Skocz do zawartości
laki

Diody LED zamiast żarówek w światłach pozycyjnych

Rekomendowane odpowiedzi

 

A czy takich diod nie można mieć fabrycznie.bo ja naprzykład mam już takie zamontowane.samochód jest ze szwecji

 

Osobiście nie spotkałem się z tym, żeby diody w postojówkach były fabryczne. Nawet przy ksenonach są zwykłe w5w. Wymiana ich na led jest bardzo prosta. Jeśli zrobicie tak, jak napisałem post wyżej to nie będzie żadnych problemów. Efekt jest na zdjęciu. Wejdźcie na mój profil :) A jeszcze przy ksenonach wygląda naprawdę niesamowicie :) Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy problem z gasnącymi diodami LED rozwiąże zamontowanie większej ich ilości, a przez to zwiększenie poboru prądu i oszukanie komputera?

Poniżej W5W z 9 diodami LED:

http://moto.allegro.pl/item474838237_diody_led_postojowki_w5w_t10_smd_9_bardzo_jasne.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy problem z gasnącymi diodami LED rozwiąże zamontowanie większej ich ilości, a przez to zwiększenie poboru prądu i oszukanie komputera?

 

Teoretycznie kilka diodek działałoby tak samo jak jedna z rezystorem ( kilkoma rezystorami ). Ale myślę, że nie będzie wyglądało to ładnie. Jedna dioda z aukcji którą podałeś napewno nie wystarczy do "oszukania" komputera jeśli nie dołączysz rezystora. Jedna żarówka daje ładne delikatne śnieżnobiałe światło a musiałbyś ich wrzucić większą ilość, żeby wszystko zahulało a to już będzie wyglądało jakbyś sobie tam racę świetlną wsadził. ;)))) Pozdro!

Edytowane przez Skalpel TFSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam diody pozycyjne z przodu zakupione we wloszech i swieca juz ponad 4 miesiace. fajna sprawa. wymienilem tez pozycyjne z tylu czerwone, swiatla stopu czewone, oswietlenie tablicy rejestracyjnej i wsteczny. chcialbym tez wstawic do kierunkow ale za szybko mrugaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, za male ograniczenie pradowe, zrobilem wlasnym pomyslem i jest elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekaw jestem jak wyglądają na pasku?

 

Tak:

 

torque7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcie.

Jak dla mnie odmieniają paska i robią niesamowite wrażenie.

W czarnym pasku wersja przyciemniana dodaje pewnie jeszcze większego uroku.

Tylko ta cena. Może z czasem spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już można je dostać w Polsce ale ta cena? ciekawe kiedy spadnie najprawdopodobniej dopiero jak będzie więcej firm je robić a na razie są tutaj dla zainteresowanych: http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=694374215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za zdjęcie.

Jak dla mnie odmieniają paska i robią niesamowite wrażenie.

W czarnym pasku wersja przyciemniana dodaje pewnie jeszcze większego uroku.

Tylko ta cena. Może z czasem spadnie.

Heh zdjęcie sprytnie zrobione, w rzeczywistości te diody świecą jak kupka ;) Foto specjalnie robione w nocy, bo w dzień tych diod nie widać. Chiński badziew który nie jest wart tych pieniędzy. Kupiłbym te światła tylko gdyby kosztowały połowę obecnej ceny i to tylko z zamiarem wymiany wszystkich diod i soczewki, na jakieś wartościowe - choć... nie, ja bym tego w ogóle nie kupił :)

Nie mam b6, więc nie rozumuję na tym poziomie gotówkowym, ale nie lubię wyrzucać pieniędzy w błoto, a te "światła" z błotem mają wiele wspólnego.

 

PS: Teraz zauważyłem, że robi to Depo / FK, czyli jakość nie będzie tak tragiczna jak myślałem, ale i tak ze zdjęć widać, że są tam diody Flux, co stawia te diody na równi z paskami z allegro, więc... dalszy komentarz staje się zbędny :)

Edytowane przez John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem na półmetku założenia LEDayLINE helli. walczę jeszcze z elektryka bo chcę żeby to trochę inaczej działało niż producent przewidział (razem z tylnymi pozycyjnymi) ale założone już są. światła mają 2 opcje świecenia: jako światła dzienne i jako światła pozycyjne.

 

zdjęcia robione telefonem więc nie do końca oddają faktycznego stanu. jak skończę i wszystko będzie działać tak jak chcę to zrobię instrukcję.

dzienne1.jpg

dzienne2.jpg

dzienne3.jpg

pozycyjne1.jpg

pozycyjne2.jpg

pozycyjne3.jpg

Edytowane przez m3iaz
dodałem zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zgodnei z prawem juz obowiazujacym nie musisz juz miec tylnych pozycji w ciagu dnia jak masz dzienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ale jeżdżę po kraju na prawdę dużo i przy zachodzie słońca (jadąc na zachód) na leśnej drodze nie widać samochodu czy jedzie w naszym czy przeciwnym kierunku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja jestem na półmetku założenia LEDayLINE helli. walczę jeszcze z elektryka bo chcę żeby to trochę inaczej działało niż producent przewidział (razem z tylnymi pozycyjnymi) ale założone już są. mogę zdjęcia (w nocy) podesłać ale na żywo wygląda to trochę inaczej.

Wolelibyśmy zdjęcie w dzień, przy włączonych światłach mijania. W nocy to nawet chiński szmelc ładnie wygląda, hella niech pokaże co potrai w dzień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same światła i powiem jedno , nie widziałem jeszcze lepszych na drodze , a zdjęcia nie oddadzą nigdy tego efektu. To w końcu hella nie ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innego profilu:

 

3bd8667b746951e7med.jpg

 

4bd452e8bafa1f78med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z innego profilu:
Wielkość soczewki odzwierciedla efektywność tego oświetlenia, no ale tak to już jest gdy w reflektorze ważniejszy jest pasek led niż to co powinien robić dobry reflektor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu inne w dzień, i rzeczywiście świeca jak wielkie g...

 

DSC_0007.jpg

 

DSC_0024.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tu inne w dzień, i rzeczywiście świeca jak wielkie g...
On chyba nie jeździ nocą, bo zamontował do tego ring ccfl, który jeszcze bardziej przysłania soczewkę. No chba, że soczewka to ten malutki ciemny okrąg wewnątrz. Jeśli to drugie, to hymmm... czy to nie osiągnęło przypadkiem granic absurdu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności