Skocz do zawartości
kubotek

Volvo S80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Drodzy forumowicze ;) , mój brat cioteczny przymierza się do zakupu Volvo S80 2003-2004r. w dieslu. Ja słyszałem tylko same superlatywy o tym autku, czy to prawda, że autko jest rzeczywiście takie dobre ?? Na co zwrócić uwagę w tym samochodzie przy kupnie, czego sie wystrzegać :) ? Słyszałem o drogim serwisie, ale ponoć są dobrej klasy zamienniki.

 

Za wszelką pomoc, dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, sasiad w robocie ma V70 i XD90 (terenowy, nie wiem czy takie oznaczenie), obydwie nowki i zapewne on by Ci radzil kupic wlasnie Volvo :rotfl:

Volvo (m.in S80) to model nie czesto spotykany na ulicach (nie tylko w PL). Nie jestem fachowcem ale mozna sie tylko domyslac, ze albo alternatywne pojazdy, czyli konkurencja oferuje "wiecej za mniej", moze wlasnie cena utrzymania jest dosc wysoka...(m.in serwis). Ja nie czytalem nigdy ani nie slyszalem, zeby Volvo mialo jakes trefne diesle, na pewno ma troche slabsze ale wiadomo, motoryzacja idzie tak szybko do przodu jak medycyna czy informatyka...

Ja tylko powiem, ze jesli kupowalbym takie S80, to NA PEWNO nie z mysla o zamiennikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pada tak samo jak inne.... Tylko różnica cenowa tych aut zahacza o kieszeń innych konsumentów (to znaczy z innymi krawatami)...

 

Co do awaryjności to jest to wyrób nie ten co był kiedyś, serwis kasuje za każdą śrubkę i to x5 i nie ma tu mowy o kowalu lub VAGu tylko ASO.

 

Generalnie to czasem warto się zastanowić nad znaczkiem na masce bo pod maską można znaleźć 5 innych znaczków tylko nieco odbiegajacych jakością od tego górnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec ma służbówkę S80 i jak dotąd to nie miał jakichś poważniejszych usterek/awarii.

Jeździ nim już ponad rok, zrobił coś ok. 80.000km (samochód ma ok. 150.000) i poza standardowymi wizytami w serwisie to wymienione były łożyska przednie i klocki.

No a co do cen serwisu w ASO.. Myślę, że są niewiele wyższe niż u VW..

A plusem i to bardzo dużym jest komfort jazdy. A poza tym to i silnik 2,9 biturbo (273KM) w połączeniu ze skrzynią.. Zajefajne wrażenia z jazdy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znów są zdania podzielone :) . No nic niech on sie martwi. Dziękuję za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności