Skocz do zawartości
arkadius

Kierowca tira

Rekomendowane odpowiedzi

no ale dam sobie i z tym radę hehehe.

 

do odważnych ten świat należy

 

Ciekaw jeszcze jestem czy ciężko się jeździ po lewej stronie, ale z tego co słyszałem idzie sie przyzwyczaić, wypowiedzcie się jeszcze w tej kwestii please

hmmm...jeden dzień, dwa dni? chyba za dużo... kilka godzin i już "myślisz jak tu jechać na lewo" :rotfl:

najbardziej to chyba lewą rękę przyzwyczaić... :hyhy: (bez skojarzeń) do wajchowania biegami...

 

mi wystaczył jeden dzień, a po kilku czułem się jakbym od zawsze tak jeździł

a samochodem z PL chyba jest najtrudniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to spox :rotfl: w takim razie już jedno zmartwienie mam mniej :hurra: skoro Ty dałeś rade w kilka godzin to z pewnością nie będę gorszy... :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem na własnym przykłdzie

moim utrudnieniem jest użytkowanie auta z PL :) , ale Van'em UK śmigałem i też kwestia obycia.nie jest źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kucu

Jak dla mnie to polskim autem jezdzilo sie normalnie, ani lepiej ani gorzej :)

W ciezarowkach wajcha machac czesto nie musisz, bo maja automaty takze Ci kolejny problem odchodzi. Z rozmow z kierowcami z Polski moglem wywnioskowac ze sa zadowoleni z pracy, napewno bardziej sobie ja chwala niz ta ktora wykonywali w kraju.

Nie jest zawsze tak rozowo, zdarzaja sie napadny na tiry na trasie czy tez na parkingu. Nie wszyscy pracodawcy oplacaja parkingi na postoj, a dla niektorych co chcieli nazbierac pieniazkow i wrocic to bylo duzo te np 11F za nocke na jakims serwisie i spali po zadupiach :) Mimo wszystko rozwazajac plusy i minusy mysle ze warto sie zdecydowac i sprobowac wyjechac. Cpcby po to by zdobyc nowe doswiadczenia, poznac nowych ludzi itp..

jesli o jezyk chodzi to z mojego doswiadczenia wiem ze chyba nie we wszystkich firmach jest on wymagany. Jako ze pracowalem na J38 przy M6 dziennie mialem kontakt z naprawde ogromna iloscia kierowcow, czesto wlasnie zdazali sie polscy kierowcy, ktorzy poprostu wygladali jakby ich ktos mial zabic za chwile, cali spoceni i wystraszeni bo przyszlo im sie dogadac po angislku. Niektorzy, co przykro nawet przyznac, nie umieli dzien dobry powiedziec... Takze jak widac jezyk nie musi byc problemem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś pewny tego że chcesz to robić ?To nie skłąda się na samą jazdę ale również załadunki rozładunki rozłąka z rodziną itd.Ja jeżdżę już 14 lat ale w polskiej firmie i nie nażekam ani na wypłaty ani na czas pracy którego nie mam prawa przegiąć bo mam po premi,po za tym każdy weekend jestem w domu no chyba że zależy mi na większej premi to się poświęcam i jadę co jest naprawdę wyjątkiem.A jak wiem to i w angli i irlandi orają naszymi kierowcami temat tacho jest przemilczany.Wszystko super jak jest dobrze ale raz przymkniesz oko i kaplica każdy się na ciebie wypnie.Mam wielu znajomych co wyjechali i wracają bo nie dają rady .Zarobki powiedzmy około 8-12tyś na miesiąc ale pytanie ile trzeba zrobić km.Jakie koszta życia i ile zostaje na rękę.3 miesiące w trasie i dwa tygodnie w domu :przestraszony: trzeba być naprawdę dobrym zawodnikiem.

Ja osobiście polecam nabrać praktyki u nas zobaczysz ,posmakujesz i się dowiesz czy warto się w to pakować .Wierz mi jest to to dobrze płatna robota ale wcale nie taka łatwa jak wielu się wydaje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności