Skocz do zawartości
sound wave

prowadnica - uszczelka szyby

Rekomendowane odpowiedzi

problem przedstawia się następująco - przerdzewiala mi taka prowadnica w ktorej znajduje się uszczelka od szyby bocznej z przodu - zdemontowałem ten element i moje pytanie jest następujące - da się coś takiego dokupić i jeśli tak to gdzie? a jak nie to co z tym fantem zrobić ??

 

jest na nim jakiś nr 357837066

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od wywiadu w aso w, ja miałem problem z szyną blaszaną w której siedzi szyba pzrednia lewa (elektryka), przerdzewiała i nie szło już jej założyć zeby ścisnąć czy skleić, szyba przy opuszczeniu wypadała z tej szyny, szukałem jak dziki wszedzie i d**a :( aż zajechałem do aso vw, za kilka dni i za trochę zł miałem nówkę oryginał, a nawet ma bo chodzi bez zarzutu do dziś :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba mówimy o tym samym :) chodzi o tą część co idzie od lusterka w dół prawie do samego dołu drzwi ??

http://images22.fotosik.pl/136/c535767b92fa0a0amed.jpg

 

tu dołączam fotke jak to wygląda

 

ile cię to mniej więcej kosztowało ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, jednak nie o ty samym :( moja szyna to ta dolna w której siedzi na stałe szyba, ma ona mocowanie do podnośnika szyby, kosztowała coś około 50zł chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ravson

Gdzie konkretnie znajdował się ten element? Po 1szej focie nie rozpoznałem miejsca w samochodzie. Dodaj fotkę miejsca z którego to cudo wydłubałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pojąłem koledze chodzi o wewnetrzną (wewnątrz drzwi) przednią prowadnicę pionową szyby drzwi przednich (lewych lub prawych)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to faktycznie prowadnica drzwi prawych. Element mozna dostać w serwisie VW za około 60zł ale trzeba czekać na jego sprowadzenie około miesiąć :/ natomiast do dostania "od ręki" na szrocie za 10zł :) tylko trzeba troche poszukać bo sporo jest w podobnym stanie jak ten na zdjęciu.....

 

wniosek jest prosty - jeśli komuś to jeszcze się nie rozsypało warto sprawdzić w jakim jest stanie - moze jeszcze da się uratować przy pomocy papieru ściernego i puszki farby :) element jest z naprawde cienkiej blachy i jak tylko zacznie rdzewieć to bardzo szybko się rozsypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak samo jak z blachą dolną która mi się posypała, niby ocynk ale po 10 latach zgnilizna z niej została, tej mojej na szrocie nie dostaniesz (a przynajmniej ja nie dostałem) jedynie z całą szybą a na xxxx mi szyba... wnętrze drzwi to poprostu nieciekawe srodowisko dla tych blaszek i prowadnic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności