Skocz do zawartości
Gość jachoki

climatronic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jachoki

witam mam pytanko czy klima działa na postoju?czy trzeba ruszyć z miejsca.?mi zadziałała gdy ruszyłem.Jak odpaliłem nie działała

i jeszcze jedno gdy przycisnąłem czerwony i równocześnie klime wyskoczyły mi błedy a mianowicie coś takiego ,co to??????????????

444 00 z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

444 - Żadnych błędów w pamięci

 

Pozdrawiam suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasada działania klimy jest taka że powietrze pobrane jest skraplane czyli jak jedziesz i masz prrzepływ powietrza większy to szybciej schłodzisz autko, wiadomo że na postoju jest mniejszy przepływ powietrza więc pewnie stąd te odczucia, no i pierwszy strzał włączenia autka z klima to wrażenie jakby grzanie miał włączone no taki zapach powietrza z sauny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lepus

?? pierwsze słyszę... Powietrze skraplane? W autach z klimą (no z climatronickiem) wentylator chłodnicy chodzi cały czas, dmuchawa też, więc nie widzę związku z jazdą/postojem. Klima ma chłodzić i tyle, a jak jest to climatronik, to sam dobiera parametry schładzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak jest to climatronik, to sam dobiera parametry schładzania.

miedzy manualem a climatroniciem jest roznica TYLKO w obsludze, a zasada dzialania pozostaje ta sama. climatronic ma funkcje AUTO ktora sama reguluje nawiewy i temperature w aucie, a nie parametry schladzania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że jak stoisz na postoju i włączysz na AUTO to chwilka minie zanim kompresor się właczy, bynajmniej tak jest u mnie. Jak jade i klikam AUTO to trybi w 3 s. na postoju z 10 s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za przejęzyczenie. Chodziło mi o to że jak jedziesz to pęd powietrza jest większy i szybciej dmucha na chłodnicę klimy (skraplacz) a tym samym szybciej odbywa się proces schładzania, wyżej napisałem że skrapla się powietrze ale chodziło mi o wychładzanie gazu w obiegu. Oczywiście wentylator musi chodzić od momentu włączenia autka ale na postoju świeżo po odpaleniu samochodu czas chłodzenia na pewno będzie dłuższy niż podczas jazdy. Sprawdziłem to już w nie jednym samochodzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności