Skocz do zawartości
Gość fb3

Kluczyk. Ile jest odmian kluczyka do B5 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fb3

To że mam tylko jeden kluczyk to pół problemu, problem większy w tym że jest jakiś nietypowy. Nie jest to żaden scyzoryk, jest to zwykły kluczyk bez żadnego przycisku, autko ma fabryczny immobilizer więc w środku jest jakaś pastylka, ale nigdzie nie mogę namierzyć takiego kluczyka, większość to scyzoryki, a chciałbym dorobić drugi i nie wiem czy warto kombinować czy jechać od razu do ASO ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jest to żaden scyzoryk

Scyzoryki wychodziły bodajrze dopiero od 3BG a w 3B były zwykłe kluczyki ja mam jeden z światełkiem a drugi bez światelka w plastkowej osłonce.

 

chciałbym dorobić drugi i nie wiem czy warto kombinować czy jechać od razu do ASO ?

Spróbuj dorobić sobie drugi kluczyk u jakiegoś fachowca :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisywaliśmy już problemy związane z kluczykami.......poczytaj bo jest tego dużo, masz możliwość zrobienia scyzoryka tzn. kupujesz scyzor /może być nacięty/ to kupujesz czysty grot i dorabiasz, kupujesz czystą pastylkę i ją programujesz /może trafisz w scyzoryku na nie nacięty grot i czystą pastylkę, wszystko zależy jaki kupisz i za ile?/

Z tego co pamiętam to w tych latach były 2 typy kluczyków, taki golas jak masz i coś podobnego z grotem nie chowanym ale z przyciskami, wymienione ostatnie 2 typy kluczyków też masz mozliwość dorobienia ale scyzor będzie najtrafniejszy.

W scyzoryku masz mozliwość dołożenia swojej płytki drukowanej /sterowania z przyciskami// i centralki alarmu lub ster. samych zamków ale to dodatkowa bajka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać, wybierać, nie marudzić. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fb3

wow, rewelka :hurra:

mój model jest number 14, więc domniemam że w komplecie musiał być jeszcze 13,

co oznaczają te wszystkie piktogramy? ja tam nie mam żadnego przycisku a tyle tych obrazków przy moim modelu :przestraszony:

Też mam symbole HAA i literkę W, a drugiej strony :wstyd: za przeproszeniem...

H-u-j , ;) bez tych myślników, takimi kaligrafami w kwadratowej obwódce

 

Hmmm, to teraz może ktoś mi podpowie, jakiej pastylki mam szukać? czy muszę ją wydłubać i zczytać oznaczenie czy nie było tam wielkiej różnorodności i da się przewidzieć co nieco ? czy 50zł za podłączenie laptopem to dobra cena ? co mam sobie zanotować aby po pierwsze dorobić drugi kluczyk (mam ten plastikowy oznaczony na tych obrazkach nr 16 i tą karteczkę z cyfrkami) a po drugie to jak kolega proponuje, może warto w jednym kluczyku zrobić otwieranie/zamykanie na kluczyku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zulu, a zjakiej to skiażki te fotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bartek_bart

ja mam 3B5 z 99roku i mam scyzoryk z dwoma przyciskami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zulu, a zjakiej to skiażki te fotki?

 

z czegoś takiego co się zwie Katalog kluczy dla pojazdów i motocykli wydawany przez Stowarzyszenie Niemieckich Ubezpieczycieli a dostępne jest to w European Vehicle Identification Database.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukerahl

ja mam pasia z 2000 roku 3B i mam scyzoryk z dwoma przyciskami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również mam scyzoryk Pasio 3B z 1999 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2X scyzoryk z dwoma przyciskami i 1 plastikowy- Passat1,9tdi 1998r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie mam scyzoryka a zwykły kluczyk i tez z dwoma przyciskami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fb3

wszystko super,

ale nadal brakuje mi kilku istotnych informacji,

pierwsza to jaka pastylka tam siedzi, to jest rocznik 1998 ale z początku roku,

więc jak sprawdzić czy to już jest Crypto 48 ?, po czym to można rozpoznać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dArek_B5

Ja mam B5 z 1999 i też jest kluczyk w scyzoryku. Mam HAA W 2 przyciski i ... chciałbym dorobić kolejny. Nie wiem do końca o co chodzi z kluczykami więc czy mógłby mi ktoś pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko super,

ale nadal brakuje mi kilku istotnych informacji,

pierwsza to jaka pastylka tam siedzi, to jest rocznik 1998 ale z początku roku,

więc jak sprawdzić czy to już jest Crypto 48 ?, po czym to można rozpoznać ?

 

Najłatwiej idź do zakładu, który dorabia kluczyki. Będą mieli urządzenie, do którego przyłożą twój kluczyk i ono poda im jakie masz immo w środku. Jak się dobrze uśmiechniesz to pewnie nic nie zapłacisz za to, a nawet jeśli to nie będą to duże pieniądze. Ja osobiście podejrzewam, że Crypto 48 weszło w momencie zmiany podświetlania licznika z zielonego na czerwony. Ja mam zielony i mam jeszcze stare immo ze stałym kodem. Ale to tylko moja teoria.

 

Ja mam B5 z 1999 i też jest kluczyk w scyzoryku. Mam HAA W 2 przyciski i ... chciałbym dorobić kolejny. Nie wiem do końca o co chodzi z kluczykami więc czy mógłby mi ktoś pomóc ?

Musisz sprawdzić na jakiej częstotliwości pracuje twój pilot. Rozdziel pilota od części z grotem i odczytaj na jakiej częstotliwości pracuje pilot i takiego szukaj. Patrząc na twój rocznik najprawdopodobniej masz 433 mhz, czyli najdroższy i najtrudniejszy do znalezienia. Co jakiś czas pojawiają się używki na allegro w cenie około 200-250 zł za sztuke.

 

TU masz nowy oryginalny kluczyk na 433 mhz. Cena 300 zł, no ale to nówka nie używana. TU masz pol na pol. Pilot używany główka nowa. 255 zł. Na TEJ aukcji poszła ostatnio używka za 233 zł więc jak widać jest to żadki i bardzo chodliwy towar.

Edytowane przez Vivi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności