy zaczynałem od polski 05/06 z polskim lektorem i tak aż do 07/08 w między czasie niemcy 05/06. Możesz trochę bliżej z tym podkręceniem laseru... gdzie tego szukać ??

ps.przepraszam kolegę gh0st, za wykorzystanie jego postu ale może coś niecoś się też przyda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele napędów CDROM podkrecałem osobiscie, jak przestawały czytać.

Chodzi o malutki potencjometr montażowy, który jest przy laserze i trzeba go przestawić zawsze raczej w prawo, aby zwiekszyc siłe lasera. Róznicę w 'sile ognia' można zauważyć przy włączaniu zasilania napędu, wtedy on zamruga pare razy i wtedy widzisz w którą stronę kręcić, aby mrugał mocniej.

Ale nie wiem czy akurat w tej navi masz taką opcję z regulacją, oby. Jak bedziesz powtórnie czyscił laser, to dokładnie to sprawdź.

Opisałem to dość dokładnie na elektoda.pl, ale nie mogę jakoś teraz na szybko tego znaleść, aby dać ci linka.

Mój login : Stefanek1.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gh0st

jak sie okazalo, byl problem z nagrywarka, plytki nagrane na innej dzialaja idealnie :)

wrzucilem jeszcze nowy firmware i przestalo mi przelaczac sie z KM na mile. teraz szukam tylko polskiego menu do MFD2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pasku b6 którego posiadam od sierpnia, przez pierwsze 2 miesiące (do końca września) działały wszystkie płytki (verbatim) z muzyką nagrane na moim lapku. W październiku kilka płyt nie chciało czytać, wyskakiwało CD Read Error lub co jakiś czas No Audio-CD. Minął jeszcze z tydzień i prawie wszystkie płytki przestały działać. Kolega nagrał mi u siebie muzykę na płycie Sony i proszę, śmigało aż miło. Nagrał mi jeszcze 5 płyt, działały do wczoraj... Od wczoraj raz działają, raz nie, w kółko CD Read Error. W czym tkwi problem? Brudny laser? Jak go można wyczuścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego pewnie brudny laser , aby go wyczyścić trzeba wymontować Navi zdjąć górną pokrywę i dostać się do lasera . Ja to zrobiłem kawałkiem wacika na patyczku i spirytus . Od roku wszystko śmiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podjąłem próby o jakiej mówił Trokadero i wszystko śmiga aż miło! Oszczędzę kolejnym próbującym godzin szukania jak zdemontować navi:

 

http://tm-techmark.com/touareg/PassatInfo/B6PassatRadioRemoval.htm

 

 

laser wyczyścić w ten sposób:

 

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=218617&postcount=7

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem mam passata 2001 r ma on nawi czytało mi płytki ale coś się stało i nie chce czytac czyściłem laser ale to nic nie dało czy by był laser do wymiany //////////////////////////pisze ze CD jest nie kontaktybilne////

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności