Skocz do zawartości
kobsnay

Zapchany katalizator?

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko i na temat: czy można jakoś sprawdzić, czy katalizator czasami nie jest lekko zapchany??? Od jakiegoś czasu odczówam jakby samochód był troszkę zamulony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeżdziłem w trase w sumie zrobiłem ok 550 km na klimie cały czas i but w podłodze, przy okazji powiem ze spalił mi przy takiej jezdzie 6,3 /100 km 4 osoby na pokładzie...ale do rzeczy...po wczorajszej jezdzie jak rano dzis zapaliłem silnik to jaby zaczął głosniej "buczeć", próbowałem posłuchac skąd to buczenie mniej wiecej dobiega i jestem prawie pewien ze spod maski i mysle ze mam zapchany katalizator i mam takie pytanko czy przez zapchany katalizator w dieslu (AFN)moze mi wiecej palic i czy jak go wywale (tzn bebechy ze srodka tylko) to nic sie nie stanie? i czy nie bedzie mi bardziej głosno chodził i czy przez zapchany katalizator bedzie troche mułowaty??

 

ogólnie od początku samochód jest troche mułowaty, no ale tragedii nie ma, był sprawdzany na WAG-u no i wszystko wporzadku jedynie przpływka pokazuje ok 800 czegos tam a powinna chyba ok 1100...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Dodi79, sam sobie odpowiedziałeś. Odepnij przepływkę.

i

_wyszukiwarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie chodzi mi tu o mułowatości tylko o to buczenie i głowne moje pytanie to czy nic sie nie stanie jak wywale kata ....

 

i tu chodzi mi o kata a nie o przepływkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
jakby zaczął głosniej "buczeć"

sam nie jesteś pewien czy buczy czy nie - sprawdź dokładnie a dopiero potem zakładaj temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze buczy to akurat jestem na 100 % pewien , a ty nie musisz sie odrazu na mnie wyżywac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodi, u mnie katalizator sie wręcz rozpadł, przez to auto nie miało powera, bo cząstki zatykaly czasami wylot, mechanik wypierdzielil mi cały katalizator i juz z pół roku tak jezdzę, sprawdzałem na stacji diagnostycznej czy nie ma większego poziomu spalin ale jest w normie, poza tym nic sie nie dzieje, żadnego dodatkowego spalania czy głośniejszej pracy silnika. Jak musisz usuń go bez żadnych skrupułów.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo za odpowiedz... o to mi chodziło :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy przez zapchany katalizator turbo może robić się czerwone?

I nie mówię o długich szaleństwach ok 30min ale po przejechaniu ostro paru kilometrów????

a i przy okazji dużo pali przy bardzo bardzo delikatnej jezdzie bez szaleństw w mieście pali 13l

prosił bym o podpowiedz

 

Passat 2001r 1.8T awt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak może bo nie ma wylotu spalin odpowiedniego a co do spalania to chyba nie jest dużo do takiej mocy w mieście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś 10 dni temu byłem na przeglądzie technicznym sprawdzali czujnikiem spaliny i wszystko było w normie powiedział diagnosta ze prawie idealnie

czy te urządzenie może kłamać??????

a może dolot jest nie szczelny i turbina chce utrzymać ciśnienie w dolocie i od tego się rozgrzewa.

da się sprawdzić katalizator jakoś bez wyjmowania???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich.Przerabiam wlasnie ten sam problem samochod sie zamulil i jest znaczny spadek mocy moj mechanik twierdzi ze to zapchany katalizator.Norbi85 moj mechanior popukal w kata wiekszym srubokretem i wyraznie slychac ze cos dzwoni,mowi ze to na 100% katalizator jest sprawca spadku mocy, wklad sie oberwal i blokuje swobodny przeplyw spalin czego efektem jest znaczny spadek mocy w poniedzialek jade wyciac to dziadostwo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norbi i doszedłeś co to może być

u mnie to samo wyjolem dzis kata ale wizualnie niepotrafie stwierdzic czy jest ok.

a generlanie wszystko inne wyelinowałem

 

pozdrawiam i daj znac co tam u ciebie wyszło

 

z tym że u mnie niema spadku mocy hamownia pokazała ok 150 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytańsko, czy ktoś w dieslu próbował zamiast katalizatora wstawić takiej wielkości tłumik? mam taki od kolegi i nie wiem czy warto go pchać czy lepiej jakąś rurę samą wstawić?

Prosiłbym o odp:)

z góry dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej rurę, takie moje zdanie, z tego co czytuje na forum, wszystkie stumienice, cuda niewidy są nie warte uwagi, sam przymierzam się do wywalenia kata i na pewno będzie to goła rura. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lepiej rurę, takie moje zdanie, z tego co czytuje na forum, wszystkie stumienice, cuda niewidy są nie warte uwagi, sam przymierzam się do wywalenia kata i na pewno będzie to goła rura. Pozdrawiam

 

Tak a pozniej kombinowac na przeglądzie bo diagnosta sie przyczepi, ze nie ma kata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to goła rura w obudowie starego kata - proste! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tlumik przeletowy

czyli coś takiego wyglądającego jak katalizator ale w środku przypominającego tłumnik?

Zakładał ktoś coś takiego do diesla? jakieś negatywne efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytalem, zadnych, samo zadowolenie, a i co do diagnosty, gadalem z gosciem na ten temat przy okazji przegladu, powiedzial ze nikt tego nie sprawdza, w dieslach nawet nie sprawdza sie spalin, jak masz zdrowy silnik to nikt Ci sie do braku kata nie przyczepi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności