Skocz do zawartości
Gość Słonik

GPS - AUTO MAPA 3.9 jest coś lepszego?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Słonik

Witam!

Używam wersji 3.9. Niestety często gubi to się bez sensu (w wawie), porowadzi mnie dziwnymi drogami...albo wmawia ze jestem u celu (łomianki) jak nie jestem i odpowiedni adres jest 2 km dalej... Poza tym ok, w większości się sprawdza. Czy jest jakaś alternatywa skoro używam Palmtopa Mio ? Np wersja 4.0 albo tomtom (czy to zadziala czy tylko na symbianie?), slyszalem tez cos o mapmap czy jakos tak....

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3.9.7 i jest cacy, mam też TT 6.0 ale jakoś nie mogę do niego się przekonać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik
Ja mam 3.9.7 i jest cacy, mam też TT 6.0 ale jakoś nie mogę do niego się przekonać....

 

Ja mam 3.9.3 może dlatego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
slyszalem tez cos o mapmap czy jakos tak

MAPAMAP

 

Co do TT to odradzam - na Polske strasznie slabe mapy.

Kolega ma mapamap'a i jest zadowolony - bardzo szczegolowe mapy

chyba tez zaminie mojego TT na to cacko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mr_simon

TomTom ma tylko 34% powierzchni Polski, podobnie Garmin czy Becker.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam palmtopa Mio z mapa MAPAMAP i tez jestem zadowolony , choc czasami potrafi poprowadzic po polnych drogach ...ale poza tym jest dosyc szczegołowa mapa i mam tylko aktualizacje na pażdziernik 2005 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomTom NOWY ma 47% pokrycia (wersja 675.1409) i IMO całkiem nieźle sie jeździ.

Interfejs użytkownika jest o niebo czytelniejszy niż w Automapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmuch ma racje najnowszy TT jest ok

a z czytelnością nie ma porównania do innych systemów. jakbyście chcieli sobie nowości poczytać a kumacie trochę angielski to zapraszam tu:http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=328506

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej moim zdaniem u nas działa Auto Mapa , ja mam wersje 3.9.7 mapy w wersji 3w i jestem bardzo zadowolony.Tom Tom jest super ale na zachodzie europy u nas jedynie w większych miastach , testowałem też Destinatora i też słabo u nas działa.

 

Locus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik
Najlepiej moim zdaniem u nas działa Auto Mapa , ja mam wersje 3.9.7 mapy w wersji 3w i jestem bardzo zadowolony.Tom Tom jest super ale na zachodzie europy u nas jedynie w większych miastach , testowałem też Destinatora i też słabo u nas działa.

 

Locus

 

Zainstalowalem ta sama wersje - zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gps_sys

ja uzywam tom toma od ponad roku

ostatnia wersja 6 i najnowsza mapa zupelnie mi odpowiada.

 

chociaż mapy DX idą w dobrym kierunku. na Polsce 2007/08 mozna juz spokojnie jeździc po ponad 60szczegółowo zdrobionych miastach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie kolego, Tom Tom jest bardzo dobrą mapką ale nie na Polske a szczególnie na małe miejscowości , Ja prowadze firme serwisową i często używam nawigacji żeby dojechać do klienta, a przetestowałem kilka innych i żadna nie bije Auto Mapy bynajmniej dla mnie a pomykam przez różne wiochy i pipidówy :hyhy:

 

Locus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gps_sys

automapa byla pierwsza i robiona na innych zasadach.

ja tez sporo jezdze po polsce w firmie handlowej i razem z kolegami uzywamy tom toma.

przewaznie dojezdzamy bez problemu

+ tom toma jest ze ma oznaczona czesto nawet wioski i male miejscowosci ktorych nie ma np garmin czy mapamap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak, jak już pisałem - nowe mapy w Tomtomie to naprawdę jest skok jakościowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem, że ta nowa Automapa ma problem z wyznaczaniem tras, robi to dość dziwie, ale to pewnie choroba wieku dziecięcego...

No i AM 4 nie ma tych samych map, co 3.9, także chyba trzeba nieco poczekać, ale wygląda obiecująco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co powiecie na AutoMapę 4.0.1 3D :) Teraz to TomTom nie ma szans :D

 

->http://www.automapa.pl/?PEI=10093

 

Muszę cię zmartwić, ale nowa Automapa ma dużo baboli - A jak Tomtom będzie miał siatkę adresową w Polsce na poziomie ok.80% (teraz w najnowszych ma 51%) to Automapa może pakować manatki.- choć już teraz to co ma tomtom wystarcza mi w zupełności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Lukas - jezdzilem i z tomtomem i AM - i szczerze - tomtom jeszcze baaardzo lysy jest ... nie da sie ukryc ze AM ma po prostu lepsze pokrycie polski ...Graficznie ... hmmm TT wcale nie jest rewelacyjny - zwlaszcza porownujac z z AM 4.0 .... jedyna ( i dodajmy glowna ) zaleta TT to naprawde dobry interface ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie da sie ukryc ze AM ma po prostu lepsze pokrycie polski

 

Przecież napisałem, że to prawda - i to niedługo się zmieni, bo dostawcy map dla zachodnich programów takich jak TomTom biorą się do roboty i będzie o wiele lepsze pokrycie ... a wtedy Automapa będzie miała kłopoty - przecież i tak gdyby nie "jęczenia ludzi" to by jeszcze nie wydali tej nowej 4.0 - ludzie czekali 2 lata i tutaj jeszcze produkt nie nadaje się do użytkowania, bo ma dużo błędów (do tego wykorzystali stare mapy)

 

Graficznie ... hmmm TT wcale nie jest rewelacyjny - zwlaszcza porownujac z z AM 4.0 .

 

Grafika to kwestia gustu więc nie jest najważniejsza w porównaniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niezaprzeczalną zaletą Tomtoma jest interfejs - można go używać bez problemu bez pomocy rysikia, tylko palcami, wszystkie przyciski są duże.

Natomiast Automapa wymaga np. do podania ulicy, do której chcesz dojechać, dużego skupienia.

Automapa ma lepsze mapy Polski, ale jak lukas63 zauważył, to kwestia czasu, żeby mapy we wszystkich programach miały równie wysokie pokrycie.

Poza tym ja np. rzadko szukam czegoś w małych miejscowościach, najczęściej przez nie tylko przejeżdżam i do tego TomTom wystarcza, a duże miasta są w TomTomie kompletne, podobnie jak w Automapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności