Skocz do zawartości
Gość Geralt

Octavia 1,9TDi 130KM vs Toledo 1,9TDi 150KM - prosba o rade

Octavia 1,9TDi 130KM vs Toledo 1,9TDi 150KM - ktore byscie wybrali - rocznik obu 2003r - skrzynia ma  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Octavia 1,9TDi 130KM vs Toledo 1,9TDi 150KM - ktore byscie wybrali - rocznik obu 2003r - skrzynia ma

    • Skoda Octavia 1,9 TDi 130KM
    • Seat Toledo 1,9TDi 150KM


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mogę coś dorzucić (a też nie byłem właścicielem bądź uzytkownikiem żadnego z w/w aut), to chociaż oba są juz ze stajni :vw: , to jednak SEAT ma więcej wspólnego z koncernem VOLKSWAGENA niz SKODA. Chodzi mi o to, ze koncerny majace kilka różnych marek - niektóre traktują "po macoszemu". Tak więc SET-a uważam za bardziej "dopieszczone" auto - niż OCTAVIĘ :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Geralt

Panowie powiem tak - skode mam prawie zaklepana (w takim stanie jak powinna byc)

poza tym skode ma moj mechanik i wiem ze potrafi ja naprawiac (z seatami mial malo do czynienia i choc mowi ze lepiej sie zbieraja itd. to jednak okreslil je jako "delikatniejsze" i twierdzi ze skoda bedzie tansza w utrzymaniu ilatwiej z odsprzedaza - planuje ja miec 2~3 lata). Jesli mi nie wyjdzie z ta skoda to bede szukal ktoregokolwiek z tych modeli w "odpowiednim stanie". Jestem w otyle dobrej sytuacji ze nie musze zmieniac samochodu "juz"- z passata jestemwtej chwili zadowolony, ma drobne mankamenty, ale wloze w niego 500~1000z i bedzie smigal jak nowy. W sobote wyjasnie mi sie sprawa z skodaibede mial jasnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Geralt napisał/a:

skoda bedzie tansza w utrzymaniu i latwiej z odsprzedaza

No fakt. Przecież wiadomo, ze ta marka jest z reguły tańsza niż SEAT. Tak więc popyt jest na takie auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seat

witam wszystkich.... jezeli chodzi porownanie tych dwoch modeli to naprawde ciezko powiedziec. Mysle ze najrozsadniej jest przestac sie zastanawiac 150ps czy 130ps, wkoncu obydwa te silniki sa porownywalne. Sam kupilem toledo z 04 roku i jeszcze przed kupnem zostal on schamowany i wyszlo prawie 150 ps i 360 momentu, mimio ze nie zostal poddany zadnym modyfikacjom, a jego seryjna moc to 130ps. A dla porownania powiem ze ogladalem wczesniej 150konnego leona i wyszlo zaledwie 152ps i tyle samo momentu. poprostu bylo to auto nie do konca dorbrze uzytkowane i serwisowane. Sprawdzajac poczciwe 1.9 mozna zauwazyc ze kazde auto odpowiednio serwisowane i uzytkowane posiada wieksza moc itp. Najwazniejsze zeby znalezc auto w dobrym stanie i wtedy mozna zwiekszyc moc profesjonalnym programem. Chociaz uwazam ze silniki 150 i 130 posiadaja taki zapas momentu i mocy ze nie zwawsze jest to potrzebne, i tak zadko kto potrafi to wykorzystac w 100%, bo trzeba pamietac ze prosta to nie wszystko!!!!! jezeli komus zalezy na osiagach to naprawde moge polecic ten silinik, a przed zakupem proponuje dokladne sprawdze na chamowni i kontrola zawieszenia. Wielu ludziom wydaje sie ono twarde, ale takie wlasnie ma byc:D:D Jakies pytania?

 

---------- Post added at 14:52 ---------- Previous post was at 14:46 ----------

 

jestem zdecydowanym zwolennikiem seata, ale i skoda calkiem fajna:D Chociez obiektywnie mowiac to seaty trzeba kochac a skoda to tylko racjonalny powod:P sam sie zastanawialem,ale jednak wygral hiszpanski temperament:D jezdzilem skada i seat dostarcza duzo wiecej frajdy z jazdy:D jezdzilem leonem cupra disel 4x4 po programie:D to dopiero fura:D polecam i mowie odrazu, nie znajdziecie igly sztuki:P nie ma takiej opcji!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak odgrzać kotleta sprzed prawie 3 lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności