Skocz do zawartości
kamilson_92

diesel Odpalanie, problem z diagnostyką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu borykam się z problemem z odpalaniem mojego passata.

 

Silnik: 1.9 TDI AVF, manuał

 

Mianowicie. Czasem odpala normalnie, czasem kręci długo, na kilka razy przekręcając stacyjkę. Zauważyłem, że czasem wskazówka obrotomierza wędruje na 2-3k rpm podczas kręcenia rozrusznikiem. Czy miał ktoś z was może taką przypadłość? Chodzi mi po głowie czujnik położenia wału korbowego. 

 

Póki co zamówiłem filtr paliwa (dawno nie wymieniałem - tak czy tak - nie zaszkodzi) oraz czujnik temperatury. 

 

Kolejnym problemem współwystępującym jest turbo, regenerowane już kilka ładnych lat temu, zaczęło gwizdać też już jakiś czas temu, ale pompuje ladnie, auto się zbiera, więc jakoś tam się przemieszczam z A do B, jednakowoż ostatnio zaczęło kaprysić w ten sposób, że podczas jazdy samo z siebie postanawia nie ładować, po chwili znów się włącza (bez konieczności gaszenia i odpalania auta) 🤣 Co o tym sądzicie? Wiem że zapewne warto by bylo znów regenerowac chociażby ze względu na głośne gwizdanie (niczym syrena wozu uprzywilejowanego 🤣) Chyba, że wina jakiegoś podciśnienia z tym "ładowaniem przerywanym"? 🤣

Passat jest ze mną od 10 lat, usiłuje zawsze sam przy nim dłubać, służy mi do dojazdu do pracy, więc nie chce wydawać nań kosmicznych kwot, bo jego wartość rynkowa już nie jest taka jak kiedyś 😆

Z góry dzięki za sugestie co do w/w usterek. Pozdrawiam serdecznie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności