Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Majster rzekł, że bendix w moim pasku już ledwo zipie. Chciałem wymienić na nowy i tu pojawił się mały problem. Mam kuzyna w hurtowni moto i oczywiście zasypał mnie pytaniami jaki rozrusznik, bo mają do tego modelu cztery różne bendixy. A skąd jam mam k.. wiedzieć ? Dzwoniąc do innego sklepu podałem rocznik i pojemność i dostałem odpowiedź od razu. Jak sprawdzić jaki mam rozrusznik i czy faktycznie mogą być 4 różne typy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo to do razu i ja do mojego AFNa, mam podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Debel_007

Nie wiem jak jest koledzy u was ale u mnie na bendixie i na rozruszniku są numery wiec i was powinno byc tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debel_007, ale oznaczenia są na zewnątrz czy w środku rozrusznika. Whurtowni powiedzieli mi, że muszę go rozebrać, żeby zobaczyć jaki potrzebuje. No pewnie, a do hurtowni i z powrotem Passka dopcham.... Kupiłem ( z możliwością wymiany) taki, który najczęściej jest brany do tego modelu....zobaczymy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sie okazało, że wszyscy mechanicy byli w błędzie. Jeszcze przed kupnem samochodu przeze mnie za Odrą, prawdopodobnie Niemiec wyjmował kopajke i odwalił fuszerkę. Okazało się, że w obudowie skrzyni biegów nie było wogóle tulejki :przestraszony::krzeslem: !!!!!!!!!!!! Stąd brało się żęrzenie rozrusznika przy odpalaniu, oś kopajki po prostu drżała obijając się o otwór pod tulejkę :przestraszony: . Koszt naprawy, zamiast 100 PLN-ów --- 3 PLN-y. A powiadają, że Niemcy są tacy dokładni :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tatanka mozesz powiedziec jaka tuleje i gdzie dokładnie jest ?? umnie Żezi strasznie :/ ja włozyłem juz 2 rozrusznik i to samo:( tylko ze starego przełozyłem elektromagnes( czy to tez moze byc wina elektromagnesu ?) zaznaczę że kreci dobrze (łapie zawsze za pierwszym razem) tylko jak puszcze kluczyk to słychac lekki zgrzyt..:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to być wina elektromagnesu, po rozlączeniu stacyjką odpuszcza z opóźnieniem i dlatego zgrzyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam widzę że nie wiecie paru rzeczy najłatwiej jest ustalić jaki rozrusznik idzie po numerach na stojanie lub poprzez podanie pojemności silnika roku produkcji i oznaczenia silnika, jak chce ktoś z was wiedzieć to niech pisze do mnie a ja mu podam w końcu siedzę w tym i mogę wam pomóc a nie będziecie w ciemno sobie wybierać części i przepłacać w sklepach gdzie narzucają 100% marżę decyzja należy do was jak coś to na gg 6342348 a jeszcze co do tych tulejek to z doświadczenia wiem że rzadko który warsztat wymienia tą tulejkę po prostu im się nie chce a to jest główna przyczyna uszkodzenia przekładni i bendiksa lub nawet koronki więc polecam sprawdzone zakłady a nie tam gdzie taniej zrobią i na szybkiego, no chyba że sprzedajecie auto bo jest wiele takich osób co tak myślą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności