Skocz do zawartości
Gość pazder

Czy 195/60 15 czy 205/60 15.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pazder

witka

 

Jak bedzie sie jezdzic jak zmienie na większe niż 195 15. bo niechce zmieniac na większe felgi. Chodzi o komfort.

co radzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szerszych oponach lepiej sie trzyma drogi a na nizszym profilu mniej buja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza konfortem,powinieneś pomyśleć również o tym,aby licznik za dużo ci nie przkłamywał.

 

Przy przesiadce ,na pewno jest parę zalet i Wad

Zalety są takie że auto na prostej(bez kolein)drodze będzie się lepiej prowadziło,i będzie lepiej wyglądało

Wady,to:

Auto na pewno będzie miało mniejszą prędkość max,będzie więcej paliło(minimalnie więcej) i na koleinach będziesz musiał pewniej trzymać kierownice(szybko się przyzwyczaisz .

Moim zdaniem różnicę przy przesiadce z 195 na 205 będą niezauważalne(znikome)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zetes

oryginalnie B5 ma opony 195/65 R15, prawidłowy zamiennik na szersze to 205/60 R15. Na lato polecałbym 205, a na zime 195

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass

Fabryczny rozmiar w pasku B5 - 195/65R15 - ma obwód 1937 mm

Opony 205/60R15 są zamiennikiem dopuszczonym przez fabrykę i mają obwód 1912 mm - nie zauważysz nawet różnicy - komfort ten sam. Natomiast 195/60R15 - to koło zamałe -obwód jedynie 1876 mm - tu już widać różnicę - może spaść komfort , przekłamywać licznik i możesz o coś przywadzić spodem - ten rozmiar odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pazder

bo mam wielki dylemat, czy założyc oponki 205/65 15, czy kupic alusy 16 lub 17 z oponami . co radzicie. nigdzy nie miałem wiekszych felg niż 15. i niewiem jak sie jeżdzi na większych.czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass

205/65R15 - Totalna pomyłka - za duże koło do tego auta - będziesz czuł się jakby ukł kierowniczy był z gumy.

Jeżeli coś większego to 205/55R16 - akceptowalny kompromis pomiędzy wyglądem ,prowadzeniem i komfortem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boro

ja proponuje 225/45 17r bo mam takie do sprzedania :D opony sa fajne i trzymaja sie drogi ale chyba nie do passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass
a ty na jakich jezdzisz???

Ja ma 195/65R15 Uniroyale rally 550 - bo głównie żonka śmiga i co ma walczyć z koleinami, a poza tym jak wybieram oponki na lato do decyduje trzymanie na wodzie- zawsze szerszy kapeć będzie ciut bardziej podatny na aquaplaning, a i wtym rozmiarze trzymanie na suchym nie jest złe.

Myślałem o 16 , ale jak mam alusy 15 to co będę kombinował :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manta69

Proponuje ci 205/55/16"felga 7J .Dobrze sie na tym jezdzi,wyglad OK,po prostu sprawdza sie na naszych drogach.Jezdzilem na 17" i wiecznie mialem stresaa-a to chyba krzywa po dziurze,a to tam nie pojade bo zniszcze felgi itd,itd.

Ja kupilem nowy kpl.felgi +opony+montarz+gwarancja=2500pln

Polecam,lepiej nazbierac troche kasy i kupic pozadne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość manta69

Proponuje ci 205/55/16"felga 7J .Dobrze sie na tym jezdzi,wyglad OK,po prostu sprawdza sie na naszych drogach.Jezdzilem na 17" i wiecznie mialem stresaa-a to chyba krzywa po dziurze,a to tam nie pojade bo zniszcze felgi itd,itd.

Ja kupilem nowy kpl.felgi +opony+montarz+gwarancja=2500pln

Polecam,lepiej nazbierac troche kasy i kupic pozadne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Robert1974

ja kiedyś miałem w poprzednim pasku 195/65/15 a teraz w tym pasku mam 205/55/16 i nie ma za dużej różnicy. Ale lepiej wygląda 205/55/16 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezdzilem na 205/65/15 na fabrycznej stalówce. Generlanie nie bylo roznicy pomiedzy 195 a 205. I tak balon ogromny i prowadzenie do dupy. Tracja identyczna jak na 195.

Bardzo szybko przeskoczylem na 225.45.17 i trakcja i przyczepnosc jest duzo lepsza tylko troche wieksze opory :) w ogole sie nie przejmuje koleinami a mam 7,5" szerokosci. Co do dziur... to trzeba omijnac :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oryginalnie B5 ma opony 195/65 R15, prawidłowy zamiennik na szersze to 205/60 R15. Na lato polecałbym 205, a na zime 195

 

Tu sie nie zgodze ja oryginalnie mam 205/55/R16. Taka oponke tez mam w zapasie i taki rozmiar widnieje we wlepce w bagazniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mner

Słuchaj się manta69 205/55/16 to jest najlepszy rozmiar i najrozsądniejszy ja na takich latem jeżdżę i nawet na takich samych alusach jak manta69. Do tego dobre gumy i komfort zachowasz, na wodzie tez się bał nie będziesz jedyna różnica jaką odczujesz to mimo wszystko trochę trudniejsze prowadzenie na koleinach ale do zniesienia i się przyzwyczaisz (tylko trzymaj na początku mocniej kierownicę i się nie wystrasz potem nawet o tym zapomnisz :):):) na spalaniu jest tak niewielka różnica, że nawet jej nie zauważysz. [/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafaello666

Polecałbym zostać prz rozmiarze 15. Za cenę tanich gum 17 będziesz mógł kupić bardzo dobre 15. Ja używam na lato 205/60/15 i wydaje się być ok. Oczywiście, że duża felga i szeroki, niski kapeć to ma wygląd ale przy naszych drogach, dziurach i kraweżnikach jakoś mało praktyczne się to wydaje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecałbym zostać prz rozmiarze 15. Za cenę tanich gum 17 będziesz mógł kupić bardzo dobre 15. Ja używam na lato 205/60/15 i wydaje się być ok. Oczywiście, że duża felga i szeroki, niski kapeć to ma wygląd ale przy naszych drogach, dziurach i kraweżnikach jakoś mało praktyczne się to wydaje.

 

Pozdrawiam

 

zgadzam sie z tym calkowicie !!!!

 

na 17 ladnie wyglada auto ale dziury, wertepy , krawezniki, koleiny to wszystko daje dyskomfort a na 15" jest ok :) cena opon 15" tez jest stosunkowo niska jak do 17" co prawda zawsze mozna isc na kompromis i kupic 16 "

Ja jednak przekladam komfort nad wyglad

a pozatym im nizszy profil opony tym twardsze auto, im twardsze auto tym szybciej psuje sie zawieszenie , a zawieszenie to dosc spory wydatek ... warto sie zastanowic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kisila

Hej...

 

wlasnie zmienilem opony z zimowych 195/65/15 ( bodajze 65 ) na 225/45/17 i .... nie czuje zbyt wielkiej roznicy w komforcie ...

Jedyne co, to:

1) trzeba uwazac na dziury bardziej niz na innych oponach ( 15 mam przytafrte o kraweznik wiec teria o niskim profilu jako szczegolnym zagrozeniu srednio sie potwierdza )

2) znakomicie w zakretach ( bajka )

3) mocniej trzymac w koleinach

4) przy zmianie pasa z koleinami - uwazac bardziej niz na wezszych bo potrafi lekko probowac wyrwac kierownice....

 

Przez pierwszy tydzien mialem obawy - w drugim zaczely mi mijac - teraz chyba nie zamienilbym ich na inne ... Opona to chwalona Kleber Hydraxer...

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności