Skocz do zawartości
Gość Jachu

navi MCD uszkodzona?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jachu

Witam!

Mam navi MCD z 2003 roku. Pojawił się problem z prawidłowym jej działaniem (miesiąc temu jeszcze było dobrze).

 

Objawy są takie:

Po włożeniu płyty navi z mapami obojętnie czy to nagrywane czy oryginały niemieckie (czyściutkie i nieporysowane) navi się włącza, wgrywa się soft, można wyznaczyc trasę i kawałek pojechac, komunikaty wyświetlane i głosowe są prawidłowe, ilośc satelit ok. 7-8,

a po ok 15-20 sekundach działania się wyłącza i od nowa sama startuje i aktywuje i tak w kółko.

Zjawisko to występuje zarówno gdy navi dopiero co jest włączona czy też chodzi np. godzinę – wyklucza to że mogłaby się przegrzewac i działa wtedy jakieś zabezpieczenie. Szukałem w ustawieniach, przywracałem ustawienia fabryczne i nic.

Przeczyściłem też laser za pomocą płyty czyszczącej, a później również 2x ręcznie - bez efektów. Do samochodu był też podłączany komputer – błędów żadnych nie wykrył, łącznośc z anteną gps była prawidłowa. Przewody z tyłu są wszystkie na swoim miejscu podłączone.

Co ciekawe kiedy jest włożona płyta CD z muzyką napęd się nie wyłącza.

Czy ktoś wie co to może byc?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kakis

Zresetować całą navi, powinno pomóc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jachu

jeżeli chodzi o resetowanie dostępne z ustawień menu to już to robiłem kilka razy, nie pomogło, chyba że jest jeszcze jakiś inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche drastyczny restart - odłącz klemę od akumulatora, albo odłącz kabel od zasilania navi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko pamiętaj że jest kod !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jachu

zasilanie też było odłączane kilka razy i na czas do kilku godzin, kod posiadam oryginalny (jest w dokumentach Passata)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko pamiętaj że jest kod !!
Jak miałem MCD (oryginalnie zamontowana) robiłem też twardy reset i po ponownym podłączeniu pojawił się monit o wpisanie kodu a po chwili navi sama się uruchomiła bez jego podania, wytłumaczenie jest na 33 stronie instrukcji MCD- patrz fotka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jachu

czy jest możliwośc wgrania oryginalnego softu MCD (ewentualna naprawa błędów) i gdzie go można znaleźc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gorky23

Nie chcesz sprzedać tej nawigacji MCD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności