Skocz do zawartości
Gość krzys__69

Nie działa pedał gazu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzys__69

Proszę o pomoc. Przestał działać pedał gazu i do tego miga kontrolka od świec żarowych. Samochód działa tylko na wolnych obrotach i nie reaguje na pedał gazu. Stało się to w czasie ulewnego deszczu. Jest to passat b5 1.9 tdi 1998 rok. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

"(...) Podobno to dosyć częsta awaria w Passatach - podczas deszczu, gdy jedziemy w gęstym ruchu, kropelki wody mogą się przedostać przez filtr powietrza. Jeśli do tego dojdzie i kropelka uderzy w czujnik jakości zasysanego powietrza (podczas pracy silnika rozgrzewa się do kilkuset stopni), ten pęka i jednostka napędowa przechodzi na awaryjny tryb pracy. (...)"

 

 

zaczerpniete z:

 

http://auto.gazeta.pl/auto/1,50180,283618.html

 

Jak juz usuniesz usterke napisz, czy to bylo to, czy cos innego i jak sobie z tym poradziles-bedzie dla potomnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krzys__69

Dzięki za pomoc. Dziś rano Passat zachowywał się jakby nic się nie wydarzyło. Pedał gazu reagował bez zarzutu. Pojechałem na komputer, który wykazał błąd czujnika położenia pedału gazu G-79. Domyślam się, że powodem usterki mogła być wilgoć podczas wczorajszej ulewy. Przez noc wszystko wyschło i było ok. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrew64003

panowie a ile może kosztować ten czujnik i czy nadałby sie z jakiegoś anglika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie a ile może kosztować ten czujnik i czy nadałby sie z jakiegoś anglika??

 

Wykaz czujników pedału gazu poniżej, będą pasować od Angola.

028 907 475B cena ok. 1780zł /028 907 475S - cena ok. 1390zł/028 907 475AJ - ok. 1460zł.;)

 

b5czujnikipedaugazu.th.png

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantrans

Witam. Wczoraj miałem tą samą awarię. Ulewny deszcz, nagle przestał działać pedał gazu. Stoczyłem się na pobocze, uruchomiłem ponownie samochód i ok, pojechałem dalej, ale po ok. 10km to samo, Po ponownym uruchomieniu samochodu znowu pojechałem. Po kilku kilometrach niestety już załączanie i wyłączanie nie pomagało, świeciła się lampka świec żarowych i ta awaryjna (esp). Wolałem dalej nie ryzykować wezwałem assistance.

 

Z lawety zjechałem, gaz znowu działał, ale na jak długo nie wiem.

 

Dużo pisaliście o tych usterkach, czy ktoś może dokładniej powiecie co jest grane?

Jakiś dobry namiar na mechanika znającego sie na passtach w rejonie Tychów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz maskę wyjmij plastik który jest między podszybiem a komorą silnika i zobacz czy nie są zapchane otwory które powinny odprowadzać wodę. Jak są zapchane i przy ulewnym deszczy zaczyna się tam zbierać woda, która może zaczyna się wlewać do środka auta i pozalewać elektrykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wlewała się przez obudowę komputera ( na styku obudowy i podszybia ). Uszczelniłem silikonem i od ponad roku czasu spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantrans

Zostawiłem dzisiaj u mechanika, podobno komp pokazywał masę błędów. Muszę sprawdzi dokładnie jakie.

 

Ale chyba macie rację z tą wodą. Już ostatnio miałem wodę na podłodze po stronie kierowcy. A wczoraj mocno lało, więc byc może tej wody było już tak dużo, że komp zwariował.

 

Generalnie nie znam się zbyt dobrze na samochodach. Więc będę musiał zapewne podwójnie pochodzic.

 

Obawiam się tylko czy usterka zniknie na stałe, bo wybieram się do Niemiec, i nie mam zamiaru auta na alwecie zwoci.

 

Muszę znależc kogos kto może mi to wszystko należycie uszczelnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo,i juz mechanicy doszli do tego co było przyczyna ze wchodził w tryb awaryjny, w czasie deszcze zalewały sie wtyczki przy skrzyni biegów zaizolowali i teraz deszcz nie ma wpływu na awariie padału gazu,pozatym miałem zatkane odpływy wody na podszybiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mama Passata 2001r 1.9 TDI 130KM. Pewnego razu przychodze do auta normalnie odpalam i wciskajac pedał gazu obroty wskoczyły na 1100 i tak zostało a pedał dalej nie reagował i po chwili wyskoczył błąd ENGIEN WORKSHOP i zaczęła migać kontrolka od świec żarowych.Następnie inne dnia odaliłem i chodziło wszystko normalnie ale teraz znowu to samo nie reagujący pedał gazu.Co to może być? Pomóżcie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Mama Passata 2001r 1.9 TDI 130KM. Pewnego razu przychodze do auta normalnie odpalam i wciskajac pedał gazu obroty wskoczyły na 1100 i tak zostało a pedał dalej nie reagował i po chwili wyskoczył błąd ENGIEN WORKSHOP i zaczęła migać kontrolka od świec żarowych.Następnie inne dnia odaliłem i chodziło wszystko normalnie ale teraz znowu to samo nie reagujący pedał gazu.Co to może być? Pomóżcie!!

czujnik położenia pedału gazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a ile taki czujnik kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

najlepiej chyba pod VAGA podłaćzyc

 

---------- Post added at 17:07 ---------- Previous post was at 17:06 ----------

 

 

a potencjometr i czujnik to to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepiej chyba pod VAGA podłaćzyc

 

---------- Post added at 17:07 ---------- Previous post was at 17:06 ----------

 

 

a potencjometr i czujnik to to samo?

tak najlepiej podłączyć pod kompa i to to samo w tym przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a ten czujnik to ile może kosztowac nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ten czujnik to ile może kosztowac nowy?
jakieś 62 €

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo uzywanego chyba nie opłaca sie wstawiać co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo uzywanego chyba nie opłaca sie wstawiać co?
najpierw sprawdż ten co masz w aucie potem ędziem myśleć dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności