Skocz do zawartości
Gość MaXeR

Wymiana żarówek w oświetleniu wnętrza

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz zdemontować boczek.Niema tam żarówek,są za to LED'y SMD.Kupujesz takie same,lub inny kolor i lutujesz pzdr.

 

Witam.

Kupiłem ledy SMD ale chyba jest coś nie tak. Z Twoich Patryk zdjęć wynika, że żaróweczki są inne.W załączeniu przesyłam zdjęcie zakupionych przeze mnie LED (ale są tak mikroskopijne, że nie ma mowy o podlutowaniu).

Pozdrawiam.

Obraz 003.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Kupiłem ledy SMD ale chyba jest coś nie tak. Z Twoich Patryk zdjęć wynika, że żaróweczki są inne.W załączeniu przesyłam zdjęcie zakupionych przeze mnie LED (ale są tak mikroskopijne, że nie ma mowy o podlutowaniu).

Pozdrawiam.

 

Zamieściłem dokładne foto tego ustrojstwa ;) Przelutować się da,z tym że niezabardzo zwykłą lutownicą...Są specjalne stacje lutownicze do takich elementów ;) Ale jak się uprzesz,to zmontujesz odpowiednio cienki grot i się uda.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za info.

Trochę pokombinowałem i przylutowałem, głównie dlatego że uwielbiam takie zabawy.Teraz pojawił się kolejny problem - jak sprawdzić czy ledy będą świecić?

W passaciku mam już założone (jak to określił Patryk_) nowe ustrojstwo ale pomimo wszystko chciałbym sprawdzić czy podlutowane LED'y będą świecić, bez rozbierania całego boku w samochodzie. Być może wystarczy podpiąć do któregoś wtyku + i - z zasilacza 12V.

Jak ktoś wie to proszę o info.

Pozdrawiam

Mario11961

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz dzięki za info.

Trochę pokombinowałem i przylutowałem, głównie dlatego że uwielbiam takie zabawy.Teraz pojawił się kolejny problem - jak sprawdzić czy ledy będą świecić?

W passaciku mam już założone (jak to określił Patryk_) nowe ustrojstwo ale pomimo wszystko chciałbym sprawdzić czy podlutowane LED'y będą świecić, bez rozbierania całego boku w samochodzie. Być może wystarczy podpiąć do któregoś wtyku + i - z zasilacza 12V.

Jak ktoś wie to proszę o info.

Pozdrawiam

Mario11961

 

Możesz podpiąć,ale wypadałoby najpierw sprawdzić poprawność biegunowości w przylutowanych diodach-więc lepiej odkręć boczek i sprawdź czy dobrze "poskładałeś" te LED'y ;) (domniemam że chodzi Ci o te małe SMD) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a może ktoś wie, co to są za żarówki i gdzie je można kupić. Chodzi mi o żarówki oświetlenia wewnętrznego w passacie 3BG, które są z tyłu razem z sensorami od alarmu....??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No a może ktoś wie, co to są za żarówki i gdzie je można kupić.

Można je kupić w ASO, koszt 12.91 PLN/sztuka 1J0947171 - oprawa z żarówką 12V 3,8W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby dostać się do żarówki w drzwiach co oświetla ziemie to trzeba drzwi rozbierać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wystarczy wyciągnąć lampkę. Ciągniesz w dól za któryś bok. Nie pamiętam który, chyba ten bliżej zawiasu. Nie trzeba dużej siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki.

 

chce właśnie zmienić podświetlanie w paszczaku ale z tego co widzę to dopiero po wypłacie mnie będzie stać na to:P strasznie drogie są te żarówki ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok dzięki.

 

chce właśnie zmienić podświetlanie w paszczaku ale z tego co widzę to dopiero po wypłacie mnie będzie stać na to:P strasznie drogie są te żarówki ;/

Nie jest tak źle ;) Jak byś wyciągał te lampki to po jednej stronie jest miejsce na mały śrubokręt-z tej strony wyciągaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jest tak źle

 

no ponad 100zł trzeba liczyć na furaka:P dzisiaj będę w sklepie z takimi bajerami to kupię na próbę coś tańszego w podsufitkę zobaczymy jak wyjdzie. chciałbym zmienić też postoje, ale z tego co na forum poczytałem to jest kicha z nimi bo się strasznie palą (mrugają). W sumie w poprzednim golfie 3 po roku albo więcej zaczęły mrugać.

 

a do bagażnika wsadzę coś takiego:

http://allegro.pl/hit-listwa-48-led-diody-postojowe-dzienne-kolory-i1187407517.html

 

może jakością nie poraża ale na pewno będzie jaśniej i ładniej niż teraz:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ponad 100zł trzeba liczyć na furaka:P dzisiaj będę w sklepie z takimi bajerami to kupię na próbę coś tańszego w podsufitkę zobaczymy jak wyjdzie. chciałbym zmienić też postoje, ale z tego co na forum poczytałem to jest kicha z nimi bo się strasznie palą (mrugają). W sumie w poprzednim golfie 3 po roku albo więcej zaczęły mrugać.

 

a do bagażnika wsadzę coś takiego:

http://allegro.pl/hit-listwa-48-led-diody-postojowe-dzienne-kolory-i1187407517.html

 

może jakością nie poraża ale na pewno będzie jaśniej i ładniej niż teraz:P

Jak już chcesz zmieniać w bagażniku to lepiej takie coś: http://allegro.pl/modul-led-20-super-flux-panel-led-w5w-ba9s-i1200547234.html a do podświetlenia drzwi: http://allegro.pl/zarowka-w5w-r10-t10-9-x-smd-boczne-led-vat-i1195146093.html Lepiej więej wydać i mieć spokój ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no albo coś takiego. tylko właśnie widzisz jak to jest z tymi cenami:D jedno 4zł a drugie 24zł:P ale na takie coś się można skusić jeszcze dają przejściówkę do podpięcia to nie trzeba będzie lutować:)

 

na postoje chce założyć coś takiego:

http://allegro.pl/diody-led-w5w-t10-walcowe-kolory-szeroki-kat-i1192649945.html

 

tylko jest problem bo one niby białe a dają niebieską poświatę. zobaczę co będzie w tym sklepie. Najbardziej by mi zależało na wszystkim w kolorze zimny biały. w szczególności podsufitka postoje i tablica.

Edytowane przez _chris_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postojówki i tablice sobie odpuściłem miesiąca nie wytrzymały, drugi komplet tez szybko padł. W golfie 3 miałem tylko jeden komplet który spaliłem w pasku :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no albo coś takiego. tylko właśnie widzisz jak to jest z tymi cenami:D jedno 4zł a drugie 24zł:P ale na takie coś się można skusić jeszcze dają przejściówkę do podpięcia to nie trzeba będzie lutować:)

 

na postoje chce założyć coś takiego:

http://allegro.pl/diody-led-w5w-t10-walcowe-kolory-szeroki-kat-i1192649945.html

 

tylko jest problem bo one niby białe a dają niebieską poświatę. zobaczę co będzie w tym sklepie. Najbardziej by mi zależało na wszystkim w kolorze zimny biały. w szczególności podsufitka postoje i tablica.

Tych nawet na postój nie pakuj,testowałem-wytrzymują do dwóch miesięcy ;)

Te http://allegro.pl/postojowki-led-w5w-t10-5-smd-wysokiej-mocy-plcc6-i1191295722.html są ciekawe,ale nie wiem jak z chłodzeniem...

 

Postojówki i tablice sobie odpuściłem miesiąca nie wytrzymały, drugi komplet tez szybko padł. W golfie 3 miałem tylko jeden komplet który spaliłem w pasku :).

Ja mam u siebie i o dziwo tłuke klapą dosyć mocno i wytrzymują :lol W postojówkach mam takie: http://allegro.pl/postojowki-led-smd-1w-high-power-w5w-t10-r10-i1191618490.html z tym że maja za słabe chłodzenie,ten pierścień alu nie schładza ich wystarczająco-ale jeszcze działają,ponad rok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam założyć stabilizator napięcia na 12V LT1083CP-12 Układ scalony stabilizator 12V 7,5A TO-3Pkoszt niewielki a cieszy bo diody się nie palą.

?id_producer=211#id_category%3D100580%26id_producer%3D211%26

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie to założyć i gdzie kupić? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie to założyć i gdzie kupić? :D

 

Online lub w sklepie z elektroniką :) A całość poprostu wpinasz w instalację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko odnośnie wymiany żaróweczek w lampach znajdujących się na tylni drzwiami. Wie może jak się do lampek dobrać, żeby ich nie popsuć :zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności