Skocz do zawartości
Gość olkiewiczd

STAG 300 czy STELLA do 1.6 AHL?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość olkiewiczd

Witam. Stoję przed podjęciem decyzji jaką instalację założyć do mojego passata kombi z silnikiem 1.6 AHL. Proszę wszystkich o radę. Jeśli macie jakąś z tych instalacji napiszcie jak się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam STAG 300, sam posiadam juz od roku i jest niezla, roznica miedzy gazem a benzyna jest taka ze na benzynie pali jakies 0,5 l wiecej i to wszystki. Rozejrzyj sie za dobrym monterem bo to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek.L

Witam

W lutym tego roku założyłem STAGA 300 i jestem bardzo zadowolony .

Przejechałem na nim 8 tyś. i nie miałem problemów.

Dobry monter i właściwe ustawienie to klucz do sukcesu.

Pali mi w mieście do 10 do 12 litrów gazu. Butla w kole zapasowym 50 litrów.

Max jaki udało mi się nabić to 43 litry gazu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olkiewiczd

Witam. Dziękuję za rady. Mam już zainstalowaną instalację gazową ze sterownikiem STAG 300-4. Zainstalowaną mam butle 55 litrów. Mam tylko jedno pytanie. Nie mam zainstalowanych wtryskiwaczy gazu na kolektorze ssącym. Do kolektora dochodzą tylko dwa wężyki. Czy to jest normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz dobrze bo caly myk z instalacja sekwencyjna polega wlasnie na tym ze masz 4 wtryskiwacze na 4 cylindry i sygnal sterujacy 4 wtryskami benzyny jest zamieniony na sygnal dla 4 wtryskow gazu. takze jesli masz 4 wtryski gazu to powinny byc jak najblizej kolektora ssacego i polaczone jak najkrotszymi przewodami. Zanim zaczniesz sie martwic na dobre poprostu zapytaj montera. Niemozliwe jest aby z 4 wtrykiwaczy gazu wyprowadzone byly 2 przewody - jesli tak jest to rzeczywiscie mozsz sie martwic :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olkiewiczd

Witam. Nie jestem fachowcem, ale ja nie widzę zainstalowanych wtryskiwaczy gazu. Proszę więc o rade fachowca. Tu są zdjęcia mojej instalacji:

 

http://www.zespolangel.neostrada.pl/INSTALACJA.html

 

Na pierwszym zdjęciu widać dwa węże podpięte z tyłu silnika do korektora ssącego. Jeden z nich idzie do czujnika ciśnienia zainstalowanego przez gazowników.

Na dwóch pozostałych zdjęciach widać korektor ssący. Proszę powiedzieć czy ta instalacja ze sterownikiem STAG 300-4 bo taki mam, działa jako sekwencyjna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość expat
Witam. Nie jestem fachowcem, ale ja nie widzę zainstalowanych wtryskiwaczy gazu. Proszę więc o rade fachowca. Tu są zdjęcia mojej instalacji:

 

http://www.zespolangel.neostrada.pl/INSTALACJA.html

 

Na pierwszym zdjęciu widać dwa węże podpięte z tyłu silnika do korektora ssącego. Jeden z nich idzie do czujnika ciśnienia zainstalowanego przez gazowników.

Na dwóch pozostałych zdjęciach widać korektor ssący. Proszę powiedzieć czy ta instalacja ze sterownikiem STAG 300-4 bo taki mam, działa jako sekwencyjna?

 

Słuchaj, podrzuciłem twój temat znajomemu ekspertowi i powiedział wstępnie, że to co wrzuciłeś na zdjęciach to jest prawidłowo! Zajrzyj tutaj:

 

https://www.ac.com.pl/autogaz/forum/viewforum.php?f=7

 

I popytaj gościa NikosWariat. Pacjent jest guru LPG także sądzę, że bez problemu wyjaśni ci wszelkie wątpliwości. Przy tym chętnie pomaga na forum i wyraża się w języku zrozumiałym dla laika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olkiewiczd

Witam. Odkręciłem dzisiaj obudowy silnika i co znalazłem? Moje 4 nowe wtryskiwacze gazu. Muszę przyznać, że gazownicy nieźle je ukryli. Myślę, że ten post można uważać za skończony. Dziękuje wszystkim za zainteresowanie moim problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności