Skocz do zawartości
Gość szczygiw

Olej w ukladzie chlodzenia :(

Rekomendowane odpowiedzi

1l na 2000 mowisz :przestraszony: o zesz w morde. jak moj tyle bedzie bral to osobiscie go rozbiore gnojka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczygiw

Podalem ta wartosc tak z czapy... Nigdy nie sprawdzalem co ile byly dolewki, ale nie bylo to jakos makabrycznie czesto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość batonw

Mam pytani

Czy passat 1.8 2000r posiada chlodniczke oleju???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytani

Czy passat 1.8 2000r posiada chlodniczke oleju???

 

Nie ten dział - jesteś w B3/B4.

Odpowiedziałem Ci w dziale B5 - Tak.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Chciałem podpiąć się pod ten wątek ponieważ mam podobny problem. Mianowicie ucieka mi płyn z układu chłodzenia i mam wrażenie jakby wzrastał poziom oleju w silniku.Oleju w zbiorniczku nie ma, na korku oleju nie tworzy się żadna maź czy coć podobnego, pracuje równo, nie dymi na biało, nie grzeje się ( ale nie wiem czy prawidłowo działają wentylatory ponieważ cały czas działają zaraz po uruchomieniu auta nie zważając na temepraturę silnika) więc nie wiem gdzie tkwi problem, Wymyłem dokładnie silnik i jedyna zdiagnozowana usterka - wyciek oleju poprzez pęknięty przewód odmy i dziś go wymieniam. Nigdzie nie widać wycieku płynu a go ubywa. W weekend robię dłuższą trasę i wtedy będę mógł realnie ocenic jak dużo mi płynu ubędzie. Nie wiem czy to jest uszczelka pod głowicą czy co, bo obajwy na uszczęlkę bym wykluczył. Chociaż poprzednio miałem Passat b3 1,6 tdi i nie kopcił mi, uciekał płyn i to była uszczelka:(planowanie głowicy itp czynności pochłonęły moje oszczędności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mianowicie ucieka mi płyn z układu chłodzenia i mam wrażenie jakby wzrastał poziom oleju w silniku.

Gdyby ci płyn uciekał do oleju to zmieniłby ci się od razu kolor oleju na jasno brązowy.

Często jest tak że wyciek jest bardzo mały i zanim zdaży się cokolwiek zobaczyć płyn odparowuje. Ktoś pisał kiedyś na forum żeby użyć mąki/talku lub cos w tym stylu i żeby sypnąć na silnik w podejrzanych miejscach i będzie widać. Często płyn ucieka przy plastikowych krućcach przykręcanych do silnika.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności