Skocz do zawartości
Gość lidmar

immobilajzer

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Saturnin74

Cześć, jako że nie mogę zakładac nowy postów napisze w tym. Mam jeden kluczyk i jego obudowa jest bardzo zniszczona. Dokupiłem samą obudowę i dziś przełożyłem grot i baterię oraz wnętrze pilota do nowej obudowy. Samochód otwira się i zamyka bez problemu ale wyświetla mi się napis że Immobilajzer się uaktywnił i wysyła mnie do warsztatu. Oczywście samochód chwile po uruchomieniu gaśnie... Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego w kluczyku masz taką małą szklaną kopsułkę, musisz ją wyciągnąć i wcisnąć w nowy kluczyk przy grocie.

proponuje zagotować wodę w czajniku i polać na zewnętrzną obudowę kluczyka wtedy klej się rozpuści i delikatnie ci powinna ta kapsułka wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje pozyczyc od mamy/zony/dziewcznyny/babci albo innej kobitki zmywacza do paznokci.

wrzatkiem tego kleju nie rozpuscisz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakiego kleju chcecie rozpuszcaać , w moim 2001 r wystarczyło odkrecić śrubke ukrytą pod logo nakleją vw i pilot można byłą rozłożyć na pół i pastylka była już moja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w kluczyku ona była na kleju przytwierdzona.

 

Robert może miałeś już wymienianą i była tylko wciśnięta.

 

a może wv wiele kombinacji robił.

 

w każdym bądź razie po roku 97 wygląda to tak

http://pci-tuning.de/obd/shop/catalog/images/Produktbilder_12.07%20019.png

 

i trzeba to przełożyć do nowego kluczyka.

 

próbować wrzątkiem(z drugiej strony a nie bezpośrednio na kapsułkę), zmywaczem, rozpuszczalnikiem, tylko nie dziubac igłą ani śrubokrętami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzony sposob - zalac zmywaczem, zostawic na 20 minut. po 20 minutach zalac jeszcze raz i delikatnie igla wlasnie albo czyms innym cienkim delikatnie przejechac kilka razy na granicy pestki i obudowy. nie uzywac sily. delikatnie kilka razy i pestka powinna wypasc.

pestka jest szklana i krucha. jesli nie rozpuscimy kleju to nie da sie jej wyciagnac.

nie we wszystkich kluczach byl uzyty klej - kolega Robert ma racje. dzisiaj taka mialem do przekladki wlasnie. ponaddto gniazda na transponder tez moga sie roznic delikatnie.

nie wiem Pawel jak bys chcial wratkiem rozpuscic ten klej. osobiscie robilem testy bo siedze w tym na codzien i wrecz gotowalem obudowe z wklejona pestka i klej pozostal niewzruszony na takie zabiegi. 100 stopni to za malo. staja lutujaca tzw hot air i jakies 200 stopni sobie z klejem radzi ale nie testowalem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy ja natomiast mam taki problem z immo bylem u mechanika podpiol mi kompa i wyskoczyl blad ENGINE START BLOCKED BY IMMOBILAIZER : P1570 nie wiem co to za blad no i autko mi "wyje" i awaryjki migaja kiedy tylko ma no to ochote. Dodam ze auto odpala normalnie ale jak zamkne go pilotem (kluczyk nie scyzoryk) to "wyje kiedy chce tak dlugo az go nie otworze pilotem.

 

 

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozwolę sobie na podpięcie mojego pytania.

Mam B5 z 2000r. Czasem w trakcie jazdy zdarza się mu zgasnąć.

Ostatnio jednak nie odpalił. Świeci się kontrolka immo i piszczy. Nie wiem czy to ma jakiś związek?

Na plastikowym kluczyku też nie mogę odpalić.

Dodam tylko, że kilka dni temu odpalił, mimo komunikatu o immo, ale chyba za 10 razem.

Drugie pytanie.

Czy jest sposób, żeby odpalił, chociaż na dojazd do mechanika, jakieś 10 minut?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z pasatem b6. Auto odpala i gaśnie. Komputer pokazuje ze kluczyk rozkodowany. Po zakodowaniu utko pali jednak po wyłączeniu auta i wyłożeniu kluczyka auto juz nie odpala . Prosze o pomoc>..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam problem z pasatem b6. Auto odpala i gaśnie. Komputer pokazuje ze kluczyk rozkodowany. Po zakodowaniu utko pali jednak po wyłączeniu auta i wyłożeniu kluczyka auto juz nie odpala . Prosze o pomoc>..

Pomyliłeś działy.

http://forum.vw-passat.pl/forums/20-Passat-B6-B7-(3C)

Po co opisywać problem w dwóch tematach ...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że warto też zainteresować się licznikiem.

W moim też cudowałem z kluczykami, kodowaniem itd a okazało się, że nie było przejścia przez licznik do skrzynki w podszybiu. Licznik drugi załatwił problem.

Auto co raż częściej nie odpalało aż w końcu wcale nie odpalił :P

Najłatwiej to sprawdzić vagiem. Jeśli się nie chce łaczyć z licznikiem tzn, że kaplica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz gdy zrobiło się zimniej poniżej zera to zauważyłem, że raz na jakis czas, nawet co parę dni gdy przekręce kluczyk to zacznie mi sie świecić kontrolka immo, co ma do tego temperatura i od czego zacząć ?<br/>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b6 to nie b5. klucze w b6 sa w komforcie nie w liczniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności