Skocz do zawartości
Gość garfield

Maksymalna masa całkowita przyczepy w Waszych Passatach..

Rekomendowane odpowiedzi

Moj 1.9TDI PD 131KM z dołączanym hakiem ma wpisane w briefie 1600kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może trochę usystematyzuje dla passata B5fl kombi ( dane katalogowe max. VW )

 

tdi 74kW 1600 kg

tdi 96kW 1700 kg lub 4x4 2000 kg

tdi 100kW 2000 kg

tdi 120 kW 2000 kg

tdi 132 kW 2000 kg

 

Pb 75 kW 1400 kg

Pb 85 kW 1600 kg lub 4x4 1700 kg

Pb 96 kW 1400 kg

Pb 110 kW 1500 kg lub 4x4 1700 kg

Pb 142 kW 2000 kg

Pb 202 kW 2200 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tdi 96kW i mam wbite w dowodzie 1400kg :-( Da się cos z tym zrobić jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz hak na większą wagę to rzeczoznawca/diagnosta może ci dać papier stanowiący podstawę do zmiany zapisu w dowodzie, ale rewelacji się nie spodziewaj, max 200 kg,

 

Tomasz skąd brałeś dane? Z tego co ja wiem tdi 74 kw ma katalogowe 1400kg zarowno sedan jak i kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B4 1,9TDI Variant i w dowodzie w rubryce O1 mam wbite 1200kg, w rubryce O2 pusto.

Co ciekawe, samochód nie ma haka.

 

Edit: przepraszam, nie doczytałem że temat jest o B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam takie pytanie w dowodzie mam wpisane 1500kg dla przyczepy z hamulcem a chcialbym ciagnac lawete, czy gdybym zalozyl hak o homologacji na 2000kg moglbym zmienic jakos ta mase w dowodzie np u diagnosty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie jest 1600kg. 1.9 tdi avf 131 KM, napęd na jedną oś.

 

---------- Dodano o 11:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:48 ----------

 

Chyba nie kolego. Bo DMC dopuszczalnej przyczepy nie może przekraczać masy samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie kolego. Bo DMC dopuszczalnej przyczepy nie może przekraczać masy samochodu.

 

Raczej może. DMC przyczepy nie może przekraczać DMC samochodu.

 

B5 Variant 110km TDi (AVG) 4 motion 99 rok w dowodzie wbite: z hamulcem - 1800kg, bez hamulca - 730kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DMC przyczepy nie może przekraczać DMC samochodu.

 

i to też nie jest pełna... prawidłowa odpowiedz. Są samochody konstrukcyjnie przystosowane (np samochody terenowe a nie takie co udają terenówki) które moga ciągnać przyczepę o DMC większym niż one same posiadają. W koncernie VAGa nawet jest takie autko.... Volkswagen Touareg. DMC tego samochodu to 3 Tony a DMC przyczepy dla niego to 3,5 Tony - oczywiście przyczepa z hamulcem ;)

 

 

Także patrzeć w dowód w DMC przyczepy i śmigać ;)

 

moje wozidło ma DMC przyczepy z hamulcem 1400 kg. bez hamulca - 650kg :P

Audi a6 quatro 2.5 TDI ma 1900/750 kg (z hamulcem/bez hamulca).

 

pozdro mniszek.

Edytowane przez mnichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chce założyć w moim pasku 1.9tdi 110km synchro hak holowniczy i mam pytanie bo znalazłem na allegro używany westfalia w cenie 300zł, a za ta kwotę można już kupić innej firmy X tylko ze nowy. Co polecacie??

link do aukcji: http://allegro.pl/vw-passat-b5-b5-fl-4x4-motion-97-05-oryginalny-hak-i3415382634.html,

puzniej mam zamiar kupic przyczepe kempingową o masie dmc gdzies do 1500kg i wakacje a czasem dlugie weekendy spedzac na wyjezdzie. Jak myslicie bedzie to duze obciążenie do autka da sobie rade?? duzo wieksze jest spalanie?? jak z przyszpieszeniem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mimo ze auto nie mialo haka ma 1300kg DMC

teraz mam hak ale jeszcze nie przerejestrowany

idzie to zwiekszyc

ktos wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puzniej mam zamiar kupic przyczepe kempingową o masie dmc gdzies do 1500kg i wakacje a czasem dlugie weekendy spedzac na wyjezdzie. Jak myslicie bedzie to duze obciążenie do autka da sobie rade?? duzo wieksze jest spalanie?? jak z przyszpieszeniem??

 

Kolego auto da rade z taka cepka ale jazda nie bedzie juz komfortowa. Przy max. DMC przyczepy bedzie sie powoli rozpedzal i hamowal. Co do spalania na pewno wzrosnie a o ile to juz kwestia praktyki i stylu jazdy. Moj bez cpki w trasie okolo 10l a z cepka okolo 13l. Znam takich co spalanie rosnie im x2 jak ciagna cepke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mimo ze auto nie mialo haka ma 1300kg DMC

teraz mam hak ale jeszcze nie przerejestrowany

idzie to zwiększyć

ktoś wie ?

W Polsce da się wszystko (nie zawsze prosto ale się da). Pytanie tylko po co?

Jeżeli zwiększysz to nieznacznie (mimo wszystko patrzą na homologację).

Dodatkowo 1300 dla twojego auta to już naprawdę pokaźna aga i wcale tak lekko jeździć nie będzie. Obciążanie większym ciężarem może mieć negatywne skutki (konstrukcja auta, zużycie sprzęgła, turbinka i wiele innych).

Dodatkowo jeżeli nie masz kat. B+E to na B możesz ciągnąć każdą cepkę pod dwoma warunkami:

- DMC auta + DMC przyczepy NIE może przekroczyć 3500kg

- DMC przyczepy musi być mniejsze lub równe MW auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności