Skocz do zawartości
Gość grzegorz k

Wskazania prędkościomierza-czy możliwa jest korekta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzegorz k

Witam. Mam zamiar założyć opony o zdecydowanie wyższym profilu. Czy można w jakiś sposób skorygować wskazania prędkościomierza? Czy jest możliwość regulacji? :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny profil to inne felgi.

Generalnie wraz z podniesieniem profilu (użycie felgi o mniejszej srednicy) zmniejsza się szerokość opony. W związku z czym zmienia się stosunek jej wysokości do szerokości. Średnica takiego koła pozostaje bez zmiany!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz k

Chyba nie. Mam aktualnie 195/55/15 a mam zamiar założyć 185/65/15 lub 195/65/15. W każdym przypadku średnica opony jest inna. A to wpłynie na przekłamaniana prędkościomierzu - ot i problem. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz ten link ->Michelin <- tam sa rozmiary zalecane do Twojego paska i nie bedzie przeklamywal na predkosci.

 

Pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Ja z ciekawosci odpaliłem GPSA zzerowałem licznik dzienny i licznik km na gps. Okazało się, że GPS pokazuje na 10 km około 900 m więcej niż licznik dzienny...a więc...na 1000 km około 100 km idzie bokiem :) Jeśli wierzyć oczywiście danym GPS - a oponki tak jak pisalem mam 195/65/R15 a powinny byc 205/55/R15

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelb1970

Witam!

Panowie, Grzegorz k pytał, czy możliwa jest regulacja wskazań prędkościomierza, a nie o właściwe rozmiary opon. O ile wiem, to chyba się nie da wyregulować wskazań prędkościomierza.

 

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ile wiem, to chyba się nie da wyregulować wskazań prędkościomierza.

w elektronicznym sie da. ale jak, gdzie i za ile to nie wiem :)

 

predkosc jest "brana" z impulsatora w skrzyni.

 

w zaleznosci od ilosci impulsow w czasie jest obliczana predkosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u siebie w pasku mam oponki o rozmiarze 195/65/15.I chciałbym zrobić korektę licznika gdyż w tej chwili przekłamuje, bo profil opony jest za wysoki.

Proszę o pomoc gdzie w vagu i jak to wykonać.Aha wymiana opon na mniejsze mnie nie interesuje więc proszę o poradę.:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.Przy mierzeniu prędkości tylko i wyłącznie najważniejszy jest obwód opony.Nic innego nie bierz pod uwagę.Zasada jest taka,że przy większej feldze zmniejszasz profil opony i na odwrót,właśnie po to,aby obwód się nie zmienił.Pięknie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko się zgadza tylko że obwód się zmienił AFN ma normalnie 195/55/15 a ja mam 195/65/15 i jest to różnica ponad 6% więc dlatego chcę zmienić wskazania prędkościomierza.Dodam że zimówki mam też w tym rozmiarze i nic nie obciera.Pozdrawiam Edytowane przez rabes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności