Skocz do zawartości
sipowitz

Zabepieczanie alufelg

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem że jakiś :cenzura: majstrował mi przy alusach. Znaczy zdjął plasik osłaniający śruby, poluzował większość, a jedną po całkowitym wykręceniu wrzucił luzem pod dekielek. Dopiero po przejechaniu jakiegoś tam kawałka usłyszałem manwerując na parkingu stukot kulającej się luzem śruby po alufeldze. :zdegustowany:

 

Jakie macie patenty na takich patałachów? Widziałem w Renalut, że dekielki mają takie sprytne zameczki. Jak można jeszcze zabezpieczyć koła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że jeszcze masz alusy - zawdzięczaj przechodniom raczej. Bo KTOŚ musiał tego "amatora" spłoszyć :cwaniak:

A najlepiej jest samemu "przerobic" odpowiednio śruby na dekielkach i dodatkowo na FELE wrzucic podobne rozwiązanie :ok: Jest z tym trochę "męki" ale na pewno sie opłaci.

A i wzór klucza będzie NIEPOWTARZALNY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To, że jeszcze masz alusy - zawdzięczaj przechodniom raczej. Bo KTOŚ musiał tego "amatora" spłoszyć

...i fatygowałby się w zakładanie dekielka? Moim zdaniem ktoś złośliwie to zrobił.

samemu "przerobic" odpowiednio śruby na dekielkach

Niestety, ale te dekielki są na zatrzask, aby zdjąć, podważa się je czymkolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sipowitz napisał/a:

...i fatygowałby się w zakładanie dekielka? Moim zdaniem ktoś złośliwie to zrobił.

No mógł to zrobić złośliwie - fakt. Ale mógł też ukryć ślady swojej obecności z późniejszym zamiarem powrotu w TO miejsce :zdegustowany: A że nie wrócił - to luuuuuz. Moze znalazł inny obiekt zainteresowania bądź go ktoś potrącił na pasach :evil:

A jak masz dekielek na wcisk, to jedynie kupno "śruby - złodziejki" i delikatna przeróbka - jej i klucza :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"śruby - złodziejki"

Masz na myśli takie śruby zabepieczające, które mają nietypowy wzór, na które nakłada się taką "przejściówkę" i wtedy pasuje to do zwykłego klucza?

delikatna przeróbka - jej i klucza

Znaczy miałbym "delikatnie" przerabiać oryginalną śrubę zabezpieczającą na jakiś tam własny wzór zabepieczający?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOKŁADNIE :ok: Tylko sam raczej tego nie rób.

Najlepiej dać to znajomemu "fachmanowi". Użyć MIGOMATU do drobnego naniesienia "materiału" i go odpowiednio dopasować. Jest z tym trochę roboty, ale to chyba jeden z lepszych patentów, bo standardowe zabezpieczenia mają raczej powtarzalne wzory (no może prócz śrub na zwykły, mały kluczyk - taki jak jest np: w biurkach)

A innym DOSKONAŁYM sposobem - to pozostaje jazda na "stalówkach" i "spokój głowy" :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A innym DOSKONAŁYM sposobem - to pozostaje jazda na "stalówkach" i "spokój głowy"

Oczywiście, albo najlepiej zmiana auta na starego fiacika! :rotfl: Przecież wiesz, że nie o to chodzi. Stalówki mają przeznaczenie zimowe, aluski są na lato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sipowitz - te "stalówki" to była tylko mała dygresja. Jak mają ALU "skroić" - to "skroją". Nie ma rzeczy niemożliwych. Ale niestandardowe zabezpieczenia, są najskuteczniejsze :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak mają ALU "skroić" - to "skroją".

Oczywiście! Ale nie będę im "podawał na tacy"!

 

Masz może foto takiej "samoróbki"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w anglii to fabrycznie dodaja takie specjalne szpilki zabezpieczajace przed kradzierza alusa tylko nie wiem czy przypadkiem wszystkie nie sa takie same :dobani:

a jesli inne to spoko i :fuckyou2::cenzura: zlodziejom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sipowitz - wzorek robi się WEDLE uznania. Wybierasz sobie miejsce na śrubie - gdzie nanosisz SPAW, no i potem to już kwestia obróbki. Należy pamiętać, ze jeszcze klucz musi pasować :rotfl:

A zdjecia nie mam. Widziałem taki patent u kumpla. Raz z rana znalazł auto na cegłach, tak wiec się postarał i wymyślił cosik takiego. Ponad dwa dni mu to zajęło, bo wykańczanie wzoru (szlifowanie, pomiary, dopasowanie) jest czasochłonne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo

miałem złodziejki ale wywalilem, sa 2x ciezsze od reszty (akurat to były nakretki a nie szpilki) i powoduja bicia, sprobójcie zeszlifować dwie szpilki na mniejszy wymiar taki którego niema na standardowym krzyzaku :) myślę że taki złodziej nie nosi przy sobie całego zestawu kluczy, po za tym jak ktoś niema dekielków to warto zaopatrzeć się w zaślepki na śruby. Warto mieć alarm z czujnikiem położenia czy ruchu niewiem jak to sie nazywa chodzi o to, że jak auto się przesunie albo podniesie to uruchamia się alarm, bo z tego co wiem dobry spec odkręci 4 koła i zostawi na cegłówkach auto bez zadnego najmniejszego wstrząsu więc standardowy alarm włączy się na słońcu ale jak będzie ktoś odchodził z Twoimi felgami będzie cicho jak mysz pod miotłą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a macie koledzy jakiś patent na zabezpieczenie samych dekielkow nie tyle przed kradzieżą co przed tym żeby nie odleciały:) bo to są dość drogie rzeczy z tego co widzę a wczoraj jak wymieniałem koła to mam w 2 połamane po jednym haczyku. może jakąś śrubkę tam wkręcić i do felgi albo cuś:) ktoś coś opatentował??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności