Skocz do zawartości
Gość maryan

Passat Service Now i Światła

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maryan

Witam

Jestem nowym człowiekiem na forum wiec proszę o wyrozumiałość spędziłęm dzisiaj pół nocy na przeszukiwaniu forum i znudziło mi sie bo nie znalazłem nicczego konkretnego na mój temat:(

Ok wiec tak jako że mieszkam w anglii kupiłem sobie tutaj autko ale niestety na wyświetlaczu głównym był napis "service now" pytałem sprzedającego od czego to twierdził ze to od oleju ze trzba zmienic filtry oleju albo powietrza ale pytanie skąd on to mógł wiedzieć czy komputer pokazuje co trzeba zrobić ? Przy pomocy własnie tego forum skutecznie uzunałem tą inspekcje ale nie jest to takie proste oczywiście ona sie juz nie pojawia ale jeśli przytrzymamy prawy przycisk trzymając włączymy stacyjke to znów możemy zobaczyć sobie przyjemny napis "service now" czyli wniosek z tego ze tak naprawde to chyba tylko ukrywa ten komunikat.

Ale do rzeczy czy jest jakis sposób żeby sie dowiedzieć co mogło być przyczyną tego komunikatu ?

 

Kolejna sprawa to ze nie działaja światła mijania długie mam postojowe mam a mijania nie ma sprawdzałem bezpieczniki ale wszystko gra cóż wiec moze być na rzeczy ?

Z góry dzięki za jakie kolwiek odpowiedzi i jeśłi wybrałem zły model auta jaki posiadam to z góry przepraszam ale nie znam sie az tak w oznaczeniach wiec gdyby to miało coś pomóc mam 1.9 TDI 2001r nie wiem ile koni wersja chyba SE.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz na wlepce we wnęce koła zapasowego... tam będziesz miał napisane ile masz KW a później to przelicz na KM

 

ilość KW * 1,36 = ilość KM

 

a co do komunikatu o inspekcji... ktoś go w porę nie skasował i z komunikatu "serwis 3000 km" zrobiło się "serwis now", jeśli przeglądy były robione prawidłowo to nie sugerował bym się tą kontrolką... a co do tego że ona dalej się pojawia to zalecał bym żebyś jeszcze raz postarał się skasować ten serwis ręcznie, a jak nie pomoże to podpinamy się pod vaga i kasujemy poprzez komputer :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , kupiłem paska 1,9 td 130 koni 04 , i też mam komunikat service now , nie mam pozycji i lewego światla mijania :-O . Długie działają ,biorę się nie długo za wymianę oleju i filtrów wiec spróbuję usunąć ten komunikat . Brak ogrzewania foteli , koło lusterka świeci się kontrolka zielona air bag off , mimo ze w schowku jest włączony air bag . Pomocy , szukam szukajką ale ciężko znaleźć bo nowy jestem, pomocy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , kupiłem paska 1,9 td 130 koni 04 , i też mam komunikat service now , nie mam pozycji i lewego światla mijania :-O . Długie działają ,biorę się nie długo za wymianę oleju i filtrów wiec spróbuję usunąć ten komunikat . Brak ogrzewania foteli , koło lusterka świeci się kontrolka zielona air bag off , mimo ze w schowku jest włączony air bag . Pomocy , szukam szukajką ale ciężko znaleźć bo nowy jestem, pomocy !!!

 

Poczytaj to kasowanie inspekcji

Jeżeli chodzi o światła-na początek bezpieczniki,jeżeli są ok to sprawdź czy kostka przy reflektorze jest dociśnięta,jeżeli też jest ok to sprawdź włącznik świateł-tu masz opis

Ogrzewanie foteli-bezpiecznik,włącznik lub uszkodzona mata grzewcza.Może także bbyć wypięta kostka pod fotelem.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok z żarówkami doszedłem do ładu ,co do airbaga to vag pokazał uszkodzony czujnik G 180 , tylko jak sie do niego dobrać ? mam też uszk siłownik w tylnych drzwiach - to już przerabiałem :-) , ale jest wiekszy problem jak doleje płynu do spryskiwaczy to SIĘ GDZIEŚ WYLWEA , pod autem kałuża !!!!!, a komp krzyczy dolej płynu czy da radę wyjąć to samemu czy jednak service ? jakie mam szanse samemu ? HELP , proszę o opinie :-o:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

czujnik uderzenia bocznego znajduje się pod siedzeniem kierowcy jak i pasażera, na poprzecznej belce.Poniżej masz foto w załączniku.Płyn do spryskiwaczy-albo gdzieś wąż jest pęknięty albo leje się ze złączek lub uszczelnienia pompki.Zbiorniczek masz pod lewym nadkolem (od strony kierowcy).Ściągasz koło,odkręcasz nadkole plastikowe ,wyciągasz kostkę z pompki do spryskiwaczy i demontujesz zbiorniczek.

sensor.png

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A więc tak:

czujnik uderzenia bocznego znajduje się pod siedzeniem kierowcy jak i pasażera, na poprzecznej belce.Poniżej masz foto w załączniku.Płyn do spryskiwaczy-albo gdzieś wąż jest pęknięty albo leje się ze złączek lub uszczelnienia pompki.Zbiorniczek masz pod lewym nadkolem (od strony kierowcy).Ściągasz koło,odkręcasz nadkole plastikowe ,wyciągasz kostkę z pompki do spryskiwaczy i demontujesz zbiorniczek.

Dzieki Patryk za rys. czujnik G 180 wymieniony i blad skasowany vagiem wszystkie airbagi sprawne , za zbiorniczek biore sie jak sie pogoda sie polepszy ale obawiam sie ze jest pekniety - u mnie to moze troche potrwac z ta pogoda :-).

Ps. Olej ,filtry - wszystkie wymienione , service now skasowany , ogrzewanie foteli - kostki pod fotelem i bezpieczniki , dzieki kolego jak nie wiem co - pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoczes-do usług ;)

Cieszę się że jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zbiorniczek masz pod lewym nadkolem (od strony kierowcy).Ściągasz koło,odkręcasz nadkole plastikowe ,wyciągasz kostkę z pompki do spryskiwaczy i demontujesz zbiorniczek.

Obawiam się, że trzeba będzie zdemontować jeszcze zderzak. W 3B możliwe że wystarczy zdjąć jedynie nadkole. W 3BG nie jest to takie proste. Ja jak wymieniałem zbiorniczek (dokładałem spryskiwacze reflektorów) to przy zdjętym zderzaku sporo się namęczyłem by go wyjąć.

Sam zbiorniczek nie mógł się uszkodzić, może tylko spadł Ci wężyk z pompki, lub uszczelki pompki się wysypały??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam zbiorniczek nie mógł się uszkodzić, może tylko spadł Ci wężyk z pompki, lub uszczelki pompki się wysypały??!!

 

Dokładnie sam zbiorniczek nie mógł się uszkodzić,może pękł przewód lub coś w tym stylu,a żeby wyciągnąć zbiorniczek to ho ho ile to jest roboty łącznie z odkręceniem lampy ,zbiorniczka od płynu od wspomagania i nawet interculera,ciężka sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bedzie zabawa :zecoz tym zbiorniczkiem ,w ogole panowie wyczuwam tu jakas kiche ,auto jest highline ,byl uszkodzony czujnik G180 i teraz podejrzewam ze od wystrzelonej poduchy ,ogladalem auto, powiem tak musi byc super zrobiony bo nic ale to nic nie widac zadnych roznic :niekumam, ale wlasnie mam przelacznik halogenow przod i tyl a w zderzaku nie ma lamp !!! ,czyli tak jakby ktos przysknerzyl jednak i nie kupil wszystkiego jak w oryginale:niekumam, plyn jest w zbiorniku i wylatuje z niego dopiero jak dolewam. Kontrolka płynu pali sie cały czas więc pęknięcie musi być gdzieś pod czujnikiem , chyba że pod czujnikiem jest jakaś uszczelka albo coś ,wk....ia mnie to ze nie moge tam zajrzeć. Jest jeszcze jedna prośba ,z klucza i pilota otwieram drzwi kierowcy ,ale pasażera przód i tył (lewa strona :-) ) ,tylko przyciskiem w drzwiach kierowcy mogę otworzyć ,prawe tylne nie działają wcale. Ale zamykam wszystkie i kluczem i pilotem (prócz prawych tylnych- nie działają wcale) , będę wdzięczny za sugestie ,jakiekolwiek Dzięki

 

---------- Post added at 19:44 ---------- Previous post was at 19:23 ----------

 

PANOWIE !!! dziś uzbrojony w próbnik 12v rozebrałem te nie działające drzwi i nie ma prądu we wtyczce do siłownika zamka , ale jest w kosci tej w słupku drzwi , w lampce progowej sa 2 plusy :zecoto znaczy jak jest wpięta żarówka , wyjąłem kable z drzwi iiiiiiii kable z PL !!!!! auto jest z IRL Północnej !!!! i na kablach jest napis Kaliciak - Polen !!!!. ale jest też rocznik 1999. Może te kable są od starszej wersji ? .To jest na kablach - 3BO 971 161 N , albo TAB 003707BH , 103150-101 , TS23201 , pytam bo może ktoś wsadził złe kable tak jak chyba z tym zderzakiem , krańcówka w tych drzwiach działał bo jak otwierałem te drzwi klamką a reszta była zamknięta i zaryglowana to włączał się alarm i progowa żarówka się świeciła , normalnie magia , pomocy !!!!

Edytowane przez kristofero1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to bedzie zabawa :zecoz tym zbiorniczkiem ,w ogole panowie wyczuwam tu jakas kiche ,auto jest highline ,byl uszkodzony czujnik G180 i teraz podejrzewam ze od wystrzelonej poduchy ,ogladalem auto, powiem tak musi byc super zrobiony bo nic ale to nic nie widac zadnych roznic :niekumam, ale wlasnie mam przelacznik halogenow przod i tyl a w zderzaku nie ma lamp !!! ,czyli tak jakby ktos przysknerzyl jednak i nie kupil wszystkiego jak w oryginale:niekumam, plyn jest w zbiorniku i wylatuje z niego dopiero jak dolewam. Kontrolka płynu pali sie cały czas więc pęknięcie musi być gdzieś pod czujnikiem , chyba że pod czujnikiem jest jakaś uszczelka albo coś ,wk....ia mnie to ze nie moge tam zajrzeć. Jest jeszcze jedna prośba ,z klucza i pilota otwieram drzwi kierowcy ,ale pasażera przód i tył (lewa strona :-) ) ,tylko przyciskiem w drzwiach kierowcy mogę otworzyć ,prawe tylne nie działają wcale. Ale zamykam wszystkie i kluczem i pilotem (prócz prawych tylnych- nie działają wcale) , będę wdzięczny za sugestie ,jakiekolwiek Dzięki

 

---------- Post added at 19:44 ---------- Previous post was at 19:23 ----------

 

PANOWIE !!! dziś uzbrojony w próbnik 12v rozebrałem te nie działające drzwi i nie ma prądu we wtyczce do siłownika zamka , ale jest w kosci tej w słupku drzwi , w lampce progowej sa 2 plusy :zecoto znaczy jak jest wpięta żarówka , wyjąłem kable z drzwi iiiiiiii kable z PL !!!!! auto jest z IRL Północnej !!!! i na kablach jest napis Kaliciak - Polen !!!!. ale jest też rocznik 1999. Może te kable są od starszej wersji ? .To jest na kablach - 3BO 971 161 N , albo TAB 003707BH , 103150-101 , TS23201 , pytam bo może ktoś wsadził złe kable tak jak chyba z tym zderzakiem , krańcówka w tych drzwiach działał bo jak otwierałem te drzwi klamką a reszta była zamknięta i zaryglowana to włączał się alarm i progowa żarówka się świeciła , normalnie magia , pomocy !!!!

 

Taką wiązkę (3B0 971 161N - tak na przyszłość, w nr katalogowych nigdy nie wystepuje literka O ;-) ) wkładano też do aut z Twojego rocznika:

 

4fbcccab.jpg

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego co do płynu to możesz mieć króciec pęknięty od pompki i też będzie leciało,ja jak zaliczyłem sarnę to pękł spryskiwacz i płyn w zbiorniczku był do wysokości pompki a jak dolewałem to leciało pod auto,gość z ubezpieczenia przyjechał ,ja leję płyn i on się wylewa i zbiorniczek do wymiany jak odkręciłem zderzak okazało się ze leci przez spryskiwacz,a zbiorniczek cały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do centralnego to juz cos wyjasnilem , pilot na raz otwiera drzwi tylko kierowcy a na 2 razy wszystkie drzwi i bagarznik :-) - wpuscic chlopa do biura to atrament wypije,wiazke kupilem uzywana ale dobra - sprawdzilem miernikiem na szrocie za nim zaplacilem biore sie w sobote rano bo dopiero mam wolne (work) . Co do zbiorniczka to normalnie boje sie ruszyc sam to g...o , zobaczymy , dzieki koledzy , bede pisal co i jak - pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności