Skocz do zawartości
navik

Trojmiasto - urlopowa historia z Passatem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W srode (18.07) bladzac po rozkopanym Gdansku kierowany przez navi MFD moj urlopowy nastroj zaklocil widok ciemno zielonego Opla Vectry o nr GD8xx4L (pelny nr oczywiscie znany) ktory od nieznanej mi dokladnie chwili podazal dzielnie moim tropem.....

Moze nie bylo by w tym nic dziwnego przecierz w miescie czasami dluzsza chwile za kims sie jezdzi, ale jako zagubiony turysta wykonalem kilka "dzwinych" manewrow ktore powtorzyl rowniez dziwny pojazd jadacy za mna, ktore kierowcy na Gdanskich rejstracjach juz nie przystoi. Skret z lewego pasa przez 3 pasy w ulice w prawo.....Vectra to samo (ryzykujac spotkanie z tramwajem)....140km/h w miescie....to samo....wjazd w mala uliczke i schowanie sie .... Vectra pojechala w przeciwna strone...odsapnolem....jednak nie za dlugo....wrocila sie.....zawrocilem, popatrzylem facetowi w oczy, wzialem tel do reki .....i Vectra odjechala...powrot z objezdzaniem kazdego ronda 3 razy, szukanie parkingu strzezonego.....

a na parkingu pytanie jaki samochod, ja Passat.....hmmmm bedzie ciezko....ale odpowiednia suma pozwolila upchnac autko pod bezpieczne oko pana parkingowego.....

 

Nastepnie wizyta na komisariacie z obawa ze mnie wysmieja...ale tu zdziwienie panowie policjanci podeszli do tego tematu profesjonalnie, sekcja kryminalna protokol....i rada aby nastepnym razem dzwonic zaraz jak tylko zobaczymy jakis dziwny pojazd. I zglaszac kazde takie zajscie.

 

Na komendzie dowiedzalem sie ze jest teraz moda na Passaty i Audi A6 i ze wlasnie w srode mieli juz zgloszenie o skradzionym pasku.

 

Troszke popsulo mi to urlop, teraz wszedzie na nogach i chec jak najszybszego powrotu....

 

Najgorsze ze zona chce aby go sprzedac......bedzie mi ciezko ale bede musial sie zastanowic bo teraz poprostu sie o niego boje......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GD8xx4L (pelny nr oczywiscie znany)

To dlaczego nie podajesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GD8xx4L (pelny nr oczywiscie znany)

To dlaczego nie podajesz?

 

a moge?

podalem go na policji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moge?

A dlaczego nie? Regulamin forum tego nie zabrania.

A inni forumowicze będą mieć temat sprecyzowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moge?

A dlaczego nie? Regulamin forum tego nie zabrania.

A inni forumowicze będą mieć temat sprecyzowany.

 

Opel Vectra kombi, model kolo 2000r (poprzedni niz ten teraz) silnik chyba 2.0, ciemna zielen, niklowana wstawka kolo atrapy wlotu chlodnicy, charakterystyczne niklowane uchwyty na garnitur przymocowane do przednich zaglowkow.

nr rejstracyjny: GD8164L

krotko obciety pan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...oj źle się dzieje w trójmieście :cisza:

Tu mamy tego przykład.Często jeżdżę po Gdańsku ,jednak nie spotkałem się z czymś takim jak opisujesz ale słyszałem,słyszałem....faktem jest, że tzw. "obce" rejestracje są przysmakiem dla jumaków aut, zwłaszcza obcokrajowe.

Policja i tak nic z tym nie zrobi, bo to żadne przestępstwo jeździć sobie za ładnym autkiem ,dobrze by było jakby chociaż poobserwowali chwilę właściciela pojazdu no chyba że vectra też już dawno go nie wiedziała...

parking szczerzony to nie jest najlepsze rozwiązanie... jakiś czas temu we Wrzeszczu pociągnęli auto właśnie ze strzeżonego, tyle tylko że taki parking przeważnie jest ubezpieczony a bynajmniej powinien...

Szukając komisariatu to troszkę chyba spanikowałeś... zdaje się że na mapie w celach specjalnych są posterunki policji...no ale w sumie to nie wiadomo jak ja bym się zachował w takiej sytuacji ?

Następnym razem przed urlopem zajrzyj, zapytaj Tu, może ktoś z nas akurat będzie w stanie coś Ci podpowiedzieć, nawet wymiana numerów tel. nie zaszkodzi.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek22

navik, faktycznie nie miła przygoda podczas urlopu :przestraszony: aż się teraz sam boję jechać (bo też tamte rejony :dobani: ) Ale całe szczęście że sprawa zakończyła się tak, a nie inaczej i dzięki Ci za to że poinformowałeś innych co się może stać!! Teraz będe bardziej uważny :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odnosnie parkingow strzezonych to tez trzeba uwazac, czesto jest tak, że jest ubezpieczone np jedno , badź pare miejsc, a nie wszsytkie, tak na policji powiedzieli mojej kuzynce jak 2 lata temu, ukradli jej bmw 530d z takiego parkingu, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mafiemek

no niestety parkingu strzezone to tez sa niezbyt dobrze strzezone albo prawie wogle nieubezpieczone. mowie z doswiatczenia kiedy w 1998 ukradli mi mercedesa. kradziej jak sie uprze to i tak ci ukradnie, nawet jak bedziesz w nim spal albo jak samochod bedzie na strzezonym! u mnie parking byl ubezpieczony do jedynie 10.000zl.... myslalem ze ich powiesze za .... :krzeslem:

 

pozdrowienia,

mafiemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ciotka miala podobna sytuacje na urlopie ( nad polskim morzem). Przyjechala na kilka dni M klasa i juz przed wyjazdem wpadlo jej w oko, ze jacys ruscy ciagle zerkaja na auto. Jak wracala to widziala ich w lusterku, miimo, ze tez robila zygzaki na trasie. Zadzwonila na policje, ale powiedzieli, ze nie moga nic zrobic, wiec wynajela firme ochroniarska jako eskorte do granicy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maciej007

Witam,

jużem w domu po urlopie w 3mieście. :przestraszony:

Najdroższy urlop w mym życiu, kurza twarz !!!

Passata nie znależli choc ostro się zbierali panowie oficerowie/detekywi.

Zachęcam do robienia patentów elektronicznych które to zawsze zabierają trochę czasu więc może to Wam w przyszłości oszczędzi wrażeń jakich to ja doświadczyłem.

Myślę że go już nie odzyskam choc wciąż się z tą myślą nie oswoiłem.

Policjanci powiedzieli że mnie złodzieje namierzyli wcześniej i czekali na okazję.

Jakiś skuterek albo autko jadące w niedalekiej odległości. Nic niestety nie zauważyłem.

I z przykrością muszę stwierdzic że jak zakończę tą sprawę z kradzieżą, to moim kolejnym autem będzie chyba mondeo.

Tego ponoc nie kradną. Nie jest to oczywiście moje ostateczne słowo ale nomalnie strach jeżdzic passatem.

Dostałem zastępczy na powrót do domu od ubezpieczyciela: :padam: Astrę III, 2007, 5600 przebiegu. Poduchy, klima i niestety 1.6 benzyna.

Panowie, autko sympatyczne, w środku ujdzie ale ten silnik. Tragedia.

Zeby TIRa śmignąc pasiem to jest błysk. Tym zaś to Die Hard 5.0 ;) choc na zakrętach trzyma się fajnie.

Ale nie narzekam, lepiej astrą niż pociągiem 500km zasuwac z rodziną. :ok:

I tak oto zakończyła się (jak na ten moment) moja przygoda z Passatem.

Mam nadzieję że go znajdą policjanci w całości i go odzyskam a ten cwel co go skroił zostanie potrącony przez tramwaj, tak ze 2 razy. :wpale: i będzie cierpiał na hroniczną sraczkę.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, uśmiecham się bo dobrze że w papę (jak to mawia A.Lepper) nie dostałem gdzies po trasie lub na parkingu, rodzina i córcia cała.

Wtedy to by była dopiero bieda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wszystko, mam nadzieję że inni koledzy w swoich wakacyjnych wojażach mimo wszystko nie będą omijać 3city :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vag24

hmmm jestem z Gdańska, ale o kradziezy Passatów raczej nie słyszę, żeby to był częsty proceder, może polują tylko na auta przyjezne.

 

Im wiecej czytam postów na ten temat, tymbardziej zastanawiam sie nad kupnem b5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam sie nad kupnem b5?

uwazasz ,ze innych marek nie kradna? :chytry: Wejdz na inne fora :zalamany:

1.Ubezpieczyc furke i wrzucic na luz

2.Oczy zawsze naokolo glowy-przyda sie rowniez na ulicy :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vag24

hmmm to ze inne tez kradną jest argumentnem, niemniej jednak u mnie to tylko zastanowienia, zbyt duzo pomysłów w to włożyłem i pracy, żeby odpuscic passata.

Co nie zmienia faktu, ze ten model ma podwyzszone ryzyku kradziezy i ubezpieczenie jest troche droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znow do Gdanska....i znow mam stracha .... ciekawe czy wroce autkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość emem

czytając to wszystko tak sobię myślę, że mnie nie stać na to by nie kupować AC. Ukradną? oddadzą kasę i będzie następny... choć z tym oddawaniem to różne historie sie słyszy.

 

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ukradną? oddadzą kasę i będzie następny... M.

 

A gdzie jabym znalazl takiego drugiego...Ciekawe czy jest jeszcze jakis 3BG z przebiegiem 32tkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ukradną? oddadzą kasę i będzie następny... M.

 

A gdzie jabym znalazl takiego drugiego...Ciekawe czy jest jeszcze jakis 3BG z przebiegiem 32tkm

 

Cześć, mój ma 37tkm :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności