Skocz do zawartości
Gość Jacek78

Wycieraczki w Twoim Pasku!? Valeo, Bosch, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio kupiłem zestaw BOSCH Twin Spoiler 583S 53cm dedykowany do paska i sprawują sie całkiem fajnie, koszt około 60zl za komplet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego szczupak28....... z tego co mi się wydaje to nie napisałem że ...."cała wycieraczka jest wykonana z metalu" tylko o tym że "element" mocowania tej ruchomej części wycieraczki którą wciska się w ramię jest z metalu..... czy teraz już moja wypowiedż jest dla Ciebie nieco jaśniejsza ??

Edytowane przez peter2906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedziałem się już w temacie, a Kolega Szczupak28 tylko potwierdził moje spostrzeżenia-Wycieraczkom Valeo mówimy stanowcze NIE !

Mam Bosch Aero, od początku roku i mają się świetnie.

Dla wszystkich,którzy lubią mieć dobrze usuniętą wodę z przedniej szyby,polecam tzw.niewidzialną wycieraczkę.Jest to płyn który nanosi sie na szybę, po jej umyciu.Zabieg ten powtarzam raz, na około trzy miesiące.Efekt niesamowity-może niektórym z Was wyda się to niedorzeczne ale jadąc w deszczu, na autostradzie, z szybkością od 100km/h w górę,nie używam wycieraczek.

Używam płynu o nazwie, bodajże RAIN X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałem parę postów i wnioskuję że najlepsze są BOSH Aero Twin

Kolego, a masz w ogóle ramiona wycieraczek pod aero twin??

Mylisz chyba aero twin ze zwykłymi płaskimi wycieraczkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze noto mnie zagiołeś kolego. Pokaż mi jakie maja byc ramiona pod Aero Twin.Ja mam chyba zwykłe na koncu ramion jest U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mielke o takie mi chodzi.One podejdą do mojego Paska? No właśnie mocowanie na haczyk ja mam , powinny pasować.Chociaż od strony kierowcy mam 550 mm , to będę musiał dać na 530 mm.Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są AeroTwiny z adapterem Quick Clip, które wejdą na standardowe ramie:

http://allegro.pl/wycieraczki-bosch-530-530mm-vw-passat-b3-b4-b5-fl-i1711025338.html

 

a jak tradycyjne wycieraczki to takie jak wspominałem:

http://allegro.pl/wycieraczki-bosch-twin-583s-audi-a4-94-2001-passat-i1704721546.html

Edytowane przez MisiuF1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No to mała poprawka .. To są wycieraczki Bosch Twinn a nie jak wcześniej pisałeś Bosch Aero Twinn...

Chociaż Aero Twinn też są pod mocowanie w kształcie litery "U"

http://allegro.pl/show_item.php?item=1702509562

 

Oczywiście to do kolegi szczupak28 .. nie wiem czemu nie udało mi się zacytować wypowiedzi kolegi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Aero Twiny sa 2 x droższe kolega mielke dał namiar na gościa za komplet 58 zł ( 2 sztuki) a ty kolego za 1 sztuke 61 zł . Czym one się różnią ?Te od kolegi Mielke a twoje? Peter te twoje Aero Twin to są plastikowe a ja takich nie chce tylko standartowe noi w dodatku jedno pióro jest na 500 m to już odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie cena jest za "parę" .. z resztą tak napisane jest w aukcji :"Przedmiotem tej aukcji jest para orginalnych piór wycieraczek Bosch Twin Spojler."

Edytowane przez peter2906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak to z bólem serca musze powiedzieć że wycieraczki które produkuje to szajs.Jestem pracownikiem Valeo ale jako forumowicz powinienem zachęcić was do kupna ich ,ale nie umiem kłamać dla mnie to bubel i nie kupujcie tego.Nie jedna osoba się już sparzyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polecam tzw.niewidzialną wycieraczkę.
Też używam, i mogę śmiało polecić :ok: Super sprawa!

 

I efekt "biegnących" kropelek zajefajny :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też używam, i mogę śmiało polecić :ok: Super sprawa!

 

I efekt "biegnących" kropelek zajefajny :rotfl:

A nie marzą Wam wycieraczki po tym? Pytam bo kiedys, jak tylko w Polsce pokazały się preparaty tego typu to kupiłem jeden-chyba z autolandu-i faktycznie działał jak w opisie, ale tez i wycieraczki strasznie mazały po nim, więc nie używałem tego więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie marzą Wam wycieraczki po tym?
Nie, chociaż też się tego obawiałem;). Dodatkowy plus jest taki, że wycieraczki jakby bardziej gładko chodzą po szybie.

Aha, trzeba ładnie wypolerować szybę po nałożeniu tego preparatu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używam płynu o nazwie, bodajże RAIN X.

 

A jak go stosujesz?? Spryskujesz tylko szybę, czy wcierasz go??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak go stosujesz?? Spryskujesz tylko szybę, czy wcierasz go??
1.Myję szybę

2.Czystą ściereczką nanoszę preparat na szybę(można powiedzieć,że "wcieram" go w szybę)

3.Czekam do wyschnięcia

4.Spryskuję szybę czystą wodą lub wilgotnym papierowym ręcznikiem usuwam pozostałości po preparacie

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłem dziś w sklepie i są na stanie BOSCH SPOJLER 59 zł i mają nawet w komplecie 530mm i 550 mm. Będzie dobrze jak wezmę te 53 i 55 cm? Ta 55 bedzie dobrze scierać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założysz ją od strony kierowcy gdzie jest miejsca sporo i będzie dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Gruszka.Pozdrowionka z Ojcowa---Ładnego masz tego paska.szkoda że nie TDI-(131 km)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności