Skocz do zawartości
Gość fatboyx

Radio traci ustawienia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fatboyx

Witam.

Od niedawna zacząłem obserwować nieciekawy objaw, a mianowicie, moje niefabryczne radio Sony CDX-F7750 traci na postoju ustawienia tak jakby je odłączyć od prądu. Oczywiście akumulator jest naładowany i nie ma z tym problemu. Dzieje się to z reguły po nocy (kilkanaście godzin postoju). Nie wiem za bardzo gdzie tkwi problem ale może ktoś się z czymś takim spotkał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć pewność, to podciągnij nowe zasilanie prosto z akumulatora, ale najpierw sprawdź, czy w soniaczu nie ma gdzieś zimnych lutów w obwodzie zasilania. Sprawdź również, czy połączenia kostek nie są luźne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schak

może być tam jakaś bateryjka lub akumlatorek który sie rozładował a jest odpowiedzialny za podtrzymanie pamięci (podobnie jak w komputerze), ale to jest tylko domysł. Lub jakiś kabel jest luźny. Proponował bym oddać do fachowca koszt może być niewielki a samemu można jeszcze coś zepsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nie stosuje się jakiegokolwiek źródła napięcia do podtrzymania pamieci. Są inne, prostsze metody przechowywania ustawień.

Mój starszy Ken niestety potrzebuje zasilania. Brat kupił niedawno nowego Kena i ten również musi byś na ciągle podłączony do źródła zasilania. Tak są te Keny zaprojektowane. Nie jestem pewien, czy soniacze mają tak samo, ale kilka miesięcy temu coś mi się obiło o uszy, że chyba potrzebują ciągłego zasilania, a w związku z tym właśnie tu szukałbym przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fatboyx

Tak, jak sie tylko odłączy na sekundkę prąd to tracą wszystko. Sprawdzę jutro te połączenia i jak bede miał trochę wolnego to pociągne kable z aku bo już się wcześniej nad tym zastanawiałem.

Radio jest w prawie nowe. Kupiłem fabrycznie nowe ok. 3 miesięcy temu.

Gdzie mam szukać tych zimnych lutów?

 

Mam pytanie co do kabli jakich powinienem użyć z akumulatora do radia?

Którędy przeciągnąć kabel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś podociskać konektory zasilajace radio w złączce ISO. Być może w skrzynce bezpiecznikowej luźne są przewody zasilające. Tam raczej nie bedziesz szukał. Nie wiem, czy masz jakieś doświadczenie w elektronice. Jeśli nie, to nie rób tego, jeśli tak, to otwórz radio od strony płytki, i przeleć lutownicą (ostrożnie) ścieżki zasilania i podtrzymania.W sumie będzie max. 10 punktów lutowniczych.

Jeśli chcesz podciagnąć nowe przewody, to zrób to przewodem 4-6mm˛. Wciagnij je dodatkowo w koszulkę i dokładnie przymocuj do karoserii, by nie ocierały się o nią. Na akumulatorze postaw bezpiecznik, by zabezpieczyć przewody, radio a przede wszystkim swoje autko.

Jeśli chodzi o trasę, to zdaje się, że czytałem coś o jakimś przepuście albo za deską rozdzielczą albo nad pedałami

 

 

Jak coś, to pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy dwa plusy jeden staly a drugi po stacyjce, w kostce od radia zamien zolty kabel z czerwonym miejscami i powinno smigac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem ze po wyciągnięciu kluczyka radio powracało do ustawień początkowych. Było to spowodowane brakiem zasilania PAMIECI RADIA (zółty kabel w 95%) bo nie każda kostka ma żółty.Oryginalne kostki firmowe mają.Ja zmostkowałem z czerwonego + bezposrenio do żółtego krótkim kabelkiem 1.5cm i działa i się nie resetuje.Czas ok. 5min roboty.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wcześniej CI sie tak nie robiło to ciekawe dlaczego sie zaczelo robic. jesli do poczatku Ci sie tak robilo to popieram zamien te dwa kabelki przy radiu najczesciej czerwony z żółtym co są do zasilania radia, powinno śmigać, jak dalej bedzie to samo to pociagnij 12 V z tamtąd gdzie jest radio i zmostkuj z czerwonym i żółtym wtedy radio bedzie cały czas dostawało zasilanie i problem ustanie. po Co ciągnąć kable od AKU i narażać samochód kombinować jak 12 V ma już przy radiu :)

pozdrawiam i życze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie mi tak wytłumaczyć prostemu chłopakowi jakim jestem, które kabelki muszę z którymi zamienić (i w jakiej kostce : czarnej czy brązowej) aby po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki radio nie wyłączało się i nie traciło wszystkich ustawień :

96988445113449768752.jpg

58806847344988436761.jpg

 

Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu w kilku tematach to samo piszesz :kwasny: Brązowa kostka - żółty z czerwonym zamień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek żeby mieć pewność :D

Zaraz ide sprawdzić czy zadziała :)

 

---------- Post added at 19:24 ---------- Previous post was at 18:58 ----------

 

Danek lipton, zamienilem czerwony z żółtym i mam zniekształcenia dźwięku tj, jeden kabel odpowiedzialny jest za lewą stronę, drugi za prawą :(

I co teraz? HELP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółty z czerwonym zamieniłeś i masz zniekształcenie dźwięku? :szok: No to nie wiem w takim razi gdzie masz zasilanie. Musisz wziać żarówkę i sprawdzic na przewodach, gdzie jest stały PLUS a gdzie się PLUS pojawia, po przekręceniu kluczyka. Wtedy te dwa kable zamieniasz miejscami.

Inaczej nie znajdziesz tych kabli, skoro po zamianie żółtego z czerwonym - wyszedł ci taki cyrk.

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja opanowana :)

 

Musisz wziać żarówkę i sprawdzic na przewodach, gdzie jest stały PLUS a gdzie się PLUS pojawia, po przekręceniu kluczyka. Wtedy te dwa kable zamieniasz miejscami.
mostkujesz :)

 

Brązowa kostka nie miała nic wspólnego z napięciem, tylko czarna :P

Brązowa jest odpowiedzialna za głośniki etc, uciąłem żółty i czerwony, czyli lewy i prawy kanał :D

Edytowane przez DariuszDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz - to masz dziwną instalację. Bo u mnie i w B4 i teraz w B5 to u mnie w brązowej kostce trzeba było przełożyć te dwa przewody, żeby było OK. Zresztą każdy - oprócz ciebie - robił tak samo i działało. Więc nie kumam czemu u ciebie jest odwrotnie :dupablada Przekładka, dzwon, powódź ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekładka, dzwon, powódź ??
kostki są oryginalne z emblematami VW, Audi z numerami oryginałów, nie widać żadnego druciarstwa, więc? Edytowane przez DariuszDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka kostką, ale wychodzi na to, że gdzieś dalej we wnętrzu auta jest inaczej wszystko połączone, niż powinno być w oryginale. Zresztą poczytaj tematy o podobnym przypadku jak twój - zobaczysz, ze u każdego zasilanie jest na żółtym i czerwonym :bry2

A resztę już sobie dopowiedz sam :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, jakaby rzeźba nie była to jedno jest pewne :D

Wszystko teraz działa jak należy :]

Dzięki Danek za zainteresowanie tematem <browar>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
<browar>

<browar> = : piwo (bez spacji :D

 

Ja w BRĄZOWEJ kostce musiałem wyjąć niebieski z brzegu, bo razem z włączeniem radia, świeciło mi podświetlenie tablicy rejestracyjnej z tyłu :D

Ale dobra - koniec tematu - problem rozwiązany :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności