Skocz do zawartości
Gość Pablo Escobar

wymiana intercoolera

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pablo Escobar

czy do wymiany intercoolera trzeba zdjac zderzak?

idzie samemu wymienic go na kanale?

czy wymienia sie go i tyle czy jeszcze trzeba cos czyscic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jest zdjąć zderzak bo jak masz osłonę od spodu to nie dojdziesz i chyba plastikowe nadkole też blokuje dostęp...

bez problemu wymienisz go sobie sam ;)

a jak już rozbierasz to przy okazji wypadałoby też wyczyścić przewody...

 

PS. wymieniasz z powodu awarii czy po prostu wstawiasz większy?

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo Escobar

awaria - dziura swiszcze strasznie i dymi na czarno :kwasny:

w jaki sposob przeczyscic przewody?? tzn czym ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że to IC ?

Przeważnie najpierw lecą te gumowe węże(jest ich 5) Od turbiny do metalowej rury(1),od metalowej rury(idącej pod zderzakiem) do IC (2) od IC do plastikowej rury (3)(biegnącej na około silnika) i na tej rurze są jeszcze 2 gumowe krótkie odcinki węży(4)(5).Sprawdź je wszystkie zanim zdemontujesz zderzak.Myśle że IC jest ostatnią rzeczą która straci szczelność(no chyba że gdzieś nim uderzyłeś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy do wymiany intercoolera trzeba zdjac zderzak?

Nie trzeba wyjmowałem z kanału po ówczesnym odkręceniu osłony pod silnikiem

idzie samemu wymienic go na kanale?

Dasz radę sam jak wiesz co to śrubokręt

czy wymienia sie go i tyle czy jeszcze trzeba cos czyscic?

swój przepłukałem benzyną ekstrakcyjną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo Escobar

dzieki chlopaki za podpowiedz :ok:

 

mechanik mi sprawdzal i stwiertdzil ze to intercoler i ze przewody sa ok,a wiec trzymam sie jego zdania.....a jesli okaze sie inaczej to i tak intercoler widzialem ze jest u mnie w takim stanie ze i tak juz nie chlodzi a wiec nowy nie zaszkodzi ;)

 

do tego wydaje mi sie ze coraz bardziej kopci a wiec wychodzilo by na to ze intercoler ma juz wieksza dziure.....

 

przewody to wszystkie nakjlepiej wyczyscic czy tylko ten przy intercolerze??

 

po czyszczeniu benzyna ekstrakcyjna musza pozniej wyschnac czy jak ???

 

hehe w koncu to benzyna i spaliny czytli duza temperatura - nie wybuchnie :niepewny:

 

czy moge zalozyc tylko intercooler od modelu afn 110 koni czy moze byc inny tzn czy od innego modelu wejdzie bez problemu i czy nie trzeba wtedy cos przestawiac w komputzerze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po czyszczeniu benzyna ekstrakcyjna musza pozniej wyschnac czy jak ???

 

Tak tak niech odparuje :] bo jak odpalisz zacznie dziwnie chodzić chociaż i tak może chodzić przez chwilę ( u mnie po przeczyszczeniu zanim zamontowałem trwało to może ok 5h i chodził jak na oparach benz) ..... od 130PS nie nada się z tego co wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od 130PS nie nada się z tego co wiem

skąd wiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadać może i się nada ale trzeba będzie przerabiać końcówki (rury) w 130 sa na innym mocowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majcin, dzieki za info :ok: .Poszukam tematu o tej przróbce,bo chyb go gdzies widziałem na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo Escobar

...a wiec dzisiaj zamowilem intercooler i kosztowal mnie 285zl za nowy zamiennik...

czy to dobra cena??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli ułamałem trochę górny kołnierz i nie wchodzi z jednej strony zapinka, muszę wymieniać cały IC czy da się wymienić sam plastikowy kołnierz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sputnik

to samo pytanie co igork tylko ze mi sie ulamal kawalek kolnierza na dole. czy trzeba w tym wypadku wymieniac caly intercooler?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam tez problem z IC mechanik wypatrzył dziure i teraz szukam czegos na allegro moze ktos ma jakies namiary? dziura wyszła po zrobieniu programu z 90 na 125 i gosc wypatrzył i powiedział ze pasuje wymienić bo wiecej pali ropki. Jak to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie takie bo jak patrzyłem na mój intercooler to jego zapina sie na takie pierdzielniki plastikowe i ja widziałem ze mój jest odpięty i normalnie se latał tam :D wiec zaczepiłem go tylko na jedną tą zaczepke , bo tylko do jednej miałem dostęp :D da rade tak jeździć ?? :D

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko po czesci wiazace sie z tematem a po czesci nie

chce zalozyc centralny intercooooooooler ale nie wiem czy to cokolwiek zmieni

jak widac jezdze benzynka 1.8 turbo AEB

czytalem na forum i doczytalem ze ten w moim pasku po pewnym czasie jak sie silnik zagrzeje nie wyrabia bo zaslania go nadkole i nie ma odpowiedniego przeplywu powietrza

pytanie jest proste co da mi 3 moze 4 razy wiekszy intercooler przy moim silniku

 

dzieki z gory za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 razy większy spowoduje, że będziesz miał sporego laga przy seryjnym ciśnieniu doładowania. 4 razy większy spowoduje, że powietrze z turbo będzie szukać przepustnicy przy użyciu tomtoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ja mam tez problem z IC mechanik wypatrzył dziure i teraz szukam czegos na allegro moze ktos ma jakies namiary? dziura wyszła po zrobieniu programu z 90 na 125 i gosc wypatrzył i powiedział ze pasuje wymienić bo wiecej pali ropki. Jak to jest ?

każda dziura w dolocie to wywalanie (wylewanie) pieniędzy (ropy) w błoto (w wydech)...

 

a ja mam pytanie takie bo jak patrzyłem na moj intelkuler to jego zapina sie na takie pierdzielniki plastikowe i ja widziałem ze mój jest odpięty i normalnie se latał tam wiec zaczepiłem go tylko na jedną tą zaczepke , bo tylko do jednej miałem dostęp da rade tak jeździć ??

 

dopóki nie spadnie rura z IC, to da... gorzej jak kiedyś będziesz akurat potrzebował się gdzieś szybko dostać (przeważnie tak jest jak masz spotkanie, garnitur i do tego leje...), a rura spadnie i będzie koniec jazdy, bo silnik będzie gasł...

 

3 razy większy spowoduje, że będziesz miał sporego laga przy seryjnym ciśnieniu doładowania. 4 razy większy spowoduje, że powietrze z turbo będzie szukać przepustnicy przy użyciu tomtoma.

 

:rotfl: nie mogłeś po prostu napisać, że nic nie da? W PL mało kto korzysta z tomtoma -> wszyscy mają automapę ;):rotfl: :rotfl: :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arturoski swoja droga ten pasek na zdjeciu to twoj ?????????????

jesli tak to twoj intercoooooooooler jest na biede 3 razy wiekszy od seryjnego

jak to sie sprawuje??????????????????????

pewnie jest program lub turbo zmienione

 

jakos mi sie jezdzi z tymi 150 konmi ale jednak za malo a noge mam ciezka i to bardzo wiec lubie od czasu do czasu poscigac sioe na ulicy tu gdzie mieszkam nie brakuje maniakow ze zmodyfikowanymi furami a ja lubie ich mine gdy zostaja w tyle

 

jak by ktos mial namiar na miejsce w polnocnej irlandii gdzie mozna zapodac program do paska jak moj to bardzo bede wdzieczny

 

pare osob odeslalo mnie na strone gdzie ludzie z uk sie gromadza i dyskutuja ale nikt tam nie wie nic na tem tematlub sie nie oddzywa

 

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na strone gdzie ludzie z uk sie gromadza i dyskutuja

 

moge prosic o ten adres?

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności