Skocz do zawartości
Gość Pablo Escobar

wymiana intercoolera

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję wrzucić Passka na hamownię (rolling road, dyno) i sprawdzić co z tych 150 w ogole zostało. Przecież 1.8T nawet w serii jest dość żwawe.

 

Moj fmic imo jest za duży do turbo K04-15. Mogłby być o 1/3 mniejszy... Nie ma jakiegoś tam odczuwalnego laga ale po mojemu mógłby być mniejszy i też by było dobrze. No chyba, że wrzucił bym gt28rs jak u Marka to by było w sam raz. Może kiedyś pomyśle nad jakąś zmianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No chyba, że wrzucił bym gt28rs jak u Marka to by było w sam raz

arx1251322720t.jpg

no... taki IC nie "puchnie" przy GT28RS nawet przy 30 stopniach na dworzu :P a lag... hmm... ciężko mi ocenić, bo po 15 sekundach, jak już wskazówka po ciężkiej walce z grawitacją mija te 4500 RPM tracę poczucie czasu i nie wiem co się dzieje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czytalem na forum i doczytalem ze ten w moim pasku po pewnym czasie jak sie silnik zagrzeje nie wyrabia bo zaslania go nadkole i nie ma odpowiedniego przeplywu powietrza

 

Na ten przypadek ktoś na forum opisywał własny patent z wstawieniem w nadkole kratki wentylacyjnej ;)...może na początek pomocne rozwiązanie i niemal bez kosztowe w porównaniu z 2-3 razy większym IC.

 

---------- Post added at 10:42 ---------- Previous post was at 10:41 ----------

 

no... taki IC nie "puchnie" przy GT28RS nawet przy 30 stopniach na dworzu :P

 

No no...wygląda zacnie...aż się nie chce zasłaniać zderzakiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na ten przypadek ktoś na forum opisywał własny patent z wstawieniem w nadkole kratki wentylacyjnej

u marecka chyba gdzieś jest w temacie, a u adams'a to już na pewno w Mój passat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę głupi pomysł ,ale co dałby wentylator założony na IC bez przeróbek dolotu powietrza ?? Według mnie chyba nic,bo mieszałby tylko gorące powietrze,co wy na to ?:) Oczywiście układ dodany załączałby wentylator przy pewnym ciśnieniu z turbiny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak zrobione jak mówi dlugiiii. Zwykły 12cm wentylator od KOMPUTERA :) !

Podłączony jest pod kable do wentylatora klimatyzacji (wraz z załączeniem się klimy wentylator zaczyna chłodzić IC). Poszerzyłem też wlot (wycięcie plastiku w kratce oraz samego kołnierza IC). Efekt ? Około 6-7*C przy tych samych warunkach pogodowych. A wentylator pomaga w mieście, stoi się na światłach a on sobie dmucha, chociaż myślę też nad kratką w nadkolu i większym wentylatorem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem nad większym wentylatorem niż od komputera .Trochę bez sensu,że się załącza wtedy kiedy klimatyzacje załączasz,bo to co "zyskasz" przez obniżenie temperatury to klimatyzacja zabierze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście można podłączyć go do innego obwodu, np. do świateł (te przecież zawsze włączamy przy jeździe). I czy faktycznie klima zabiera aż tyle mocy ? Bo ja jeżdżę akurat cały czas z klimą. Ile tak na oko HP zabiera klima, 2-3 ? heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ten wątek,aby o tym rozmawiać ,ale jak pytasz ...:)

1)Podobno w jakim stopniu klima obciąża silnik zależne jest od stanu kompresora.

2)W moim aucie po włączeniu klimy odczuwam spadek z 10-25Nm na przyśpieszeniu i w momencie ruszania muszę więcej gazu naciskać niż bez klimy.Zdarza się,że ruszając na klimie dam za mało gazu i auto zgaśnie(bez klimy rusza normalnie).Po załączeniu słychać,że silnik jest "czymś" obciążony(klimą :P) i inaczej pracuje.(napinacze mam sprawne)

3)Jeździłem 1.9TDI 90KM B5 i tam po włączeniu klimatyzacji nawet nie słychać było kiedy się załączyła!:eek: Dobrze chłodziła i w czasie jazdy nie zauważyłem,żeby samochód gorzej jechał(może za mało nim jeździłem).W innym TDI też nie słychać było kiedy załącza\wyłącza się klima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam tak jak opisujesz gdy jeździłeś B5 90hp. U mnie słychać tylko takie cpyknięcie jak się sprężarka załącza i obroty spadną na ułamek sekundy do 840, a potem znów 861. Można spokojnie bez gazu ruszać czy z klimą czy bez nie ma różnicy. Tylko mam problem bo mi (chyba) pasek wydaje odgłosy takie jakbym przykleił do niego kartkę papieru i za każdym obrotem ona by o coś zahaczała.Dopiero po jakimś czasie cichnie. Pasek do sprężarki mam Dayco to pewnie ten słaby i to jego wina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki, dajcie sobie spokój z tymi wentylatorami, bo to śmiech na sali jest... różnicy żadnej fizyka nie pozwoli uzyskać -conajwyżej większą masę z przodu. Wentylator, który zrobiłby różnicę musiałby mieć moc liczoną w dziesiątkach kW i przepływ liczony w rzędu kilku tysięcy litrów na minutę, co by dorównać temu, co auto "łapie" przy prędkości 100km/h.

 

A na postoju chłodzenie po co niby? Przecież nie przyspiesza się w miejscu (poza takim jednym przypadkiem, ale tam przeważnie mają nadmuchy ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i masz rację :) Chodź ...ja tego nie sprawdziłem czy daje coś wentylator (odczyt w VAGu temperatury wpadającej do kolektora),ale w końcu wentylatory umieszczane na chłodnicach klimatyzacji\układu chłodzenia mają dużą skuteczność w chłodzeniu.Wentylatorek od komputera na pewno nic nie daje,ale mniejszy wentylator z chłodnicy (może z Tico,smarta,CC -może tam są mniejsze wentylatory :P) biorąc na logikę powinien ochłodzić IC przez co powietrze będzie lepiej chłodzone.Wiem,że jest inna budowa chłodnicy cieczy\klimy niż IC , ale to inna bajka ;)

Na postoju chłodzenie jest nie potrzebne.Tak jak napisałem najlepiej,aby wentylator załączał się jak ciśnienie w kolektorze będzie równe lub >0 bar.Ewentualnie wyłącznik w kabinie :D

Edytowane przez dlugiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na postoju chłodzenie jest nie potrzebne.Tak jak napisałem najlepiej,aby wentylator załączał się jak ciśnienie w kolektorze będzie równe lub >0 bar.Ewentualnie wyłącznik w kabinie

no to sam sobie przeczysz... w trakcie jazdy i tak trafia tam więcej (w znaczeniu "kilka rzędów wielkości więcej") powietrza niż taki "wentylatorek" mógłby dostarczyć, więc wstawienie go tylko pogorszy przepływ (ograniczy, bo obracające się łopatki będą działać faktycznie jako "przesłona" wpuszczajaca tylko tyle powietrza, ile są w stanie przepchnąć).

 

Ale oczywiście to tylko moja teoria i możesz się z nią nie zgadzać... Weź do ręki kalkulator, przelicz sobie ilość powietrza wpadająca w ciągu sekundy przy 100km/h do intercoolera o wymiarach 50 x 50 cm (dla prostego rachunku) i spójrz na katalogi wentylatorów -> jak duży musiałby być wentylator, który byłby w stanie dostarczyć te tysiące litrów na sekundę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym blokowaniem przepływu powietrza przez łopatki wentylatora,bo pewnie masz racje(z resztą może też ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego jutro demontuję wentylator i montuję kratkę z tunelem w nadkolu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kratka w nadkolu to według mnie będzie nie estetycznie wyglądać;) Po drugie jaką funkcję ta kratka ma spełniać jak IC jest przed nadkolem ?? Ma to służyć w celu wywołania "przeciągu" między zderzakiem a nadkolem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomaluje się na matową czerń i będzie ok. A dzięki kratce utworzę tak jakby tunel (jeszcze od IC do kratki pociągnę taki tunel) przez który powietrze spokojnie będzie przepływało a nie gromadziło się przed nadkolem i podgrzewało małego ICka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Co myślicie o izolacji termicznej przewodów (np. otuliną z pianki poliuretanową) od wlotu poprzez IC aż do kolektora...?:zeco

 

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co myślicie o izolacji termicznej przewodów (np. otuliną z pianki poliuretanową) od wlotu poprzez IC aż do kolektora...?

po co?

grzeje się właśnie od środka rury (ciepłe powietrze) - nie ma potrzeby tego izolować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności