Skocz do zawartości
rox74

nr vin 11 cyfra "P"

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

 

 

Czytałem kiedyś jeden z postów i pisało tam że"następnie jedna litera (pozycja 11 w podanym przykładzie W) - zakład produkcyjny, E - Emden, W - Wolfsburg" a u mnie pisze "P" i jest to na pewno jedenasta litera ....sprawdzałem 3 razy .

Więc ci ta litera oznacza cze jest produkowany w .....................?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p = anchieta "br."

p = mosel "d.." 1992--

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sorka za ostatnie zdanie które napisałem (plama)

 

Dzięki za odpowiedź, ale dalej nic mi to nie mówi (trochę mi wstyd) no ale to może wina tak pięknej słonecznej pogody i tych pięknych dziewczyn które rozstały się grubymi sweterkami :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jest literka P - ponieważ pojazd ostatecznie został doposażony w innej fabryce (innej montażowni z listy zakładów produkcyjnych) i dlatego do momentu ostatecznego zamontowania wszystkich modułów pojazd traktowany jest jako urządzenie i traktowany jest jako zestaw różnych modułów. Końcowym etapem klasyfikacji pojazdu są testy próbne i dokonanie właściwej identyfikacji danego egzemplarza.

 

Nadwozia (niekompletne) są dostarczane do różnych innych zakładów montażowych które doposażają je wg odpowiednich zamówień lub dla danych służb/odbiorców (typu: pogotowie, straż, policja, łączność, rządowe, drogowe, specjalne, sportowe, itp.) lub na indywidualne nietypowe zamówienia gdzie auto trzeba doposażyć nie standardowo lub dokonać innych modyfikacji.

 

Poniżej tabela kodowania VIN - dla rocznika 2002-2003

 

vin2002bx6.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc ci ta litera oznacza cze jest produkowany wMosel?

Mój też z Mosel pochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedź ,ale jeszcze jedno pytanko skąd posiadasz taką wiedzę na temat tych samochodów? jestem pod wielkim wrażeniem :ok:

Jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Mosel w DDR-ku. Robią tam Passaty sedany.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z tego co się dowiedziałem jeszcze w serwisie to samochody z literką P w nr vin w większości są produkowany na rynek angielski czyli kierownica po prawej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam w tym temacie mało do powiedzenia bo do identyfikacji mojego paska B4 posługiwałem się tabelą i wszystko się zgadza co do rocznika modely itp. ale w w dowodzie mam literkę E czyli Emden a z tyłu na klapie mam oryginalny napis z prawej strony "Wolfsburg edition" tak samo na obu przednich drzwiach i to mnie zastanawia. Wiem że ktoś mógł kombinować ale akurat w tym przypadku czyli nazwa miasta produkcji - to bym o to nikogo nie podejżewał bo po co. Tym bardziej niemca <którzy w takie pierdoły się nie bawią. lakier tych elementów jest na bank oryginalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności