Skocz do zawartości
Gość Marcin-Gora

Skrzynie-B4 TDI i TD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin-Gora

Witam szanownych kolegów-szukam od prawie 2 tyg skrzyni od paska b4 tdi z 94 r oznaczenie CTN...ale ceny jak na razie sa szokujace badz trafiaja sie totalne szmelce...dlatego za 400zł mam okazje kupic skrzynie od 1.9 TD również z 94 r-czy rózni sie ona znacznie przełożeniami?czy bedzie pasowało?chyba ze ma ktos dojscie do ori. skrzyni TDI za rozsadne pieniadze. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość berq

To może podam dane z instrukcji:

silnik AAZ 1.9 TD skrzynia CHA po VIII 93

przełożenia całkowite: 1:14,9000, 2:8.353, 3:5,750, 4:3,617, 5:2,828, wsteczny: 14,202

silnik 1z 1.9 TDI skrzynia CTN

przełożenia całkowite: 1:11,931, 2:6,689, 3:4,604, 4:3,066, 5:2,333, wsteczny: 11,372

Jak dla mnie to różnice są spore ale nie wiem jak to by działało w praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin-Gora

Dziekuje za konkretna odpowiedz chociaz chciałbym w rzeczywistosci usłyszeć jak to bedzie na prawde...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wyliczeń np. dla pierwszego biegu wynika:

(14,9 - 11,93100) / 11,93100 = 0,24884754 ~= 25%

dla drugiego:

(8.35300 - 6.68900) / 6.68900 = 0.248766632 ~= 25%

...

dla piątego:

(2.82800 - 2.33300) / 2.33300 = 0.212173168 ~= 21%

 

różnice są dość znaczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ludzku to bedzie tak: wsadzisz skrzynie od td do tdi to za tydzien bedziesz szukal nastepnej i tym razem do tdi bo nie dosc ze bedzie wolno jechal to jeszcze po okolo 1000km zacznie wyc bo lozyska nie wytrzymaja momentu obrotowego, sprawdzilem to na wlasnej skorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po ludzku to bedzie tak: wsadzisz skrzynie od td do tdi to za tydzien bedziesz szukal nastepnej i tym razem do tdi bo nie dosc ze bedzie wolno jechal to jeszcze po okolo 1000km zacznie wyc bo lozyska nie wytrzymaja momentu obrotowego, sprawdzilem to na wlasnej skorze

 

to co powiesz na skrzynie u mnie? jakos daje rade, a momentu jest duzo. imho skrzynia od td do tdi to glupi pomysl. przyspieszenie wyrwie ci twarz, ale predkosc zabije ci psychike. od tdi do td - tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin-Gora

Szanowni koledzy-mam kolejne pytanie...znalazłem skrzynie biegów z passata o ozn. CTN 26104... ale ostatnie liczny sie nie zgadzaja.Pochodzi ona z wozu z 95r moj jest 94...prosze o konkretne odp bedzie pasowała czy nie?bo w pon. facet wysyła ja kurierem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli jest od tdi to powinna pasowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności