Skocz do zawartości
Gość igor

Skrzypiący schowek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość igor

Bardzo denerwująca sprawa - skrzypiący, hałasujący schowek po stronie pasażera. Sprawa szczególnie uciążliwa na naszych nierównych, wyboistych drogach. Jeśli ktoś z Was przerabiał ten temat i sobie z tym poradził, to proszę o podpowiedzi i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.

Tez to miałem, kup sobie w serwisie nowe gumowe zderzaczki. Są dwa, jeden po lewej stronie u góry, drugi po prawej. Cena 0,50 zł jeden. Poszedłem na całość i kupiłem komplet :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra mega kotlelt ale co tam , może krechy nie dostanę ;) U mnie na dziurach też zaczął trzeszczeć ale wydaje mi się że jest to wynikiem luzu drzwiczek. Jak zamknę schowek to mam z 0.5 cm luzu drzwiczek, znaczy mogę je ręką do góry troszkę podciągnąć, Patrzyłem u Artmina i on ma sztywne te drzwiczki a u mnie po jeździe po szczecińskich dziurach jakby troszkę opadły. To co czeka mnie rozbiórka schowka? Da się to jakoś na tych zębatkach- co drzwiczki chodzą- podciągnąć je ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź ile masz luzu na zamku zatrzaskującego schowek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić czy wszystkie wkręty trzymające schowek są dobrze dokręcone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie na dziurach też zaczął trzeszczeć ale wydaje mi się że jest to wynikiem luzu drzwiczek. Jak zamknę schowek to mam z 0.5 cm luzu drzwiczek, znaczy mogę je ręką do góry troszkę podciągnąć, Patrzyłem u Artmina i on ma sztywne te drzwiczki a u mnie po jeździe po szczecińskich dziurach jakby troszkę opadły. To co czeka mnie rozbiórka schowka? Da się to jakoś na tych zębatkach- co drzwiczki chodzą- podciągnąć je ?

Łysy ja u siebie właśnie wczoraj zwalczyłem to trzeszczenie. Rozbierałem skręcałem smarowałem zębatki i nic to nie dawało. W końcu wziąłem trochę na palca wazeliny technicznej tak minimalnie i posmarowałem te gumowe odboje i te bolce zatrzaskowe co są po bokach na klapie schowka i jest cisza:) Najbardziej hałasowały właśnie te zatrzaski, wystarczy je dookoła przesmarować. Spróbuj tego zanim zaczniesz wszystko wyciągać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ariel za cenną wskazówkę. Po week będziemy z Szafcikiem walczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności