Skocz do zawartości
vwiater

climatronic plus problem z napieciem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Problemik mam nastepujacy, w piatek po jakichs 20minutach jazdy przestal dzialac climatronic, nie chlodzil jak trzeba tylko dawal lekko schlodzone powietrze.

Pomyslalem brakuje czynnika, poniewaz autko mam od roku a nie wiem kiedy byla ostatnio napelniana, dzisiaj pojechalem na przeglad klimy i myslalem ze po problemie.

a propo pytanko do bardziej wtajemniczonych: koles wtloczyl w uklad 600g czynnika bo tak mu pokazywal niby komputer, czy tyle w pasku B4 wystarczy czy powinno byc wieciej 700g czy moze 800 bo powiedzial ze jak bedzie jeszcze slabo schladzac to mam przyjechac na dobicie.

Niby wszystko ok a tu w drodze powrotnej znowu po 20 min przestalo schladzac, pomyslalem ze zeczywiscie pewnie za malo nabil mi czynnika, ale nie zatrzymalem sie wylaczylem samochod i po ponownym uruchomieniu silnika klima chlodzi jak nowo narodzona.

Po powrocie podlaczam vaga no bo cos w koncu niegra a tu dwa bledziki:

01117 -sygnał ładowania terminala ... cos tam

i 00625 -cos o predkosci

z tym pierwszym bledem mialem juz stycznosc to jest cos z napieciem na alternatorze

dawal sie wczesniej skasowac i wracal co 2 miesiace

a teraz nie da rady go wykasowac i powraca

ten drugi sie skasowal

sprawdzilem napiecie na aku i jest 12,9 a na wlaczonym silniku 14.05 czyli wszystko powinno byc w pozadku

i tak sobie mysle ze po tych 20 minutach jest pewnie spadek napiecia, lub tez za duze obciazenie i wylacza mi sprezare klimy

czy macie jakies pomysly co z tym zrobic

dac alternator do gruntownego sprawdzenia

bo sam j uz nie wiem, nie bede co 20 min wylaczal silnika a klima teraz mega niezbedna'

dzieki za podpowiedzi i sorki za przydlugi poscik

ave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
700g czy moze 800

 

1150 - 1200 g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw, ooo to sie zdziwiłem.

moglbys mi podac czym mialbym sie podeprzec rozmawiajac z gosciem

i czy przez ta ilosc czynnika po tych 20min mogla mi sie klima wylaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja obsługi passata, sam naprawiam i jeszcze trzy źródła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem w instrukcji obsługi i w sam naprawiam i nie znalazłem

ale zadzwoniłem do ASO vw i potwierdzili twoje słowa

kolo 10 jade nabic do wlasciwej wartosci

a dzis znowu po 20 minutach przestalo chłodzić i stwierdzilem ze sie wiatraki nie obracają, po wylaczeniu silnika i wlaczeniu wszystko wrociło do normy

macie jakies pomysly dlaczego po 20 minutach wiatraki przestaja działac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w moim b5Fl mam taki problem podczas jazdy przestał działać climatronic i sterowanie w kierownicy multifunkcyjnej dodam jeszcze brak podświetlenia na panelu i kierownicy bardzo proszę o pomoc Ps. bezpieczniki są dobre .Po podłączeniu VAG nie można się połączyć z Climatronikiem .

 

 

Problem został rozwiązany przez elektryka ,z tego co wiem to się jakaś kostka przy topiła .

Edytowane przez Kwiatekalvaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności