Skocz do zawartości
admgoogle

VW Passat B5 FL Variant 1.8T AWT - poduszka powietrzna pasażera

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno autko i świeci mu się kontrolka od poduszek. Szukałem manualnego wyłącznika ale nigdzie nie znalalazłem. 

Pojechałem na stację kontroli pojazdów. Na komputerze wyszło, że to poduszka pasażera i nie da sie tego błędu usunąć. 

Sprzedawca mówi, że jakiś ktoś mu to wyłączał poduszkę, żeby mógł z dzieckiem jeździć ale on nie wie co i jak. 

Gdzie tu szukać ewentualnego powodu tego błędu? A może jednak ten wyłącznik z kluczyka gdzieś jest a ja po prostu nie mam zielonego pojęcia gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szukałeś w sieci lub na youtubie ? bo tam niby jest jak za pomocą vcds włączyć i wyłączyć poduszkę .. ale czy to pomoże bo jeśli z czymś innym jest problem to może sie okazać że włączysz lub wyłączysz poduszkę a błąd dalej będzie wyskakiwał.. ogólnie to sie nie znam na tym więc nie chce za bardzo zgrywać mądralę.. tutaj np jest filmik na ten temat:

bo bez vcds to chyba sie nie da ... a nie wiem czy np odpinanie kostki albo przypięcie jej (jeśli była odłączona naprawi problem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Euzebi napisał:

A szukałeś w sieci lub na youtubie ? bo tam niby jest jak za pomocą vcds włączyć i wyłączyć poduszkę .. ale czy to pomoże bo jeśli z czymś innym jest problem to może sie okazać że włączysz lub wyłączysz poduszkę a błąd dalej będzie wyskakiwał.. ogólnie to sie nie znam na tym więc nie chce za bardzo zgrywać mądralę.. tutaj np jest filmik na ten temat:

bo bez vcds to chyba sie nie da ... a nie wiem czy np odpinanie kostki albo przypięcie jej (jeśli była odłączona naprawi problem)

A gdyby okazało się że to kostka? To gdzie jej szukać?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie gdzieś za poduszką :) pewnie trzeba by było zdemontować schowek i zajrzeć od spodu jak to wygląda.. no ale jeżeli ktoś tam wyłączył to może trzeba brać pod uwagę najprostszą rzecz czyli usunięcie programowe a nie rozbieranie schowka żeby wyciągać wtyczkę ... z resztą cholera wie ..nie wiadomo co za fachowiec sie tym zajmował.

 

patrząc na zdjęcia w tej ofercie to kabel nie jest jakiś długi

..https://allegro.pl/oferta/airbag-pasazera-volkswagen-passat-b5-3b0880204-14696195644

ale ciekawe czy może jest jeszcze jedna kostka przy rączce otwierania klapy maski... ogólnie nie wiem jak wygląda instalacja elektryczna w pasku więc trudno mi sie wypowiadać ..

Edytowane przez Euzebi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjadę gdzieś sprawdzić najpierw podłączając go pod kompa. Mam nadzieję że nikt się tam nie grzebał "głębiej" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności