Skocz do zawartości
wisnia13

Elektryczna szyba

Rekomendowane odpowiedzi

Rano szybki działały , popołudniu była burza i jadąc chciałem uchylić prawa szybę a ana nie reaguje ani z panelu kierowcy ani z przycisku w boczku (lewa jest ok). Pomyślałem że może przez tą burzę komfort zawilgotniał ale mineły 3 dni słonko (w samochodzie jak w szklarni) to by wysechł. Wiec rozebrałem boczek i zauważyłem że gdy chce opuścić szybę to sterownik cyka ,silnik nie pracuje ,ponadto kostka była przyśniedziała ,pomyślałem wyczyszczę i będzie git otóż nie pomogło. Kupiłem wiec cały mechanizm na allegro od prawych drzwi podłączyłem go ale on też nie działa, nawet nie tyka jak ten mój. Wiec moje pytanie co może być przyczyną ,że ta szybka nie działa ? Czy to że ten sterownik nie cyka jak mój to znaczy że koleś mi bubla wcisnoł ? Proszę o pomoc może ktoś sie spotkał z czymś podobnym , szukałem na forum ale nie ma podobnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co może być przyczyną ,że ta szybka nie działa

Prawdopodobnie będziesz musiał najpierw przedzwonić instalację do tych drzwi (bardzo często zamakają i śniedzieją kostki na łączeniach w drzwiach) co u mnie powodowało zwarcia. Czy sterownik jest uszkodzony ciężko powiedzieć prawdę mówiąc to drugi też może być niesprawny jeśli nie kupowałeś nowego w sklepie.

 

Najszybszą metodą (może nie konwencjonalną) ale było by chwilowa podmiana/zamiana tych modułów z drugiego pojazdu - wtedy można by wykluczyć niesprawność urządzeń lub instalacji. Jeśli nie działają oba moduły więc jest bardzo duże prawdopodobieństwo niesprawności w innym miejscu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostkę czyściłem tą co wchodzi do sterownika. O ile sobie przypominam to innej tam nie ma od szybek . Czy może być coś z komfortem nie tak ? skoro jedna działa a druga nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej komfort bym tu wykluczył - bardziej bym stawiał na instalację ???

 

Jeśli możesz to wypełnij wszystkie pola w profilu (bedzie więcej wiadomo o twoim autku)

Ma to duże znaczenie ze względu na modele pojazdów oraz części zamienne do nich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.9 tdi , 90 KM kwiecień 1997 r. dwie szyby elektryczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś które przewody do czego służą , chodzi mi o te wchodzące do sterownika z prawej strony , a dokładniej o te co sa od szyby. ( sa tam cienkie i gruby czerwono-biały chyba zasilanie ). Kupiłem nowy sterownik i szyba nie działa (tylko cyka) wydaje mi się że sterownik dostaje sygnał ale nie dostaje prądu. Jak bym wiedział do czego służą poszczególne przewody mógłbym to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,nie ma w wiązce żadnego kabla do którego można by było podłączyć + i - ,a szyba by zaczeła chodzić :(

Jedyną opcją podłączenia,aby sprawdzić silniczek,to należy zdemontować(wysunąć do góry) sterownik domykania szyby(ten przy silniczku) w głębi ukażą ci się dwa styki.Po podłącznieu doo nich + i - szyba opuści się lub podniesie.Jak Ci się nie opuści zamień + z -.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śilniczek i sterownik są dobre na 100% bo przekładałam z innego auta. To wina przewodów. Jak bym wiedział np: że w dany przewodzie ma być +12 v to bym sprawdził i problem rozwiązany a tak nie wiem jak sprawdzić te przewody , optycznie nie widać żeby były uszkodzone. Może ktoś ma jakiś schemat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności