Enevo Zgłoś #1 Napisano 17 Grudnia 2024 (edytowane) Cześć wszystkim, Passat b7 2012, 2.0 tdi 140km Pytanko odnośnie do taśmy kierownicy, zwijaka, czujnika kątu skrętu kierownicy, problemy: - Z halogenem przy skręcaniu - Świecąca się ikona poduszki powietrznej - brak klaksonu - przyciski kierownicy nie działają Czytając forum w sumie dość jasno wynika, że problem leży w problemie braku prawidłowego przepływu prądu. Moje pytanie, bo nie mam żadnego vcdsa itd. czy idzie to tylko wymontować, polutować, złożyć spowrotem i bez usuwania błędów będzie śmigać? Czy to na tylko niewiadoma, że możliwa będzie potrzeba np. kalibracja jakichś czujników lub kodowania samej taśmy? Zastanawiam się czy zabierać się za to w garażu czy lepiej oddać od razu do majstra. Edytowane 17 Grudnia 2024 przez Enevo Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Enevo Zgłoś #2 Napisano 17 Grudnia 2024 Wszystkie gwiazdy na niebie mi mówią po przeanalizowaniu różnych for, że najważniejszy jest sam moduł, więc zakładając że to tylko przerwana taśma po przywróceniu ciągłości obiegów bez potrzeby programowania powinno wszystko wrócić do normy. Dobrze by było jednak usłyszeć to od kogoś mądrzejszego ode mnie Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Matiz4 Zgłoś #3 Napisano 21 Grudnia 2024 Jeżeli nie masz vcds to za wiele nic nie zrobisz, nawet nie skasujesz błędów, nie wiadomo nawet jakie masz błędy, z tego co nie działa to napewno zerwana taśma, ale co więcej to tylko diagnostyka. Najlepsze rozwiązanie oddaj auto do specjalisty który naprawi taśmę za 200zł, a nie wsadzi zwijaka za 700zl. Dodatkowo zdiagnozuje prawidłowość działa czujnika kąta skrętu g85. 1 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
nTomek Zgłoś #4 Napisano 22 Grudnia 2024 W dniu 17.12.2024 o 19:13, Enevo napisał: przerwana taśma po przywróceniu ciągłości obiegów bez potrzeby programowania powinno wszystko wrócić do normy Wszystko oprócz błędu od poduszki powietrznej. Jeśli czujesz się na siłach żeby to połatać to chyba warto zrobić samemu, a na końcu podjechać do kogoś z kablem i skasować błędy. 1 Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Enevo Zgłoś #5 Napisano 29 Grudnia 2024 Ciągle trąbi:D Podczas demontażu, zaobserwowałem że kable od wtyczki airbagu od zwijaka, chyba airbagu, taka żółta z lewej strony na dole podłączana, miała oderwany biały kabel - polutowane, wygląda okej. Taśma zerwana, brakuje 1cm, zamówiłem nową ale myślałem ze jak złożę to do kupy to będzie okej - jednak klakson trąbi nie przerwanie po włożeniu kluczyka. Teoretycznie nie zmieniło się nic, robione ze zdjęta klemą. Plan to złożyć taśmę na gotowo i do mechanika kasować błędy. @nTomek kojarzysz czy jeżeli obwod klaksonu nie jest zamknięty, to klakson będzie trąbić? Na moje nie ma to żadnego sensu bo obwód domyka się i tak po wciśnięciu kierownicy, a pomimo to z podpiętą wtyczką wielopinową od kolumny kierownicy (tej gdzie są kierunki itp) ciągle trąbi, bez niej - nie. Póki co 1:0 dla taśmy Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
nTomek Zgłoś #6 Napisano 30 Grudnia 2024 W dniu 29.12.2024 o 17:42, Enevo napisał: jeżeli obwod klaksonu nie jest zamknięty, to klakson będzie trąbić? Nie będzie. Skoro masz multifunkcję to klakson jest podłączony do czarnej wtyczki, która jest podłączona do przycisków w kierownicy. W dniu 29.12.2024 o 17:42, Enevo napisał: zamówiłem nową Samą taśmę czy cały nowy moduł? Jeśli to drugie to jaka litera na końcu? (podaj stary i nowy) Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Enevo Zgłoś #7 Napisano 31 Grudnia 2024 Właśnie sama taśma przyjechała, zaraz będę łączyć wszystko. 13 godzin temu, nTomek napisał: Nie będzie. Skoro masz multifunkcję to klakson jest podłączony do czarnej wtyczki, która jest podłączona do przycisków w kierownicy. No właśnie, a klakson trąbi, czyli chyba jakaś zwarka musi być na płytce PCB. Nie mam nigdzie schematu ani działającego zwijaka żeby porównać, ale na tym konektorze 16 pinowym - na pinie 10 i 11 pokazuje mi oporność 917 Ω, nie wiem czy to nie przez to. Zobaczę z zarobioną taśmą czy dalej będzie trąbić nieprzerwanie i czy reszta modułów działa. 13 godzin temu, nTomek napisał: Samą taśmę czy cały nowy moduł? Jeśli to drugie to jaka litera na końcu? (podaj stary i nowy) 5K0.953.569R - numer na zwijaku, znalazłem już nówkę w razie jeżeli sam zwijak okaże się dziabnięty. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
nTomek Zgłoś #8 Napisano 31 Grudnia 2024 7 godzin temu, Enevo napisał: 5K0.953.569R Ten jest bez multifunkcji. Jeżeli taki założyłeś to 1. nie masz obsługi multi, 2. klakson jest inaczej podłączony i sterowany analogowo (piny 7 i 8 na żółtej wtyczce zwijaka) i pewnie dlatego ci trąbi. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Enevo Zgłoś #9 Napisano 31 Grudnia 2024 (edytowane) 2 godziny temu, nTomek napisał: Ten jest bez multifunkcji. Jeżeli taki założyłeś to 1. nie masz obsługi multi Ogólnie to samochód kupiony trochę po taniości, kilka rzeczy do zrobienia w tym te wymienione wyżej, nie znam też dokładnej historii samochodu i nie wiem jaka kierownica wyjechała z fabryki, z tym zwijakiem był jak go kupiłem. Złożone, jak przewidywane poduszka świeci się dalej, ku mojemu zdziwieniu klakson działa prawidłowo. Nie działa: - Poduszka, - doświetlenie zakrętów - przyciski na kierownicy. Sugerujesz, że tu była kierownica bez przycisków? Hmm, jak by do tego podejść żeby działało wszystko co powyżej? Okej, znalazłem, że bez odczytu modelu sterownika z VCDSa to można co najwyżej do wróżki zadzwonić Edytowane 31 Grudnia 2024 przez Enevo Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
nTomek Zgłoś #10 Napisano 1 Stycznia 2025 22 godziny temu, Enevo napisał: Sugerujesz, że tu była kierownica bez przycisków? Hmm, jak by do tego podejść żeby działało wszystko co powyżej? Albo tak, albo był inny moduł kierownicy. Ciężko powiedzieć. Kup sobie VCDS'a to będziesz mógł sprawdzić więcej rzeczy. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach