Skocz do zawartości
Gość swwitch

vag- błąd 00281 i dziwne objawy AG4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomex34

Jestem nowym użytkownikiem tego forum i dlatego muszę podpinać się do tematu.Dzięki postom użytkowników forum wymieniłem czujniki G38 i G68 ponieważ skrzynia automatyczna używała tylko 3 i 4 biegu.Przed wymianą wyświetlał mi błąd 00297 (G38) problem nie ustąpił i wymieniłem czujnik G68.Po wymianie tych czujników doszedł mi nowy błąd 00281 (G68).Nie mogę skasować tych błędów co może być przyczyną.Czujniki są nowe , instalacja czyściutka , skrzynka sucha.Nie mam pojęcia dla czego nie mogę połączyć się z tymi czujnikami.Może problem z VAG-iem mam wersje 3.11.Może inne wersje tylko mogą kasować błędy.Po próbie kasowania wyświetla mi komunikat że nie może połączyć się z czujnikami.Proszę o pomoc gdyż już nie daje sobie rady (olej wymieniony , czujniki nowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z czujnikiem prędkości G68. Samochód zachowuje się identycznie jak już to opisał kolega swwitch w wątku vag- błąd 00281 i dziwne objawy AG4. Niestety nie ma w nim odpowiedzi na przyczynę takiego zachowania skrzyni.

Czy ktoś z was miał podobny problem i jest w stanie wskazać co jest powodem powstawania błędu 00281. Dodam, że wymiana czujnika nic nie dała.

Pozdrawiam.

 

_scalone

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak bo masz odp ze chodzi o czujnik prędkości pojazdu a ty też podajesz nr takiego czujnika więc to jest odpowiedź

Rafal, witaj może wiesz jak te nieszczęsne kable z czujnika prędkości w automacie idą i gdzie ewentualnie sa ich newralgiczne miejsca?

Automat raz mi chodzi w trybie awaryjnym (czy ta info pojawia się na wyświetlaczu?)

raz (sporadycznie) normalnie, przeżucając biegi 1, 2, 3, manualnie chodzą wszystki a teraz przeważnie to rusza z 2 - czujnik wymieniłem...

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafal, witaj może wiesz jak te nieszczęsne kable z czujnika prędkości w automacie idą i gdzie ewentualnie sa ich newralgiczne miejsca?

Automat raz mi chodzi w trybie awaryjnym (czy ta info pojawia się na wyświetlaczu?)

raz (sporadycznie) normalnie, przeżucając biegi 1, 2, 3, manualnie chodzą wszystki a teraz przeważnie to rusza z 2 - czujnik wymieniłem...

pozdr.

od czujnika do sterownika skrzyni lub do zegarów/sterownika silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, jakoś wizualnie nie potrafisz mi to wyjaśnić?

 

---------- Post added at 17:08 ---------- Previous post was at 17:06 ----------

 

a gdzie jest ten sterownik skrzyni, oraz sterownik silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich ! Panowie wywala mi błąd 00281 w passku po skasowaniu ponownie się pojawia. Moje pytanie, gdzie znajdę ten czujnik w B3 16 v 2.0 benzyna silnik ke-moctronik z 92r. (amerykaniec)? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszyskich ! Panowie wywala mi błąd 00281 w passku po skasowaniu ponownie się pojawia. Moje pytanie, gdzie znajdę ten czujnik w B3 16 v 2.0 benzyna silnik ke-moctronik z 92r. (amerykaniec)? Pozdrawiam
Skrzynia automatyczna - czujnik jest na skrzyni, kostka z 3 kablami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprawdz najpierw połączenia kostek na skrzyni. Ja kupiłem czujnik a okazały się zaśniedziałe kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Sprawdz najpierw połączenia kostek na skrzyni. Ja kupiłem czujnik a okazały się zaśniedziałe kostki.

 

 

 

Witam!

Skrzynie mam manualna. Szczerze mówiąc to szukam tego czujnika przy skrzyni, obejżałem całą i nigdzie go nie widze. Może wiesz gdzie może być umieszczony w tym aucie ten czujnik. Błąd mi wyskakuje 00281 cały czas, po skasowaniu ponownie wraca. Fachowce ręce rozkładają jak widzą moje auto. Czytając na forum o tym czujniku wszędzie występuje w automatycznej skrzyni a u mnie jest manualna. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności