Skocz do zawartości
Gość bigkamil

wentylator chłodnicy

Rekomendowane odpowiedzi

1. sprawdź numery seryjne wiatraka i czujki - jeżeli są inne wymień na odpowiednie

2. gdzie mierzyłeś temperaturę? bo zegar bierze ją chyba z silnika a tam raczej trudno włożyć termometr więc jakoś nie wierzę w pomiary temperatury plynu z dokładnością do 5 stopni (tyle wynosi tu raczej margines błędu)

ale to tylko twój passat i rób jak uważasz, ja swoim trochę za dużo jeżdżę żeby sobie na takie ryzyko pozwolić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

1. termometr wkładałem do zbiorniczka wyrównawczego zaraz tam gdzie przelewa się płyn tym ciękim wężykiem więc wydaje mi się że temperatura powinna być prawdziwa, a może się myle?

2. czyli numeryseryjne na wentylatorze i na czujnikumuszą być takiesame. jutro to sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, szkoda mi Twego Passka. Nie wiem, czy przeżyje te próby.

"Numery seryjne"....

Numery VAG, jeśli już o to chodzi. Mogą być zgodne z katalogiem, ale na pewno nie będa takie same na czujniku i wentylatorze.

 

numery , które przytaczaliście:

12V--->36/96

12V--->15/94

to są daty produkcji oraz napięcie, na jakie sa one dedykowane.

 

Troszeczkę więcej profesjonalizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil
Kamil, szkoda mi Twego Passka. Nie wiem, czy przeżyje te próby.

to powiedcie mi jak mam sprawdzić jaką trzyma mój passek temperature? jak sprawdzić pożądnie czy wskażnk na desce nieprzekłamuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1. temperatura wzbiorniczku wyrównawczym zawsze będzieniższa niż w bloku silnika i to nawet dość znacznie

ad 2. numery seryjne wiatrak ma swoje a czujka swoje - poszukaj w internecie jakie powinny być właściwe i zobacz czy ty masz takie same jeżeli nie tzn. że masz nieodpowiedni model wiatraka i czujki (pewnie tak jest)

wpisz w google wentylator chłodnicy vw passat i szukaj

ps. zamieściłem wcześniej link do allegro które znalazłem tam masz numery seryjne wiatraka ale jeszcze poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
numery , które przytaczaliście:

12V--->36/96

12V--->15/94

to są daty produkcji oraz napięcie, na jakie sa one dedykowane.

 

Twój Passat to 94 rok ? no to sprawę oryginalności wiatraka mamy za sobą - był wymieniany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

zadam wam jeszcze jedno pytanie: gdy na postoju odkręciłem korek od zbiorniczka wyrównawczego i poczekałem aż muj wskaźnik pokaże 100sopni to wtedy nic się nie działo a wydaje mi się że jeżeli naprawde było by 100stopni to płyn powinien wżeć. mam racje czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil
Twój Passat to 94 rok ? no to sprawę oryginalności wiatraka mamy za sobą - był wymieniany

tak na to wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla silnika ABS:

Wentylator chłodnicy : 1H0 959 455 100/60W, 305mm

Jeśli masz klimę, to 1H0 959 455B (250/80W, 345mm)

 

Włącznik wentylatora: 1H0 959 481B 3 styki, I st. 95-84°C II st. 102-91°C

Włącznik wkręcony jest w połowie wysokości lewego zbiornika chłodnicy (od strony akumulatora, osi jezdni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

jak sprawdzić czy wskźnik temp. nieprzekłamuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat: Przy 100 stopniach płyn się nie gotuje w zbiorniczku

Niekoniecznie układ chłodzenia to nie garnek z wodą na kuchence gazowej, tylko trochę bardziej skomplikowana aparatura

Zadaniem zbiorniczka wyrównawczego jest gromadzenie nadmiaru płynu gdy ten się rozszerza oraz uzupełnianie gdy zaczyna go brakować w obwodzie głównym

Zbiorniczek wyrównawczy nie bierze bezpośredniego udziału w procesie chłodzenia - jeżeli jest inaczej niech mnie ktoś poprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

to jak sprawdzić czy nieprzekłamuje wsakźnik???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mlody_86

wg mnie trzeba zmierzyc termometrem jak było mówione postaram sie to wytłumaczyc

na chłopski rozum gdy wode sie podgrzewa to ona "ucieka" czyli chce sie wydostac=wiec idzie wszystko do zbiorniczka ( goraca woda) i wtedy ewntualnie ucieka przez korek

zreszta co tu duzo mówic mechanik mówił że mam zmierzyc w zbiorniczku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

to wychodzi na to ze termometr w zbiorniczku wyrównawczym mówi prawde!!! cieszy mnie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności