Skocz do zawartości
Gość Przemek89

Gdzie najlepiej zamontować głośniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Przemek89

Witam,

Otóż chce zamontować nowe głośniki do swojego paska B3 sedan,mam standardowe pod przednią szybą o średnicy 10 cm.Niestety nie mam nigdzie otworów na dodatkowe głośniki tzn. drzwi przednie tylne,półka w bagażniku i po bokach za tylną kanapą 6x9 bodajże.Z tego co patrzałem najmniej roboty miałbym w tylnej półce pod tylną szybą musiałbym tylko wyciąć otwory ,nie musiałbym wycinać nic w blasze ponieważ są dwa kółka o średnicy 14cm.Kolejna sprawa jest taka gdzie najlepiej puścić kable ,tunelem czy progiem gdzie jest najlepiej aby w miarę prosto podpiąć sie pod radio ,a może ktoś ma fotki z prac?Byłbym bardzo wdzięczny.

Jeszcze popatrzę na szrotach jakby się trafiła jakaś kieszeń przednia lub tylna z miejscem na głośniki to bym się właśnie skusił ,a jak to jest z doprowadzeniem kabli ,coś bardziej skomplikowanego czy dość wygodnie?

Czekam na konkretne wypowiedzi.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Truizm ... ale moja rada to zestaw odseparowany na przod , a tyl zostawiamy w spokoju .

 

Czyli wysokotonowe w podszybie z przodu , a midbasy w drzwi .

Skoro nie masz miejsca w drzwiach to wystarczy kupic kieszenie z miejscami na glosniki i po sprawie ... ew. bawic sie w zabudowy "home made" .

Przewody do drzwi ciągnie sie banalnie - odkrecasz polkę pod schowkiem pasazera i wszystko widac . Z drugiej strony tak samo .. polka pod kierownicą i ciągniemy kable , nawet tapicerki nie trzeba sciągac z drzwi .

 

Jezeli koniecznie chcesz tyl to najłatwiej kable puscic pod tym plastikiem na progu(prawym) . W sumie nie bardzo widze jak by to mozna wykombinowac tunelem srodkowym .

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mlody_86

przod 10 cm w podzszybiu

do drzwi 16,5 do 17 cm ( ja mam miejce) tzeba by kupic takie kieszenie na szrocie z niejscem na głośnik

tyl daj wieksze 20 cm warto

kable póść do tylu progami -prosto , natomiast drzwi to przez ten fartuch co go widac jak sie drzwi otwiera (moze byc troche zabawy ale warto) podszybie to wyciagasz maskownice i widac wszystko :D

niestety nie mam fotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te 20cm na tył to znasz z autopsji czy tak tylko propnujesz......bo ja bym chętnie takowe zamontował , tylko gdzie ?:) bo chyba nie w te boczki gdzie są oryginalne 4x6 ....a zaluzji nie zdejme ;)...jak masz jakas propozycje to chętnie wysłucham bo naprawde cieżko go nagłośnić bez własnej ingerencji.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mlody_86

20 cm ale do sedana( dla autora tematu) ,

a w kombi niestety zostaje 4x6 bo cóz innego zrobić- myślałem kiedyś zeby wsadzic takie do tych kieszonek bocznych ale odradzili mi to poniewaz plastiki nie dałyby żyć( chociaz nawet i 25 by weszly) tylko trzeba by to wytłumic porzadnie i usztywnic

2 opcja to tak jak sasiad ma w bmw- w kole zapasowym ( w tym miejscu) ma zabudowe i tam głośnik basowy i jakis wzm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koko

do autora postu:

1.Przod - zestaw odseparowany, koledzy dobrze radza z kupnem boczkow, ale... one sa plastikowe, jak wkrecisz tam nawet najlepszy glosnik to bedzie lipa... ja tak mam i jest dramat :( w tym albo przyszlym tyg zabieram sie za drzwi- wygluszenie i osadzenie glosnikow na panelach MDF do blachy. tobie tez tak radze

2. tyl-jak chcesz budzetowo to daj 6x9 w polke (tylko solidnie zamocuj i nie wytnij za duzych dziur)

3. kable oczywiscie progiem, latwo schodza, jest miejsce i spinki na kable

 

dla wszystkich kombiakowcow:

da sie wsadzic 6x9 do kombi, sam tak mialem... zamiast tych plastikowych klapek z boku dalem plyte wiorowa, osadzilem to porzadnie i gralo. teraz mam juz subwoofer i wyjalem te glosniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności