Skocz do zawartości
Michal1980

Nieprzyjemny zapach z dmuchawy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, jak w temacie. Jednak zauwazylem dziwna zaleznosc. Jesli silnik jest zimny i wlacze dmuchawe (nie klime) jest OK, czy to na 18 czy 25, jak wlacze klime tez OK, jesli jednak pojezdze pol godzinki i przejde np z klimy na zimna dmuchawe to smierdzi. Nie jest to obrzydliwy smrod ale, moze to dziwne porownanie ale smierdzi jak ze starego odkurzacza, albo miksera. A dziwne jets to, ze tylko na zimnej dmuchawie to czuje. Co za to odpowiada? Filtr kabinowy? Co by zreszta nie odpowiadalo to ciekaw jestem dlaczego tylko na zimnym nadmuchu i goracym silniku to czuc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matt

Witam. Mam dokladnie ten sam problem :-(.

Moze ktos poradzi?

Matt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pshemo

Tez tak mam, ale u mnie to pewnie po prostu klima do czyszczenia, bo juz jej sie nalezy. Jak wyczyszcze po dlugim weekendzie to napisze, czy pomoglo.

matt, widze, ze jestes z Poznania - masz jakis sprawdzony warsztat od klimatyzacji? Ja na razie znalazlem jeden, sprawdzony, polecany przez kumpli. Czyszczenie metoda ultradzwiekowa :evil: - 100zl

Nabicie ukladu - 170zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość matt

Witam. Tak jest Poznan :-)

Mowiac szczerze to nic polecic nie moge. Jestem za to bardzo ciekaw Twojej opini o miejscu poleconym przez Twoich "Kolesi".

Jak miejsce sie sprawdzi to daj prosze znac. Pewnie tez sie wybiore... dwa dzeciaki woze o ich zdrowie musze dbac :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu musicie sobie ją odgrzybić ? Nie pomyśleliście o tym? :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może po prostu musicie sobie ją odgrzybić ? Nie pomyśleliście o tym? :evil:

 

Naprawde myslisz, ze o tym nie pomyslelismy?

Gdyby tak bylo, to cuchneloby caly czas a nie tylko w tym jednym przypadku, zatem mysle, ze nie chodzi o odgrzybienie klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie zdemontuj obudowę filtra i tam zapewne za tą obudową (pod szybą) jest pełno syfu (liscie, kurz itp......). A czemu śmierdzi jak jest ciepły silnik? Bo w komorze silnikowej wzrasta temperatura, a co za tym idzie - wszelkie zapachy rozchodzą się szybciej i intensywniej. Zza tej obudowy mozna wygrzebać tyle zgnilizny, ze jak to robiłem - to w szoku byłem. Ale teraz już mam spokój :ok: Wiec może i u was warto tam zajrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75, juz to przerobilem kilka tygodni temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

Michal1980, sugerowałbym częstszą kąpiel - powinno pomóc :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwy3013

Chłopaki i jak udało się Wam zlikwidować ten dziwny zapach??????????

Mam ten sam problem. A mianowicie kupiłem 2tyg. temu passata 1.9tdi i juz od samego początku czułem taki dziwny(zapach)-dosłownie jak u dentysty . Jest tak intensywny ,że po kilku minutach tak daje w aucie ,że sie nie da wysiedziec.Dodam ,iz klimę odgrzybiałem w serwisie i jest spoko.Napewno nie jest to wina grzybow.Miałem wcześniej auta z klimą i wiem jak podaje z nie odgrzybionej klimy.A co najważniejsze to to że czuc to tylko wtedy kiedy jest na obiegu zewnętrznym, kiedy włącze wewnętrzny wszystko wraca do normy.

Tak jak napisałem klimę sprawdziłem wszystko jest z nią w porządku. Jak ktoś może dcoś doradzić to z góry dziękuję.

Pozdrawiam siwy3013.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyjąć na chwilę filtr pyłkowy i sprawdź czy śmierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwy3013

Dzięki ,,ormowiec'' spróbuję tak zrobić , chociaż filtr wymieniłem na nowy także nie wiem czy to coś da.

Pozdrawiam siwy3013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiemu winny jest filtr przeciwpyłkowy, na którym osadza się kurz, który w połączeniu z wilgocią zaczyna tak właśnie śmierdzieć. Ja miałem to samo i po wymianie filtra, a jeszcze wcześniej "przedmuchaniu" kanałów powietrznych nieprzyjemny zapach znikł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pshemo

Potwierdzam, to nie wina grzybkow tylko filtra kabinowego. Po wymianie przestalo smierdziec. Koszt 30zl, wymienialem samemu, czas... do 5 minut ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli przez jakiś czas w samochodzie nie było filtra kabinowego (tak kupiłem swojego passacika). Teraz, pomimo tego, że filtr jest nowy, a przewody wyczyszczone (odgrzybione??) po włączeniu klimy dalej wali jak z murzyńskiej chaty po deszczu. Jak się tego zapachu pozbyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pshemo

Nie wiem co Ci poradzic, ale jak zobaczylem dokladnie swoj filtr po wyjeciu, to :przestraszony: jak moga wygladac bebechy u Ciebie...

Moze skorzystaj z pomocy fachowcow i oddaj autko pod opieke dobrego warsztatu specjalizujacego sie w klimach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwy3013

Dzięki za rady ale tak jak napisałem wcześniej filtr wymieniłem na nowy i klimę odgrzybili mi w firmie która sie w tym specjalizuje.

dalej podaje w aucie normalnie jak u lekarza i to tak mocno ,że po paru minutach głowa mi pęka.!!!!!!! Co jest wszyscy rozkładają ręce?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to zjawisko występuje zarówno na ciepłym jak i zimnym nastawieniu? Czy pod maską w okolicach filtra nic się nie wylało, nie śmierdzi? czy nie ubywa płynu w ukł. chłodzącym? czy korek od pojemnika z płynem do spryskiwaczy jest namiejscu? ... ... ...

 

aha, czy akumulator nie jest pęknięty, nie ma wycieków? nie śmierdzi? kwas siarkowy ma bardzo ostry i specyficzny zapach, jest używany właśnie w akumulatorach, może to być kolejna przyczyna smrodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwy3013

Dzięki bardzo wszystko sprawdzę.

W poniedziałek wstawiam auto do warsztatu to wszystko przejzymy.

A tak na marginesie chociaż nie jestem żadnym fachowcem ,mimo wszystko wydaje mi sie ,że ,,zapach'' pochodzi z klimy.Nie wiem ale poczułem ten sam wchodząc do osiedlowego (małego) sklepu wyposażonego w klimatyzację.Zaraz przy wejściu wisi nad drzwiami i jak sie wchodzi jest dobrze wyczuwalny.

A poza tym kiedy byłem w serwisie czyścić klimę powiedzieli mi ,że w komorze silnika nie ma żadnych nieszczelności, jedynie gdzie mogła by takowa jeszcze wystąpić to w środku w aucie po lewej stronie jest jakiś odparownik czy jakoś tak.Ale z uwagi na to ,że trzeba ponoć rozebrać pół ,,auta'' a oni nie widzą żadnych nieszczelności stwierdzili ,iż nie ma to sensu.(trochę namieszałem ale jakoś tak to wszystko się przedstawia).

Dlatego myślę ,że mimo wszystko przyczyną tego faktu jest klima w moim aucie.A może nikomu sie nie chciało grzebać z tym ,,parownikiem''

Pozdrawiam i jeszcze raz duże dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaspro1

Witam,

mam podobny problem, z kratek wentylacji czuć bardzo uciążliwą woń, jedynie gdy nawiew jest włączony z 5 min na włączonej klimatyzacji to przechodzi. Woń czuć przy każdym uruchomieniu samochodu, zwłaszcza gdy jest dłużej nie używany, oraz gdy włączy się econ, nie da się wytrzymać w samochodzie. Klimatyzacje czyściłem w "profesjonalnej" firmie co pomogło na jeden dzień. Filtr kabinowy jest nowy, sam też czyściłem wszystkie kanały, a nawet parownik pianką i środkiem firmy wurth. Wydałem już mnóstwo pieniędzy na tą klimę i nic nie pomaga. Pomocy!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności