Skocz do zawartości
Gość krystian_s1

jakie felgi do b4?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krystian_s1

witam! mam do kupienia felgi 215/40 R16 i mam takie pytanko czy wejda one do b4 chodzi mi o to czy niebeda nigdzie przycierac przy skrecaniu lub z kompletem pasazerow niebedzie nic tarlo o zakola??zakladal ktos takie do swojego paska?? kolega mi mowil ze auto moze sie gorzej rozpedzac na takich felgach i moga pasc polosie i wspomaganie szybko i teraz mam dylemat czy kupic :609: prosze o porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Milo

Felgi OK(choć zalezy jakie mają ET) ale proponował bym opony 205/50/16

tu masz przelicznik opon ----->>> http://opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp?Rozmiar=195%2F65R15&tolerancja=2%25&imageField.x=83&imageField.y=11

 

 

Im mniejsze ET tym felga bardziej będzie wystawała na zewnątrz auta.

W Passku ET chyba wynosi 45 i mniej niż 35 bym nie zakładał bo może obcierać jak obciążysz auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książka podaje 205 jako maksymalne, ale ..... niemiec, od którego mam kupione auto jeździł na 215. To, że nie jeżdżę na nich to zupełnie inna historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krystian_s1, 205/50/15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Milo
krystian_s1, 205/50/15.

 

krystian_s1 chce kupić 16 a nie 15 :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stone

ja mam 205/50/15 i ET 27, problem przy obciążonym aucie obciera rant opony o nadkole, miałem też przypadek gdzie po wjechaniu w dużą koleine rant felgi uderzył mi w nadkole, radze dobrze sprawdzić czy nie będzie obcierało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
krystian_s1, 205/50/15.

 

krystian_s1 chce kupić 16 a nie 15 :610:

 

Te akurat wejdą, a 16 to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Milo
ja mam 205/50/15 i ET 27, problem przy obciążonym aucie obciera rant opony o nadkole, miałem też przypadek gdzie po wjechaniu w dużą koleine rant felgi uderzył mi w nadkole

 

Jedyne rozwiązanie usztywnić zawieszenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

215 to 215 czyli szerokość.

Jeśli chodzi o stosunek wysokości do szerokości, to dla zachowania obwodu koła (by się zmiesciło oraz licznik nie przekłamywał) zwiekszając średnicę felgi kupujemy oponę z nmiejszym stosunkiem przy tej samej jej szerokości. Trochę to zawiłe, ale....

 

14' -65(185), 60(195)

15' -50(205)

16' -[40(215)]??? może to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Milo
215 to 215 czyli szerokość.

Jeśli chodzi o stosunek wysokości do szerokości, to dla zachowania obwodu koła (by się zmiesciło oraz licznik nie przekłamywał) zwiekszając średnicę felgi kupujemy oponę z nmiejszym stosunkiem przy tej samej jej szerokości. Trochę to zawiłe, ale....

 

14' -65(185), 60(195)

15' -50(205)

16' -[40(215)]??? może to prawda?

 

215/45/16 :640:

235/30/18 :614:

 

Tu jest przelicznik wystarczy sprawdzić

http://opony.com.pl/opony/opony_zamienniki.asp?Rozmiar=185%2F65R14&tolerancja=2%25&imageField.x=80&imageField.y=7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stone

i tak terz zrobiłem założyłem sprężyny od wersji GT, z passata 2,0, wersja Volsburg Limited, okazały sie twardsze i pomogło, choć przy obciążonym aucie 5 osobami i załadowanym bagażniku nadal musze uważać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian_s1

feligi te jezdzily wczesniej w bmw e30 dane to 7,5Jx16 h2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Milo

Bardzo ważne jest ET :640: musisz się dowiedzieć jakie ono jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szerszeniak

oprucz et istotna jest tezszerokość felg bo to te dwa pparametry a nie tylko et decydują o tym jak bardzo felga jest wysunieta na zewnątrz samochodu ja mam 15"/7" et 20 opony 195/55 i 205/50 obnizony zawias o 40/30mm i niestety przyciera ale tylko na konkretnych wybojach albo jak jest komplet pasarzerów. spróbuje oponki 195/50 ale itak sobie zostawie te felgi bo auto wygląda porządnie a to sie dla mnie liczy a nie wartości urzytkowe :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Milo

Na moje oko na bank przy standardowym zawiasie będzie obcierać o nadkole(jak auto usiądzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin_

to sa PowerTechy lub Brock'i bardzo dobre felgi!

Podaj cene za ile je mozesz kupic.. jezeli nie duzo to warto nawet bo pozniej nie powinno byc problemu z odsprzedazą, jezeli sie nie myle to te felgi (jezeli to PowerTechy to napewno) maja podwójny rozstaw srub to tez plus przy odsprzedazy.

Zalezy jaka Cena ale ja bym sie zdecydowal i tak :) mialem takie felgi w malym sportowym autku z oponą 225/40 ET 10 czy 15 tam bylo i szerokosc 9J i jakos tragedi nie bylo :619:

 

ale fakt faktem odczujesz napewno roznice w przyspieszaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian_s1

to sa felgi firmy POWER TECH z dwoma rozstawami srub 4x100 i 4x108 na oponkach YOKOHAMA 215/40 R16 cena za jaka kupilem to 1200zł a tak prezentuja sie na autku :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Milo

Cieszę się że pasują bo efekt bomba :640: gratuluje zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felgi miodzio bez dwóch zdań.

Jak dla mnie, opony mają zbyt niski profil i powstała za duża szczelina między grzbietem opony a nadkolem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności