Skocz do zawartości
Gość milus32

Podrabiany olej silnikowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość milus32

Witam.

 

Zamierzałem zakupić na allegro olej. Jest to Castrol pełen syntetyk więc na allegro można zaoszczędzić parę groszy, ale obiło mi się o uszy że można trafić na podrube!!!

Moje wątpliwości wzięły się z tąd że ostatnio ktoś na forum odradzał (może nie dosłownie) zakup oleju właśnie na allegro. Pewnie bym puścił to mimo uszu, ale dziś będąc na wymianie klocków u znajomego majstra przyszedł klient co by wspomianemu mechanikowi upłynnić bańkę jakiegoś oleju po mocno atrakcyjnej cenie. Ku mojemu zdziwieniu został odesłany na "drzewo".

Chciał nie chciał zaciekawiło mnie czemu tego nie wziął? Zostało mi wyjaśnione że okazyjny zakup takiego oleju może się skończyć remontem silnika. Jak twierdzi wspomniany majster sporo rzeczy zciąga z allegro prucz wszelakich płynów głównie chodzi o oleje.

Możliwe że jest aż tak źle, że jest aż takie ryzyko!!!

Oczywiście się wystraszyłem i pewnie wyląduj w sklepie, ale temat mnie poruszył do żywego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość centurion

ja kupuje w Zielonce koło W-wy ale też biorę w pojemnikach orginalnych wymiana gratis :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może czytałeś mój post napisany w tym wątku . Wierz mi, ale jeżeli coś ma bardzo okazyjną cenę to:

albo z orginałem ma jedynie wspólną nazwę,

albo jest z tzw. "importu wewnętrznego", czyli kradzione.

Tylko ile można ukraść oleju :krzeslem: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja właśnie przed świętami kupiłem na allegro olej półsyntetyk Mobil1 za 68zł 4L + 11zł przesyłka więc razem wyszło 79zł. Ten sam olej w sklepie z "oleje filtry itd." kosztuje 90zł 4L więc w kieszeni zostało jeszcze na filtr oleju. Olej wygląda na oryginalny, mam w garażu starą butelkę z poprzedniej wymiany i sa prawie takie same ;) różnią się naklejką na tej z allegro nie ma polskich napisów :hyhy:

Ale szczerze powiem że nie wiem czy się zdecyduję na kolejny taki zakup...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamierzałem zakupić na allegro olej. Jest to Castrol pełen syntetyk

A tak poza tym że podrabiany czy nie to fachury z tego forum nie specjalnie polecają Castrol.

Ale cóż..... co mechanior to opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamierzałem zakupić na allegro olej. Jest to Castrol pełen syntetyk

A tak poza tym że podrabiany czy nie to fachury z tego forum nie specjalnie polecają Castrol.

Ale cóż..... co mechanior to opinia.

 

A na bliźniaczym forum golfa castrol chyba króluje :). Ja olałem te wszystkie opinie głoszone niejednokrotnie przez ludzi nie mających najmniejszego pojęcia o budowie i działaniu silnika i podbudowany opinią kolegi z tego forum zalałem szwajcarski olej Panolin, wcześniej używałem mobila. Moim zdaniem kupno oleju na allegro wiąże sie z dużym ryzykiem trafienia na g.... , a przecież ktoś jeszcze na tym zarabia. A tak wogóle to temat wałkowany milion razy na każdym forum samochodowym.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dandi78 interes zycia zrobiles :padam: ja place w sklepie za 4l mobila 10w 79zl i wiem co mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
ja place w sklepie za 4l mobila 10w 79zl i wiem co mam.

 

 

A w jakim sklepie dokonujesz takich cudownych zakupów?

Hurtowa cena tego oleju waha się w IC, Hart, Moto-Profil, Brn-ski od 77zł do 81zł za 4 -litry. Może ktoś kto handluje samymi olejami ma je jeszcze taniej ale napewno nie poniżej 70zł. Przy takim poziomie zakupu tego oleju to zarobek na nim ma symboliczny i raczej nie żyje ze sprzedaży olejów.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olej wygląda na oryginalny

Wybacz, ale nie jesteś w stanie odróżnić w "domowy" sposób czy olej jest oryginalny czy nie - równie dobrze mogli wlać do tej butelki olej firmy kciuk do góry z tesco... butelka nic nie mówi - w Przeźmierowie na giełdzie swego czasu skupywali puste butle po olejach - ciekawe po co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat już był omawiany i chyba każdy forumowicz juz wie gdzie nie kupować.. :)

Ja mam takie tylko pytanie, poprzedni własciciel lał do mojego silnika castrol GTD magnatec 10/40.

 

Ja też raz nalałem tego oleju, ale niedługo będzie nastepna wymiana i mam pytanie czy pozostać przy tym oleju czy zmienić na inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

ali-g, ja na takim jeżdżę, za tydzień wymieniam olej i mam zamiar zalać go ponownie. IMO jest :ok: ale i tak zaraz ktoś powie :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hha nie ponizej 70zl, tylko ponizej 80. poprzednio kupowalem za 82. gdzie? u byloka kupuje. gosciu ma takie obroty, ze nie musi dawac marzy na olej. kazdy kto choc raz byl w gliwicach bedzie wiedzial o kogo chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

souler, ten gościu to detalista - gdy jeszcze siedziałem w branży, to gościu był naszym klientem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może i źle zrobiłem kupując olej na allegro, ale nie każdy sprzedawca jest od razu oszustem.

Podejrzewam że olej który kupiłem jest z jakiegoś kraju UE gdzie jest sporo tańszy niż u nas bo nie jest obłożony krwiopijczymi akcyzami i podatkami :[ które co rusz funduje nam nam wspaniały rząd... :dobani: a jakiś przedsiębiorczy rodak zakupił większą ilość przywiózł do Polski i teraz może trochę zarobić...

 

Pozdrawiam Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

dandi78, ceny w UE są na podobnym poziomie co w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość milus32

Już mniej więcej wiem o co chodzi. Dla paru groszy nie będę ryzykował zakupu na allegro. Jest w tym temacie wiele niejasności i każdy ma swoje zdanie (doświadczenie). Bańka była 4-ro, lub 5-cio litrowa oryginalnie zapakowana, ale tak jak przy gorzale nie ma to większego znaczenia - polak potrafi. ORMOWIEC utwierdził mnie tylko w tym temacie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biedrona jasne, ze detalista, ale niektore ceny ma niskie, niektore odrobine wyzsze, ale wiekszosc gratow u niego dostane i obsluga jest ok. nikt ci kitu nie cisnie, ze cos jest super, jak nie jest. zapytasz gosci to powiedza co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ogólnie mi wiadomo, że cała rzesza sklepów i warsztatów ze śląska bierze materiały, oleje i częsci z IC, PHP Hart, Bronowski lub Moto-Profil. Jest jeszcze kilka mniejszych hurtowni jak Aris ale tanio w hurcie jest tylko u w/w.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności