Skocz do zawartości
Gość karolb21

Czemu pali sie kontrolka ABS ???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karolb21

Witam Bardzo prosze o info czy samo otwarcie zbiorniczka i dolanie plynu hamulcowego (dot 4) moglo spowodowac zapowietrzenie ukl. hamulcowego. Pali mi sie po tej dolewce pl. hamulcowego kontrolka ABS. Czy to zapowietrzenie pompy abs-u czy calego ukl. hamulcowego. Bo raczej nic nie popsulem w trakcie dolewki( choc strzykawka szcegolnie czysta nie byla). Chyba sie zapowietrzylo, tylko ktora pompa. Prosze o pomoc, z gory dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zbiorniczek był pusty, to pompa mogła się zapowietrzyć, ale w pierwszej kolejności pompa hamulcowa. Jeśli pali się kontrolka ABS, to lepiej zdiagnozować i sprawdzić błąd, bo przyczyn może być kilka.

 

Samo uzupełnienie płynu jeśli jeszcze trochę go było w zbiorniczku na nic nie wpływa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karolb21

w zbirorniczku bylo troszke ponizej min wiec uzupelnialem. Nie wydaje mi sie bym cos uszkodzil a kontrolka zapalila sie zaraz po dolewce. A moze trzeba cos tam zrobic w tym korku zakrecajacym zbiorniczek plynu. Sam nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karolb21

aaa i ABS mi chyba nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passaty tak maja czesto z tym ABS-em. Musisz podjechac na diagnoze i ci mechanik powie przy ktorym kole ktory czujnik jest do wymiany ( lub przewod )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karolb21

a moze to klocki sie konczą ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ABS nie ma nic wspólnego z klockami.

Jeśli klocki sie kończą, to -w przypadku istnienia instalacji zapali się w desce czerwona kontrolka niskiego poziomu płynu hamulcowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rozavw

a może bezpiecznik od ABS lub zły styk kostki......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karolb21

czyli najprawdopodobniej czujniki przy kolach lub bezpiecznik od ABS lub styk kostki jak pisze kolega. Tylko gdzie jest ten bezpiecznik i styk ??? Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik masz tam gdzie pozostale czyli z lewej strony pod kierownica :611:

a ta kontrolka pali sie zawsze czy tylko zapalea i nie gasnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak otworzysz klapke z bezpiecznikami to wlasnie na tej klapce masz schemacik i bedzie wlasnie oznaczenie ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karolb21

na poczatku zapalila sie, pozniej zgasla na 1 dzien. teraz pali sie caly czas (zapewne to czujnik ktorys). dobrze wnioskuje ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz bezpiecznika ABS, to jest to bezpiecznik nr4 15A -tylna wycieraczka, spryskiwacz i oczywiście ABS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej stawiam na czujnik ale bezpiecznik tez sprawdz. Mi potrafi sie zapalic podczas jazdy i juz nie gasnie i wtedy musze zgasic silnik, uruchomic i tak do nastepnego razu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karolb21

a powiedzcie ile kosztuje taki czujnik i gdzie go kupic najlepiej, czy te z allegro za 30 zl sa cos warte??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel kupil z allego i jest zadowolony ale nie wiem z jakiej firmy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość broniu63

Witam.Te czujniki ABS to słaba strona Passatow.W moim w ciągu roku kontrolka pali sie juz trzeci raz.Oczywiscie dwukrotnie zaliczyłem mechanika i wymieniłem już dwa czujniki,i niestety musze pojechac znowu. :639:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności