Skocz do zawartości
Gość maciek22

Prawo jazdy na przyczepę campingową

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli co? Jak samo auto mi waży 1135kg, to na lawete 500kg już nie załaduje auta 800kg bo bedzie 1300kg ciągnięte tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak :

- jeżeli Twoje auto wazy 1100kg napewno jego dmc ciągniętej przyczepy nie będzie więkdze od jego masy

- jeżeli nawet bedziesz ciągnąć sama lawete która mase własna ma 500kg, a dmc 1300 kg będą problemy (nie możesz tej przyczepy ciągnąć, nie ważne czy pusta czy pełna, jej dopuszczalna masa całkowita przekracza dopuszczalna mase przyczepy ciągniętej przez samochód)

 

PS: Gdybyś miał hak wbity w dowodzie rejestracyjnym byś dokładnie wiedział jaką ciężką przyczepe mozesz ciągnąć :)

 

Nie wiem ile ważą lawety no ale dużego autka nie przewieziesz... Na trasie to przeważnie jakimis T4 lub innymi busami lub niezniszczalnymi mercedesami 124 ( w silniku 2.0 diesel ma cos okolo 70 KM i może ciągnąć przyczepe o dmc o ile się nie myle 1300 kg, handlarze przewaznie uzywają albo 2,5 albo 3.0 dieselki, a te to juz mogą pewnie z 1800 kg ciągnąć za sobą :) )

 

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem, jak piszesz.

Hak mam wbity w dowodzie, ale żadnych danych o masach przyczepy itd.. nie mam.

Jest wbita tylko pozycja G czyli masa własna poj. 1135kg i tyle. Tabliczka na haku już nieczytelna.

Padaka.

 

Hmmmm... Więc.... sprzedam lub zamienie Passka na T4...tfu...wróć...nie ten dział :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej passka B3 na passka B5 (ja mam w 110KM silniku 1500 dmc przyczepy wbite) :vw: T4 nie :przestraszony::dobani: : A z tymi masami w dowodzie to jakoś dziwnie masz... :( Powinno byc gdzies tam napisane :kwasny: A czy na haku pisze to nie mam pojęcia :) Wiem ze na 100% jest tam cos o nacisku i jakies numerki ale cholera wie czego się dotyczą :P Byc moze dmc ciągnietej przyczepy tez jest :padam::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Zdaje się że na tabliczce znamionowej powinno być coś napisane.Niemniej jednak DMC przyczepy powinno być w dowodzie rej. samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile może ciągnąć ma wpisane w dowodzie rejestracyjnym w zależności od tego czy przyczepa ma hamulec czy nie ma.Są dwie rubryczki O.1 i O.2. Czego tu można nie rozumieć?
spoko :ok: dzis sobie przestudjowałem dowod i juz wszysto wiem :)
Zapytam z czystej ciekawości. Jak wyglądało hamowanie takim zestawem?
no tragicznie sie hamuje z reszta przyspiesza sie tez do dupy ;] ale jak sie nauczysz jezdzic to jest ok 3masz odpowiedni odstep, a swiatła starsza sie przejechac bez calkowitego zatrzymania(jak znasz impulsy to nie ma probemu z wymierzeniem) :)

wazne jest tylko zeby nie blokowac drogi jak sie to robi :) czasem 3eba zjezdzac jednym kołem do rowu ale to przy małych predosiach wiec 0 przypału :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności