Skocz do zawartości
Gość perseweracja

Akustyka tylnych drzwiach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość perseweracja

Mam paska 1.9 tdi 1997. Moj problem polega na tym, ze orginalnie nie mialem glosnikow w tylnych drzwiach, podciagnolem kable i zamontowalem glosniki ale bardzo zle chodza, mialem te glosniki w innym aucie i bylo spoko, bylem u elektroniksa sprawdzil podlaczenie i wszystko jest dobrze powiedzial ze problemem jest akustyka tylnych drzwi. Czy ktos jeszcze ma taki problem?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to głosniki są. Współosoiwe, odseparowane (bas na dole a cykacz u góry). Poiwem tak. Miedzy Bogiem a prawdą kierowcy i pasażerowi z przodu nie potzrebne są głosniki w tylnych drzwiach. Nawet mogą przeszkadzać - rozpraszaja scenę muzyczną, która jak wiadomo ma być z przodu. Kiedyś zachorowałem na głośniki z tyłu. Nie miałem instalacji z tyłu, co wiecej ine miałem maskownic (kratek) tylko zaslepkę. Dokonałem karkołomnego wyczynu - wywiercenia kilkuset otworków w zaslepckach wierełkiem 0,2 mm. Wierciłem od rana do nocy dwa dni - ktrucho z kasą było i 60 zł za kawałek plastiku powiedziałem, że nie dam.

No i założyłem na dół tylko niskotonowe (oryginały) i... i nic ani nie lepiej anie nie gorzej dla tych "z pierwszej klasy". Może na postoju czuc więcej basu. Dlapasażerów z tyłu same niskotomnowce spektakularnych doznań nie powodują. Cykacze wystarczają te, które są w słupukach. teraz mając większe doświadczenie nie męczyłbym się z wierceniem i montowaniem tylko np. napiłbym sie piva albo poszedł sie przejść ... na pivo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość perseweracja

Glosniki magnata z malymi cykaczami, a zaslepki to kupilem za 10 zl jakies zamienniki ale tez pasuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perseweracja, jeżeli elektryk sprawdził, to juz nic nie poradzisz... bo jedyne co mi przychodzi na myśl, to podłączyć przód i tył w przeciwfazie... masz... 16 możliwości (kombinacji) podłączenia głośników przód / tył . Dwie są poprawne ;) Jeżeli lewy z prawym gra w przeciwfazie, to zamiast basu usłyszysz dudnienie. Nie jest ważna polaryzacja, byle zachować taką samą po obydwu stronach. Jeżeli do tego rozpatrujesz i tył, to musisz zachować zgodność tył - przód -> bo wtedy to nie zagra i usłyszysz tylko dudnienie...

 

Po zamontowaniu tylnych głośników w swoich drzwiach byłem BARDZO zadowolony. Może jedynie lekko wkurzony na siebie, za poświęcenie 4 spinek (po 4,50zł każda), ale odkąd mam taki zestaw to uważam, że mówienie o psuciu sceny muzycznej za osobą słuchającą to... bzdura. Bawiąc się faderem podczas słuchania muzyki możesz to łatwo ocenić. Dla mnie bez "tyłu" to po prostu nie gra tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szczygiw

Ja mam u siebie 4 glosniki standard tj. 2 pod szyba z przodu i z tylu. I fader mam ustawiony z przeaga na tyl!!! Zgadzam sie z mareckiem ze jezeli o tyl chodzi to musi on byc. Bez tego to nie muzyka... Mysle teraz o wstawieniu glosnikow w tylnie drzwi... Co radzicie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sceny muzycznej Paniowie będę musiał spisać z Wami protokół rozbieżności, cóż ale może ja jestem na innej "szkole" wychowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrados, przedyskutujemy to przy cheers.gif na majówce VW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem z tej drugiej szkoly, o czym wielokrotnie pisalem ale co kraj to obyczaj i kazdy lubi cos innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konrados, przedyskutujemy to przy Obrazek na majówce VW ;)

 

Tak, tak jestem dwoma łapkami za... :) W dodatku, że świeci mi się kontrolka rezerwy piwnej od dłuższego czasu... I jeszcze nie daj Boże zapowietrzy mi się układ paliwowy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności