Skocz do zawartości
Gość Abach

1,9 TD 75 km co jakiś czas traci moc i dymi na czarno

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Abach

Witam

Mam Passata od prawie dwóch lat.

Super auto, komfort, duzo miejsca i mimo słabego silnika jazda nim sprawie przyjemność :)

 

Ale od początku użytkowania mam pewien problem.

Co ok. 1500-2000 km coś się "przestawia", auto traci na mocy i dymi na czarno. Jakby niespalone paliwo (brak powietrza). Pojeździ tak jakiś czas i nagle wszystko wraca do normalności. Bezproblemowo jedzie dalej 1500-2000 km. Potem znów to samo. I tak w kółko.

Zgłaszałem tą usterkę w serwisie, ale nic nie mogą wykryć. Druga sprawa, jak przyjeźdźam do warsztatu zawsze akurat jest wszystko OK. Co utrudnia wykrycie usterki.

 

Auto w okresie "niedyspozycji", traci na mocy niewiele, jeżeli chodzi o prędkość maksymalną, jedzie ok 140 km/h (normalnie ok 160 km/h). Ale wolno przyśpiesza i o wyprzedzaniu lepiej zapomnieć. Druga sprawa, przyciśnięcie pedału przyśpieszenia objawia się dymieniem z rury wydechowej. Zatrzymałem się ostatnio na parkingu autostrady i przygazowałem dość mocno, na sniegu pokazała się czarna plama podobna do czadu z kominka.

Najbardziej zastanawia mnie fakt, że "niedyspozycja" mija i dłuższy czas auto zachowuje się jak nowe z salonu :niepewny: Potem znów to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wg sie przycina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boostertd

objawy tak jak u mnie tylko ze u mnie robilo sie tak non stop co pare kilometrow i okazalo sie ze to turbina wiec moze warto w tym kierunku patrzec i byc moze problem jest taki jak wspomnial kolega souler, a tak apropos 160 na max to ajkos bidnie moj pasek bez turba tyle dal rade pociagnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Abach
moze wg sie przycina

 

Co to znaczy? Jak to usunąć?

 

a tak apropos 160 na max to ajkos bidnie moj pasek bez turba tyle dal rade pociagnac

 

Szczerze mówiąc nigdy nie sprawdzałem jadąc samemu. Jest to moje drugie auto i używam go praktycznie na dłuższe wyjazdy z całą rodziną. Zapakowany bez większych problemów osiąga 150-160 km/h.

 

Najgorsza jest ta usterka. Nawet gdybym chciał go sprzedać, nie miałbym sumienia kupującemu o niej nie wspomnieć :(

Dlatego chcę koniecznie ją usunąć bez względu na koszty.

Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Zbliża mi się przegląd na 200 000 i przekazałbym sugestie warsztatowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość scarone

wiem że w tdi wina zazwyczaj leży po stronie czujnika masy powietrza czujnik umieszczony koło filtra powietrza na rurze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może końcówki wtrysków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ePiotr

a tak z ciekawosci zapytam ile pali Ci to auto bo nabylem niedawno takie samo i pali 8,1-8,3l /100 km.troche duzo moim zdaniem i musze cos z tym zrobic,idzie chyba normalnie(zawsze mialem benzyniaki i nie bardzo mam z czym porownac chyba ze do firmowego Citroena Berlingo 1,9D ale tu pasek wypada raczej slabo :zalamany: )nie dymi ale troche ciezko pali(chodzi oczywiscie o auto jakie masz w opisie 1.9 TD AAZ 75 KM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Abach

Ile pali? To trudne pytanie :)

Mniej więcej ok 7 litrów/100 km.

Trudno mi to dokładnie sprawdzić, bo pojemnośc mojego baku nie jest stabilna ;P

Mieści nawet ok 100 litrów paliwa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ePiotr ten silnik nie moze ciezko palic. musi byc od strzala na zimnym i na cieplym moze robic ze 2 obroty walem wiecej - taka cecha charakterystyczna. masz albo walniete swiece albo zly kat wtrysku i to bym pierwsze sprawdzil, biorac pod uwage twoje spalanie. tyle to moze brac w miescie. jesli nie kopci to wtryski teoretycznie ok.

 

Abach spalanie ponad 6 [100-120km/h] na trasie i z 8 w miescie. tak to sie u mnie ksztaltuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ePiotr

kat wtrysku juz sprawdzilem i jest ok,znajomy mechanik niedlugo wymieni wtryski i rozrzad sprawdzi na wszelki wypadek bo nic innego do glowy mu nie przychodzi

u mnie takie samo spalanie na trasie jak i na krotkich trasach przy b.spokojnej jezdzie i max 120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Abach

Zeszliście trochę z tematu :hyhy:

 

A ja dalej nie wiem co z moją utratą mocy i dymieniem :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czytac umiesz? dostales minimum 2 odpowiedzi co nalezy sprawdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności