Skocz do zawartości
Gość kudłaty

jak naprawić zamek

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanko jeżeli zostały wymienione klamki razem z wkładkami tak zwane zamienniki to nic dziwnego , wszystkie te wkładki są robione na jedno kopyto.Sam mam taką założoną (tylko ze względu na cenę - 30zł) . Oryginalna klameczka z wkładką daje większą pewność że byle czym (tzn.czymś płaskim) nie otworzysz - ale to kosztuje ...poza tym w autach naszego rocznika z fabrycznymi wkładeczkami łatwo otworzyć samochód np."kluczykiem sąsiada , który ma golfa 3).

Pozdrawiam

Edytowane przez kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy miał ktoś jeszcze taki problem, a jeżeli tak to jak sobie z tym poradziliście???

Kup klamki ze szrotu czyli ori klamki ale używane, idz do magika od zamków i poskłada Ci on je do jednego kluczyka który już masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, klamka od strony kierowcy jest faktycznie zamiennikiem, ale wkładki do obu klamek to oryginały zdemontowane z rozbitego paska.Czy w takim razie mam polować na oryginalną klamkę, przełożyć znowu wkładkę i będzie wszystko OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w takim razie mam polować na oryginalną klamkę, przełożyć znowu wkładkę i będzie wszystko OK?

Taki przeszczep długo nie posłuży - robiłem to sam u siebie , oryginalna wkładka miała duży luz po włożeniu do obudowy w klamce (zamienniku) często się zacinała i ogólnie wyszła kicha , z tego powodu zdecydowałem się na całość klamki (zamiennik - wymieniłem tylko w niej mikrostyk bo strasznie wariował). Na to nie wpadłem, że można by kupić używkę ori całą klamkę i przeszczepić wkładkę luzów może nie być ale , co stare to stare i też pewnie mogą wyjść jakieś problemy..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

w moim passacie b4 jest inny problem, zamek działa bo rygiel chodzi, ale bardzo trudno drzwi się otwierają. Wyczytałem, że jest taka regulacja z boku ale nic to nie daje. Klamka jest typu zamiennik a sam zamek co trzyma drzwi jest oryginał.

 

Czy można gdzieś kupić jeszcze nowy zamek (nie klamkę) albo go naprawić domowym sposobem, bo bardzo mnie denerwuje to że passat mnie nie che puścić do środka. Bardzo długo muszę szarpać za klamkę aż sie blacha wygina i potem muszę wyjąć klamkę i klepać blachę co utrzymuje klamkę i potem jest znowu ok na 2 lub 3 razy i znowu to samo. Może to robi ta klamka zastanawiam się co kupić klamkę oryginalną czy inny zamek (nowy lub używaną)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności