Skocz do zawartości
robertgreenford

wymiana osłony gumowej przegubu napedowego

Rekomendowane odpowiedzi

fajnie że pojawił się ten post, bo jutro (w sumie to już dziś :] ) tez biorę się za wymianę lewego i prawego przegubu :mur:. Mechanikiem nie jestem, ale wydaje mi się że jest to proste jak budowa cepa. Jutro sie okaże :) jak poradziłem sobie kiedyś z wymianą amorków i sprężyn to i z tym nie powinno być problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75 dzieki za szczegolowy opis .

Kierownice mam skrecic w lewo przy wyjmowaniu poloski czy ma byc prosto?

..to tyle co do sposobu.

 

Kupic oslone Spidana czy Febi ?

 

Dzisiaj po poludniu zdejme kolo i sie przyjże dokladniej co tam sie dokladnie stalo ,wczoraj bylo juz dosc pozno i nie moglem bardziej wnikliwie zobaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Archos - ruchy kierownica wykonujesz wtedy, gdy coś ci tam "nie idzie" z wyjmowaniem. A zresztą sam zobaczysz. Jak to napisał buggie:

Mechanikiem nie jestem, ale wydaje mi się że jest to proste jak budowa cepa.

Ja też mechanikiem nie jestem, a jakoś dałem sobie radę :hyhy: Tak wiec i ty sobie powinieneś poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....guma pekla po calosci na drugim zwerzeniu.

Nie posiadam odpowiedniego klucza ,co to za klucz ktorym odkrece sruby laczace półoś ze skrzynia...i nic nie rozkrecalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak sie poprawnie ten rodzaj klucza nazywa, ale chyba to jest TORX :zdziwko:

Coś podobne do zwykłego klucza typu IMBUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebulaa

Małe pytanko, czy wymontowanie półośki z przegubem przy skrzyni biegów nie spowoduje wylania się oleju ze skrzyni ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Małe pytanko, czy wymontowanie półośki z przegubem przy skrzyni biegów nie spowoduje wylania się oleju ze skrzyni ?????

nic się nie wyleje na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Małe pytanko, czy wymontowanie półośki z przegubem przy skrzyni biegów nie spowoduje wylania się oleju ze skrzyni ?????

nic się nie wyleje na 100%

 

potwierdzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebulaa

No i po zabiegu :hurra::hurra:

 

Zaczełem od lewej strony, po odkręceniu śruby centralnej zabrałem się za te 6 przy skrzyni biegów żeby wyjąć półośkę. Faktycznie wymontowanie lewej półośki zajmuje nie wiecej niż 5 min !!!!!!!!!!!!!!. Bez zdejmowania nawet koła tylko trzeba było skręcić na maksa w prawo i po robocie . Montaż półoski do 10 min i po robocie . Czasu zmiany osłony nie wliczam nie ma co sie śpieszyć pomału wszystko sobie wyczysciłem , na spokojnie zmontowałem i do autka :cwaniak: .

Prawa strona troszkę gorzej (ciasno troszkę ) niezbędny był demontaż koła i rozczepienie górnych wahaczy. Śrubkę jak się ładnie popieści to wyjdzie bez większych problmów. Mianowicie przy otworach na sworznie są naciecia gdzie delikatnie można wbić przecinak co spowoduje rozwarcie i odblokuje to przyrdzewiałą śrubkę no i oczywiście WD 40 .

po okręceniu śruby centralnej, górnych wahaczy no i 6 śrub przy przegubie wewnętrznym półośka wychodzi. Ja ją wyjmowałem w stronę skrzyni biegów .

Całość 4 godz. Bez większych problemów :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ona

Witam!!! mam pytanie czy przegub wychodzący od skrzyni biegów ten wewnętrzny w kole od pasażera podczas jazdy może huczeć, czy raczej jest to wina łożyska? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,uff i mnie też czeka szybka wymiana przegubu lewej strony,no i tu moja prośba jaki przegub polecacie. Solidny aby nie padł od razu, no i w przyzwoitej cenie ,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Wczoraj przyszło mi wymienić lewą osłonę. Zdemontowałem całą półoś. Najpierw śruba na piaście, następnie chyba sześć śrub przegubu wewnętrznego (potrzebny klucz torx, jak praca wykonywana samemu to do blokowania wystarczy wkrętak włożony w środek tarczy wentylowanej przy zacisku). Szybko bez problemu. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby wymienić przegub zewnętrzny nie trzeba rozkręcać wachaczy ani wyjmować półosi,

-wymieniając lewy skręcić koła w prawo do oporu na odpalonym silniku i wsunąć półoś w skrzynie , ciężko ale jakoś wyjdzie .

-wymieniając prawy koła skręcić w lewo

-metode sprawdziłem osobiście zmieniając przeguby z obu stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze potwierdzic to co napisal robert??

czy rzeczywiscie da sie wyrwac polos z piasty nie odkrecajac wahaczy?:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę zmieniał u siebie, zmieniałem kilka przegubów w A4 AJM i tam wystarczyło odkręcić główną śrubę, koła skręcić na max i przegub dało się wyjąć bez problemów i żadnego dodatkowego odkręcania. Trzeba było nieco gimnastyki więc ew jeśli byłby problem wystarczy odkręcić dodatkowo jedną śrubę wahacza i przegub wyjdzie - więc 2 śruby do odkręcenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności