Skocz do zawartości
Patrick

Kolejny z cyklu jaki mam silnik...

Rekomendowane odpowiedzi

odnowię posta, gdyż wg papierów mam AVB 101KM czerwone oznaczenie DI na klapie i pokrywie silnika, w dowodzie nie ma numeru silnika (mosze obadać wlepe i poszukać tego numeru) i moc tego auta nie wygląda na 101KM dlatego ze zbiera się jak Ford Mondeo 130KM na 2 biegu na suchym asfalcie gdy wcisnę gaz do oporu koła się ślizgają (mimo włączonego TC), za dobrze przyspiesza jak na 101 KM, a odczucie to nie jest napewno spowodowane tym ze przesiadłem sie ze słabego auta, gdyż jezdziłem różnymi (nie swoimi) autami. Czy auto może być po chiptuningu? jak to sprawdzić? Poprzedni właściciel mówił że planował chiptuning ale moc 101 okazała się dla niego w sam raz i postanowił nie ruszać autka. Czy podpięcie VAG pokarze czy auto było po chiptuningu?? Czy może fabryczna moc tego silnika to 130 a nie 101 KM ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ferd

Niedawno oglądałem Audi a4.W dowodzie rejestracyjnym miał wpisane 96kw.W bagarzniku na wlepce 81kw.Właściciel miał kwity na to że samochód jest po chip tuningu. Niemcy na podstawie takich dokumentów dotyczacych zmian wpisali dane techniczne zgodnie ze stanem technicznym auta a nie z wlepki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej dyskusji, bo odgadywanie mocy po naklejkach na klapie i silniku jest troszkę nie na miejscu. Wystarczy sprawdzić na silniku i sprawa się wyjaśni, a nie dywagować czy ma się jedną, dwie czy trzy czerwone literki.

 

Pozdrowionka dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zawsze oznaczały moc kolory ale w starszych passatach,a po 2001 roku jest trochę inaczej.

Ja mam AVB - 74 Kw - 101 Km - T - srebrne DI - czerwone , jak i na silnika tak i na klapie i nie tylko ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

AVB -> 101KM

AVF/AWX -> 130KM

Mysle, ze wiecej nie trzeba pisac... Jesli masz watpliwosci, co do mocy silnika pojedz na hamownie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Zawsze oznaczały moc kolory ale w starszych passatach,a po 2001 roku jest trochę inaczej.

Ja mam AVB - 74 Kw - 101 Km - T - srebrne DI - czerwone , jak i na silnika tak i na klapie i nie tylko ja.

 

a możesz mi powiedzieć ile mniej więcej zajmuje ci czasu rozkulanie autka od 60 do 100 (oczywiscie jak się znajdziesz na dobrej drodze poza miastem) wtedy będę wiedział i nie mószę jechać na hamownię :)

 

chyba ze po numerach silnika ale w dowodzie ich nie ma a na silniku nie umie znaleźć, może jak będzie jasniej na dworze to poszukam ...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności