Skocz do zawartości
Gość swwitch

vag- błąd 00281 i dziwne objawy AG4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość swwitch

Strasznie szarpie mi skrzynia przy zmianie biegów w górę i w dół, bieg w góre zmienia dopiero przy okolo 3200 obrotów, przy zmianie w dół aż wyje

 

po podpięciu vag okazalo sie że jest błąd nr 00281 czujnik prędkości (G68)

 

z tego co znalazłem w necie, to przyczyny mogą byc bardzo różne, od problemów w silniku (z tym ze vag nie pokazał żadnych błędów silnika) po nawet xle podłączone radio w aucie.

 

czy ktos ma podobny problem? i jakieś doświadczenia juz w tej kwestii?

Ile ten czujnik kosztuje i w którym miejscu sie znajduje?

 

oznaczenie sterownika skrzyni 01N 927 733 CN

skrzynia AG4 01N

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość swwitch

bardzo dziekuje Ci za pomoc,

 

czyli mam rozumiec że usterka dotyczy czujnika g22, a nie G68, tak?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swwith - tak, jak jest napisane :ok: Nie ja układałem takie instrukcje, tak więc należy im chyba uwierzyć. No i skoro już sobie to skopiowałes - tak więc mogę usunąć fotki. Ewentualne pytania odnośnie fotek - na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość swwitch

dzwoniłem do aso, niestety im oznaczenie G22 nic nie mówi,

 

jak uzyskać nr tej części, lub moze odrazu ktos wie ile kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swwith - do tego to trzeba mieć ETKĘ. No i może spróbuj jeszcze raz do ASO zadzwonić i opisz im jeszcze raz - o co biega:

 

-> czujnik pomiaru predkości jazdy - jest zamocowany w obszarze kołnierza lewej półosi napędowej, przy skrzyni biegów <-

 

No chyba, ze sami nie wiedzą, po co w ogóle tam pracują i co mają - zarówno w komputerze, jak i w magazynie :cwaniak:

 

A tak (schematycznie) ten czujnik wygląda:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość swwitch

Witam ponownie,

wczoraj udalo mi ise wymienić czujnik G22,

Po wymianie jakies 10km autko szło jak nowo narodzone, nie ten pasek,

 

Niestety po przychamowaniu na skrzyzowaniu, skrzynia zanowu zaczela chaotycznie pracować,

 

Po przyjeździe do domu vag znowu wskazuje błąd czujnika prędkości.

 

Styki na czujniku i kablu czyściutkie, nie wiem o co może jeszcze chodzić,

 

Pomocy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
swwith napisał/a:

Styki na czujniku i kablu czyściutkie

 

No a idąc dalej po przewodach :?: Sprawdzales :?: Może gdzieś łapię masę. Może też być tak, że coś w skrzyni jest "nie halo" i kolejny czujnik "zdechł" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość swwitch

a idąc dalej tym tropem orientujesz sie jaki to może byc czujnik?

jutro chyba jeszcze raz wejde do kanału i przyopatrze sie bardziej tym kablom,

do skrzyni raczej zaglądal nie będe :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc w instrukcję, to jest tam również napisane o czujniku G 21 - ale nie mam pojecia, jak on wygląda i gdzie się znajduje.

Możliwą przyczyną może byc również zwarcie, przerwanie przewodu lub złącza wtykowego. Jeśli tak jest, to pod wpływem zwarcia mógł ten nowy czujnik też "paść".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość swwitch

szkoda ze nikt nie wie cos na temat tego drugiego czujnika, ja zkolei czytalem o jakimś G38, ale juz sam niewiem

 

co do "padnięcia" czujnika to chyba i tamten i ten nowy sa w miare ok, bo raz auto chodzi dobrze, a raz źle, potrafi podczas jazdy od ruszenia jechać źle, i po kilku kilometrach juz normalnie przełanczac biegi.

 

Może gdzies nie łączy jakaś kostka, lub przewód jest przerwany, tylko gdzie :zalamany:

 

ps. dzięki za zaangażowanie :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać - to wcześniej się już w tym temacie wypowiadałem, ale ostatnio po "zważeniu" paska, powtózyl mi się błąd 16885, czyli sygnał prędkości samochodu (czujnik prędkości) – niezrozumiała wartość.

Z rok temu przy sprawnym prędkosciomierzu miałem ten sam błąd. Teraz gdy już licznik szlag trafił (bo się spalił), błąd jest nadal ten sam. Czytajac instrukcję, wychodzi na to, ze jest uszkodzony czujnik predkościomierza, czyli G22, bo czujnik predkosci pojazdu to G68 i znajduje się przy skrzyni. Tak więc co w koncu padło? Licznik czy czujnik przy skrzyni? Wczesniej licznik działał no i z niewiadomego nadal powodu - spalił się. Ostatnio po naprawie licznika, popracował okolo minuty, po czym znowu zdechł. Bo jeśli wymienię G68, tak jak swwitch a usterka będzie nadal występowac, to co dalej? Gdzie szukać? I jak?

 

ps: dodam, że na CLIMAtronic-u pod pozycją "16" predkość jest pokazywana normalnie.

 

No i drugi błąd - choć moze trochę nie w temacie, ale przy okazji.

17953 – sterowanie przepustnicą – nieprawidłowe funkcjonowanie.

Oglądałem przepustnicę, przewody, węze, kable i nic tam nie widze, co by mogło zakłocać jej pracę. Ma to zwiazek z błedem czujnika prędkości pojazdu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o czujnik G22 oto on:)

Coś mi nie wychodzi wklejanie rys.za pomocą załączników Forum tak jak ja bym chciał:confused::(

G22 czujnik pr?dko?ci jazdy.png

G22 czujnik pr?dko?ci jazdy 1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek - mamy ta samą instrukcję i to jest G68. Poczytaj małe literki pod tabelkami :hyhy: Wiem co i jak wygląda - pytanie raczej dotyczyło ciut innej kwestii :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jurek - mamy ta samą instrukcję i to jest G68. Poczytaj małe literki pod tabelkami :hyhy: Wiem co i jak wygląda - pytanie raczej dotyczyło ciut innej kwestii :D

 

Pytanie na pewno dotyczy innej kwestii lecz ten czujnik to G22 sprawdziłem właśnie .Lecz ja pochodzenia rys. i podpisu jestem pewny.No ale jeśli nie dasz sobie zwrócić uwagi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież nie bedziemy się spierać:D G22 jest w liczniku. A ten czujnik z twojej z foty to G68. Choć opisany jest jako G22. No błąd jest zapewne sądząc z opisów.

 

beztytuuxx7.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla pewności zapytam w przypadku błędu 00281 chodzi o czujnik prędkości 012409191D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W linku, który podałeś powinna być odpowiedz czy w przypadku błędu 00281 chodzi o czujnik 012409191D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak bo masz odp ze chodzi o czujnik prędkości pojazdu a ty też podajesz nr takiego czujnika więc to jest odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałem się upewnić bo przeglądając forum w przypadku błędu 00281, niektorzy piszą, że może to być zarówno czujnik G22 jak i G68.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności